Instalacja SamyGo na d55xx-57xx

rappek

Member
Wiem wiem, mój Samsung to D6750. Wszystko niby przebiega dobrze, zaistalowane wybrane widgety ale nie ma ich na głównej stronie SMART HUB. Coś robię nie taK?
Pół sukcesu.
Widget nYouTubeHD3D wszedł jednak mam widgety: allegro, telemagazyn, vikipedia i one są niewidoczne.

rozpakuj plik*.zip z widgetem znajdż plik config.xml i dopisz po
<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
<widget>
jak nie ma taką linijkę
<type>user</type> i jeszcze raz spakuj i sprawdź wielkość pliku i zmień wielkość w pliku widgetlist.xml bo się zmieniła jak wszystko będzie ok to i ikony powinny się pojawić
 
To nie było to co piszesz. Moje widgety były spakowane razem z folderem, wystarczyło rozpakować, zaznaczyć same pliki w folderze i spakować tylko pliki bez folderu. Teraz są widoczne tylko np. allegro nie działa poprawnie. Trudno. Telemagazyn jest ok.
 

jacek375

New member
Mam wszystko OK a, program USBWebserver mam załączony.
Próbowałem już z laptopa i stacjonarnego i za każdym razem to samo.
Coś nie mogę nawiązać połączenia z TV
 
Ja zauważyłem że jeśli coś jest źle wpisane w widgetlist.xml to też nie chciało połączyć. Np. źle ustawiona linijka z danymi widgetu lub brak jakiegoś znaku. Nie wiem jakie to ma znaczenie ale u mnie tak było.
 

jacek375

New member
W widgetlist.xm IP wpisujemy np. laptopa, którego mam po WiiFii czy routera?
Mam IPv4 192.168.1.1 routera
192.168.1.12 stacjonarnego
192.168.1.4 laptopa
192.168.1.3 TV
 
Ostatnia edycja:
Wpisz IP stacjonarnego w widgetlist i działaj na stacjonarnym. Przy logowaniu na telewizorze wpisz ten sam IP.
Mam wersję angielską USBWebserver i wszystko jest OK.
 
Ostatnia edycja:

jacek375

New member
Wszystko robię w/g opisu i nic.
Ale może kucha leży po stronie USBWebserver, bo przy ustawianiu opcji nie mam wyboru języka POLSKIEGO, tylko angielski.
Podeśle ktoś swój USBWeb... z językiem POLSKIM proszę
jkusztal@wp.pl

Albo chociaż linka do wersji PL
 
Ostatnia edycja:

ShangX

Member
Wszystko robię w/g opisu i nic.
Ale może kucha leży po stronie USBWebserver, bo przy ustawianiu opcji nie mam wyboru języka POLSKIEGO, tylko angielski.
Podeśle ktoś swój USBWeb... z językiem POLSKIM proszę
jkusztal@wp.pl

Albo chociaż linka do wersji PL

Zdaje mi się że leży po stronie USBWebserver pod tym linkiem zamieściłem PL wersję.
http://www.usbwebserver.net/downloads/USBWebserver v8.5.zip i to z niej instalowałem.
Sprawdź czy router nie blokuje portu 80 jak tak to przypisz przekierowywanie do niego.

P.S. Poźniej sprawdź w ustawieniach w programie.
 

ShangX

Member
Nadal jest to wersja angielska i holenderska

wejdź w folder programu i sprawdź czy pod katalogiem lang jest plik polish.ini jak go nie ma to trzeba dograć. Dodatkowo w folderze "settings" jest plik "konfiguracyjny" usbwebserver.ini" otwórz go i zobaczy czy ścieżka
[apache]
port=80
[mysql]
port=3307
[algemeen]
slocal=0
hide=0
local=0
root={path}/root/
lang=Polish <--- o właśnie ta czy takie są ustawienia.
 

Darkmen65

New member
Hejka nareszcie znalazłem czas i stworzyłem poradnik dotyczący wgrywania, instalacji widgetów bez konieczności posiadania SamyGO lub jakichkolwiek innych przyczyn np aktualizacji oprogramowania (firmware)

Instalacja widgetów bez SamyGO
Instalacja widgetów na TV bez SamyGO - YouTube

Zapraszam !!!

Dzięki ShangX !! Nie pisałem bo dopiero teraz miałem czas na próbę. Super robota. Działa bez zarzutu! U mnie działają wszystkie widgety takie jak nowa ipla, youtubeon, allegro itp. Nie działa tylko Skype i NetPlayer ale on pewnie dlatego że to stara wersja 2.55 bo nowa chyba 2.72 działała bez zarzutu. Poszukam w necie tej wersji i podmienię:)
Pozdrawiam i jeszcze raz WIELKIE DZIĘKI ZA PORADNIK!!!!
 

ShangX

Member
Dzięki ShangX !! Nie pisałem bo dopiero teraz miałem czas na próbę. Super robota. Działa bez zarzutu! U mnie działają wszystkie widgety takie jak nowa ipla, youtubeon, allegro itp. Nie działa tylko Skype i NetPlayer ale on pewnie dlatego że to stara wersja 2.55 bo nowa chyba 2.72 działała bez zarzutu. Poszukam w necie tej wersji i podmienię:)
Pozdrawiam i jeszcze raz WIELKIE DZIĘKI ZA PORADNIK!!!!

Skype i Netplayer nie będzie działać poprawnie. Ja posiadałem starszą wersję Netplayera i to dlatego na niej podawałem przykłady w poradniku.

W przyszłości spróbuję zrobić poradnik w którym za pośrednictwem komputera można wyświetlać obraz na TV wprost z naszego PC poprzez LAN. Streamować pulpit wprost z PC na TV.

Super prawda :p
 

Darkmen65

New member
Skype i Netplayer nie będzie działać poprawnie. Ja posiadałem starszą wersję Netplayera i to dlatego na niej podawałem przykłady w poradniku.

W przyszłości spróbuję zrobić poradnik w którym za pośrednictwem komputera można wyświetlać obraz na TV wprost z naszego PC poprzez LAN. Streamować pulpit wprost z PC na TV.

Super prawda :p

No to byłoby super! Czyli znów czekamy z niecierpliwością:) Alex-1967 miał rację z widgetem Allegro, po wejściu w poszczególne kategorie wiesza się:( W necie na pewno jest do zassania nowa wersja NetPlayera a ona działa bo jej używałem. Poszukam i sprawdzę. A może ktoś ma Google Maps?? A może jakieś inne ciekawe widgety??
Pozdrawiam!
 

jacek375

New member
wejdź w folder programu i sprawdź czy pod katalogiem lang jest plik polish.ini jak go nie ma to trzeba dograć. Dodatkowo w folderze "settings" jest plik "konfiguracyjny" usbwebserver.ini" otwórz go i zobaczy czy ścieżka
[apache]
port=80
[mysql]
port=3307
[algemeen]
slocal=0
hide=0
local=0
root={path}/root/
lang=Polish <--- o właśnie ta czy takie są ustawienia.

W katalogu "lang" nie mam pliku polish.ini
W katalogu "setings" wszystko mam tak jak napisałeś, oczywiście poza ostatnią pozycją.
Innym jednak się wgrywają te widgety, więc raczej nie będzie w wersji językowej leżał mój problem
Podejżewam, że problem tkwi w routerze, ale mam jeszcze jeden, taki od tepsy, po niedzieli go podłącze i się zobaczy:p
 

JacekSzulc

Klub HDTV.com.pl
vip
A co z serią ES ?

Hej!
A jak wygląda sprawa z serią ES?
Czy na tych modelach można też wprowadzać takie zmiany?
Mam na myśli dokładnie model 55ES6430.
Jeśli tak, to gdzie mam szukać jakiś informacji?

Pozdrawiam
Jacek
 

sius12

New member
Skype i Netplayer nie będzie działać poprawnie. Ja posiadałem starszą wersję Netplayera i to dlatego na niej podawałem przykłady w poradniku.

W przyszłości spróbuję zrobić poradnik w którym za pośrednictwem komputera można wyświetlać obraz na TV wprost z naszego PC poprzez LAN. Streamować pulpit wprost z PC na TV.

Super prawda :p

:blagam: Szukałem takiego rozwiązania ale nic mi się nie udało. Możesz podać link to tego rozwiązania albo chociaż listę
programów które potrzebuje ?
 

ShangX

Member
Hej!
A jak wygląda sprawa z serią ES?
Czy na tych modelach można też wprowadzać takie zmiany?
Mam na myśli dokładnie model 55ES6430.
Jeśli tak, to gdzie mam szukać jakiś informacji?

Pozdrawiam
Jacek
spróbuj tak samo jak w tych seriach D;p

:blagam: Szukałem takiego rozwiązania ale nic mi się nie udało. Możesz podać link to tego rozwiązania albo chociaż listę
programów które potrzebuje ?

Linka nie mam na razie ale programy jakie będą potrzebne to VLC media player i Wild Media Server.
 
Ostatnia edycja:
Do góry