Instalacja kina domowego czyli estetyka okablowania

marok

New member
Witam!

Jako świeżo upieczony posiadacz zestawu kina domowego zabrałem się wpierw za jego podłączenie ustawiając byle jak i byle gdzie, aby sprawdzić czy zainwestowałem pieniądze w słusznej sprawie.
Usiadłem potem rozkoszując się otaczającymi mnie przestrzennymi dźwiękami nie zważając na wszędzie walające się kable:???:. Po tych chwilach uniesienia przyszedł czas na ogarnięcie tego chaosu. Zakupiłem więc taki oto zestaw przydatnych gadżetów:
- Listwa zasilająca Legrand 6x2P z miernikiem przeciążenia - 83,69 PLN
- Wiertło otwornica do zrobienia otworów wentylacyjnych i przelotowych w meblościance (AVR 255 grzeje jak piecyk) - 5,62 PLN
oraz to co wynalazłem w jednym z popularnych marketów budowlanych:
- klej bezbarwny MONTAFIX A - 14,11 PLN
- przezroczystą taśmę obustronnie mocującą (double sided mounting tape - Tesa) - 22,98 PLN
- taśma zielona Extra power - Tesa - 7,48 PLN
- rzep do kabli 1,5 m - 27,67 PLN
+ kołki do płyt i ścian (w zależności od potrzeb)

załączam fotkę tych elementów najbardziej przydatnych do uporania się z kablami:




Temat ten przewijał się prze forum w różnych wątkach, ale nie ma tak naprawdę jednego konkretnego, gdzie każdy z nas może się podzielić swoimi doświadczeniami związanymi z montażem kabli, maskowaniem, itp...

Liczę, że ktoś podzieli się swoimi doświadczeniami posługując się konkretnymi rozwiązaniami, narzędziami ponieważ ja jeszcze tego bałaganu nie opanowałem.

pozdrawiam wszystkich domowych i samozwańczych instalatorów :hmm:
 

pkomp

New member
plastikowe listwy przypodłogowe z kanałem montażowo kablowym....możliwość ukrycie kabli również w profilu listwy przed zamontowaniem
zaślepka kanału daje się łatwo ciąć przez co nie problem wypuścić kabel na zewnątrz

ale mnie się nie chciało :) - wcisnąłem tylko antenowy

kable wychodzące z listew schowane pod cokołem szafki - rąk tam lepiej nie pchać hehehe

ważne żeby nie było widać
 

Bighorn

New member
czeka mnie... malowanie mieszkania :(
i przyznam, że jedyny pozytyw jaki w tym widzę, to zapewne ostatnia w najbliższych latach okazja bym wreszcie zajął się tymi uroczymi kabelkami :)

został mi jeszcze zakup suba - dodatkowa ścieżka - więc śledzę temat z zainteresowaniem... ja mam jeszcze czas...
 
Do góry