informacje o epson eh-tw5200

ravnov

New member
od dawno czytam i zastanawiam się nad projektorem. Wcześniej już wspominałem o moich obawach odnośnie efektu tęczy, obawy są tak duże że oprócz benq w1070 szukam też czegoś innego. Za niewiele więcej mozna kupić epsona eh-tw200, na forum praktycznie nic o tym projektorze nie ma. Czy ktoś się z nim spotkał?

- oglądał będę z odległości 3,4m od ekranu,
- oczekuję około 90-100",
- projektor nie ukrywam, im będzie bliżej tym lepiej, chociaż ostatecznie może być nad głowami widza, czyli obiektyw około 3m
- pokój nie będzie specjalnie przystosowywany do projekcji, czyli jasne ściany, ale zerowe światło zewnętrzne dzięki roletom.
 

trafcio

New member
Cześć,

przeczytałem "całe" forum i zastanawiałem się nad różnymi projektorami. Byłem wczoraj na prezentacji projektorów i testowałem:
BENQ w1070
Optoma 25E
EPSON TW-5200

Najpierw oglądałem BENQ, potem Optomę. Oba jakość podobna - nie dopłacałbym za Optomę. Na końcu przetestowałem Epsona i różnica wg mnie jest znaczna. Technologia LCD dużo przyjemniejsza dla. Od razu przypadł mi do gustu i zdecydowałem się na niego.

To mój pierwszy post, bo raczej na forach, czytam a nie odpowiadam, ale w tym poście nie było, żadnych informacji.

Polecam obejrzeć projektory. Gdybym nie oglądał, to pewnie zdecydowałbym się na Optomę, jednak Epson dużo bardziej mi się podoba.

Pozdrawiam,
Rafał
 

NosferX

New member
Dzisiaj zakupiłem Epson TW 5200. Przesiadłem się z modelu TW 700.
Projektor naprawdę ładnie świeci, nawet przy fabrycznych ustawieniach. W 3D rewelacja(oczywiście jak za te pieniądze).
Z wad w porówaniniu do TW 700 mogę wymienić:
- trochę głośniejsza praca nawet w trybie Kino
- brak Lens Shifta ale da się to jakoś ustawić

Teraz szukam dobrego programu do kalibracji lub ew ustawień użytkowników.
 

ravnov

New member
Z wad w porówaniniu do TW 700 mogę wymienić:
- trochę głośniejsza praca nawet w trybie Kino

Patrząc na mój pokój to projektor będzie jakieś pół metra nad głową - tu obawiam się głośności.

Polecam obejrzeć projektory. Gdybym nie oglądał, to pewnie zdecydowałbym się na Optomę, jednak Epson dużo bardziej mi się podoba.

I tu jest pies pogrzebany - w Szczecinie nie ma za bardzo gdzie obejrzeć projektorów, a ze znajomych to nikt nie ma (projektorów do prezentacji nie liczę).
 

dziadek266

New member
Patrząc na mój pokój to projektor będzie jakieś pół metra nad głową - tu obawiam się głośności.



I tu jest pies pogrzebany - w Szczecinie nie ma za bardzo gdzie obejrzeć projektorów, a ze znajomych to nikt nie ma (projektorów do prezentacji nie liczę).

U mnie w Bielsku- Białej niestety też nie mam możliwości obejrzenia projektorów. Po analizie forum ciężko mi wybrać z tej trójki, chociaż bliżej mi do Epsona (duży plus, to dobra gwarancja na lampę). Miałem okazję potestować Benq MX511 (chociaż to jest do prezentacji, a nie do kina domowego), myślę że obraz będzie dużo lepszy na EH-TW5200.
Dodatkowo można wykorzystać okulary z plazmy Samsunga, bo są na RF.
 
Do góry