InFocus IN82 czy jest sens kupić??

dzinkspamp

New member
Witam, mam pyt jak w tytule, czy warto? a może benq w1000? miałbym w podobnych cenach.. Ten IN82 ma wyświetlone ok 1000godz i miałbym go za 5tyś? czy może lepiej coś nowego?
 

Meloman69

New member
Bez reklam
W mojej ocenie używany IN82 nie jest wart więcej niż 2-2,5 tysiące...
Za 5 tysięcy kupisz obecnie nowe projektowy oferujące lepszą jakość obrazu.
Swego czasu miałem przez kilka dni ten projektor w domu. Zamieniłem go jednak na TW2000 - który świecił jak dla mnie lepiej.
Obency TW9000 bije go na głowę...
 

mexik

New member
W mojej ocenie używany IN82 nie jest wart więcej niż 2-2,5 tysiące...
Za 5 tysięcy kupisz obecnie nowe projektowy oferujące lepszą jakość obrazu.
Swego czasu miałem przez kilka dni ten projektor w domu. Zamieniłem go jednak na TW2000 - który świecił jak dla mnie lepiej.
Obency TW9000 bije go na głowę...
Powiem Ci ze ja mam tw700 epsona a wczesij mialem hd65 to optoma lepiej grala ale widzialem lekko efekt teczy. Teraz zastanmawiam sie wlasnie nad in82 lub in83 optoma80 bo wszystkie na darkchipie3 i colour wheel w in x5 a w optomie x6.
Czy ty widziales effekt teczy na in83?? jeszcze w gre wchodzi jvc hd1 ale to inna technologia Lcos i jakos sie jej boje ze mam byc lepiej a bedzie gorzej. Moze tos porownywal hd1 z LCD lub DLP projektorami??
 

Meloman69

New member
Bez reklam
Z projektorów Optomy z serii 8x, niestety widziałem i testowałem tylko model HD87.
Świetne urządzenie z bardzo wysokim kontrastem, krystalicznym obrazem i doskonałą ostrością. Reprodukcja kolorów również bez zastrzeżeń. Jedyny minus to jednak słabszy poziom czerni (np. w stosunku do TW9000) i efekt tęczy, który dostrzegam w modelach DLP.
Wydaje mi się, że Optomy HD8x będą lepsze od Infocusa IN82, który troszkę mnie rozczarował, jako projektor DLP.
 

mexik

New member
meloman69 co masz na mysli poziom czern. Czy to ze w ciemnych scenach zobacze wiecej czy ze ekran czarny bedzie 'bardziej czarny'. Z tego co ja widzialem ale moze juz dobrze nie pamietam w ciemnych scenach i w jasnych dlp technologia wygrywala (obraz byl zywszy) jedynie ten efekt teczy mie denerwowal w hd65. co prawda to byl moj pierwszy projektor wiec zachwyt byl ogromny i nie bylo do czego porownac:)
 

Meloman69

New member
Bez reklam
Jeżeli chodzi o technologię DLP to kiedyś rzeczywiście oferowała lepszy poziom czerni niż LCD.
Jednak już TW2000 wyznaczył nowe granice w tym zakresie. Ten model wprowadził nową jakość i był autentycznym przełomem. Jego następca - TW5500 - jeszcze podniósł poprzeczkę. A TW9000 to już klasa sama w sobie. Tutaj żaden DLP mu nie podskoczy, a pod względem poziomu czerni ustępuje tylko fenomenalnym JVC.
TW9000 jest lepszym projektorem od Optomy HD87, a jedynie ustępuje jej - i to nieznacznie w ostrości obrazu.
Dlatego z przymrużeniem oka przyjąłęm, że Optoma HD86 dostała złotego pixela. Tutaj widziałbym raczej JVC X35, Sony HW50 lub właśnie TW9000, jeżeli mówimy jeszcze o modelach dla "przeciętnego" Kowalskiego.
 

coper_pl

New member
W mojej ocenie używany IN82 nie jest wart więcej niż 2-2,5 tysiące...
Za 5 tysięcy kupisz obecnie nowe projektowy oferujące lepszą jakość obrazu.
Swego czasu miałem przez kilka dni ten projektor w domu. Zamieniłem go jednak na TW2000 - który świecił jak dla mnie lepiej.
Obency TW9000 bije go na głowę...


Dawno mnie tu nie było, ale jak widzę niewiele się zmieniło - Meloman ciągle poleca epsony;)

Akurat mam IN82 i uważam go za bardzo dobry i najlepszy ogólnie projektor jaki miałem do tej pory.
A przewinęło się ich wiele - od TW700, przez Mitsu HC3100, krótki epizod z JVC HD750 i nieco dłuższy z HD550, a także Infocus 8602.

Ale do rzeczy:
- za 5 tys. z 1000 godzin bym go nie kupił, ALE już np. za 3 tys tak.
- nie ma projektora nowego za 5 tys, który świeci lepiej od niego.
A już na pewno nie Benq 1000.
- nie można polecać gościowi projektora za 12 tys (TW9000), jeśli pyta o sprzęt ponad połowę tańszy. Mogę napisać, że sony VW1000 bije na głowę wszystkie wyżej wymienione tylko co z tego?
- Jeśli nie miałeś - dzinkspamp - jeszcze żadnego projektora to jakiego byś nie kupił będziesz zadowolony.

Tak czy siak proponowałbym Ci kupić nowy projektor - np. Mitsubishi HC4000 - w "piątce" powinieneś się zmieścić
 
Do góry