inFamous

benkenobi1234

New member
Gierka na samym początku sprawiała wiele przyjemności . jednak po dłuższym okresie grania powiedzmy30-40% ukończenia gry stała się do bólu liniowa, a większość zadań bez sensu. Kilka słów o dubbingu. Nawet na przyzwoitym poziomie.Co do poziomu gry : na hardzie na prawdę gra wymaga od gracza nieprzeciętnych umiejetności . Pozdrawiam
 

debeef

New member
Bez reklam
Po skończeniu jako dobry chciałem na hardzie porobić czego nie zrobiłem na normalu, jeśli jest tak trudno to pochodzę jeszcze jako dobry:)
 

debeef

New member
Bez reklam
Wie ktoś czy z czasem wrogowie się kończą po skończeniu gry, jak znajdę jeszcze parę shardsów których mi brakuje chcę zrobić jeszcze 5 sztuczek jakie mi zostały i zastanawiam się czy po zdobyciu wszystkich terenów i akończeniu gry nadal będą się pojawiać przeciwnicy????
 

orhm

New member
u mnie nie ma...

Na oczyszczonych terenach przeciwnicy nie występują. Przynajmniej u mnie - w wersji easy :p.

debeef napisał:
Wie ktoś czy z czasem wrogowie się kończą po skończeniu gry, jak znajdę jeszcze parę shardsów których mi brakuje chcę zrobić jeszcze 5 sztuczek jakie mi zostały i zastanawiam się czy po zdobyciu wszystkich terenów i akończeniu gry nadal będą się pojawiać przeciwnicy????
 

debeef

New member
Bez reklam
brakowało mi pięciu sztuczek...zatrzymałem się na uderz w powietrzu błyskawicą i spadnij gromem...jest jeszcze coś bardziej pokręconego???
 

Bambolo82

Banned
Przed chwilą kupiłem Infamous PL na allegro za 85 zł, i do tego w mojej miejscowości (odbior osobisty jutro). :-D W sumie dobra okazja i potwierdzenie, że na PS3 można tanio, dużo grać, ale trzeba uzbroić się w cierpliwość i łowić, łowić na allegro okazje. :eek:

Także wkrótce dam głos co sądzę o pełnej wersji tego ekskluzywa. Demko było fajne i recenzje też nardzo dobre. Mam nadzieje, że polski dubbing będzie OK.
 

debeef

New member
Bez reklam
Dubbing dużo lepszy niż w Killzone 2, kończę złego na hardzie i wydaje mi się że oś fabuły ukaładana była pod dobrego, bo będąc złym w niektórych misjach robiąc to samo co gdy byłem dobry zmieniam się w potulnego baranka...na czas demka:twisted:
 

Szczupaczek

New member
Bambolo82 napisał:
W sumie dobra okazja i potwierdzenie, że na PS3 można tanio, dużo grać, ale trzeba uzbroić się w cierpliwość i łowić, łowić na allegro okazje. :eek:

Dam Ci radę, poczekałbyś dłużej to miałbyś tą grę jeszcze taniej...

Przecież od zawsze wiadomo że gry z dnia na dzień , z tygodnia na tydzień tanieją...po co non stop piszesz o swoich zakupach na allegro? Kupiłeś fajnie, graj i przejdź, nie ma co z tego robić halo.
 

Peek

New member
Bez reklam
Ja się szykuje na Infamous bo jest moją zaległością, na razie przeszedłem pare pierwszych etapów, gra niezła ,ale nie rewelacyjna, zobaczymy co bedzie dalej.
 

Bambolo82

Banned
Od prawie tygodnia gram sobie po 2 godzinki wieczorem w Infamous. Gram na hard (zawsze tak robię, bo skoro słono płacę na PS3 za oryginalne gry, to szkoda mi przechodzić coś na "easy"; zawszę chcę wycisnąć z kazdej gry wszystkie soki ;) )

Co sądzę na chwilę obecną o Infamous:

Gameplay: Generalnie nie przepadam za grami typu sandbox (np. GTA), gdzie rzucają nas na otwarty świat i gdzie trzeba ganiać i zaliczać kolejne zadania. Wolę liniową przygodę w stylu np. Uncharted. Infamous ratuje jednak konkretne urozmaicenie misji (te dzielą się na obowiązkowe i nie obowiązkowe), znaaaacznie ciekawsza i bardziej widowiskowa walka niż w GTA4 czy Assasin's Creed (MOCE superbohatera! można je rozwijać w systemie ciułania punktów doświadczenia w dwóch kierunkach: dobry lub zły). Na "hard" gra jest na prawdę trudna i wymaga czasem wykorzystania miejskiej przestrzeni do zwycięstwa lub pokombinowania (np. warto podejść umocnionego przeciwnika od tyłu albo wdrapać się na wieżowiec i zaatakować z góry niczym - dosłownie - grom z jasnego nieba :eek: ). Fajna jest też możliwość wczucia się - wedle woli - albo w dobrego superbohatera ratującego miasto albo w złoczyńcę żerującego na katastrofie jaka się przydarzyła metropolii. Granie jako dobry lub zły determinuje inne misje, inne moce bohatera, inny wygląd Cola'a i miasta etc. etc. Bohater może sprawnie i szybko przemierzać miasto ulicami, skakać po dachach czy ślizgać się po liniach wysokiego napięcia. Miastao jest bogate i rozległe, ale nie ma problemów z jego eksploracją. Rozgrywkę dopełnia możliwość zbieractwa ukrytych na dachach i ścianach budynków tzw. shards czy zbieranie informacji o przyczynie kataklizmu. Sterowanie jest bardzo dopracowane i nie stwarza problemów.

Grafika: Jest bardzo dobrze w tej kwestii. Uwagę zwracają bardzo ostre i ładne tekstury. Animacja jest płynna, pomimo iż w trakcie walki dzieje się bardzo wiele (poteżne wybuchy, iskry wyładowań elektrycznych, dziesiątki przeciwników, efekty świetlne i rozbudowana fizyka, efekty mocy Cole'a, latają i wybuchają pojazdy itd.). Walka jest NIESAMOWICIE spektakularna i widać że jest to kolejny ekskluzyw dla PS3 który robi użytek z 6 rdzeni Cella (np. bardzo bogaty i eststyczny postprocessing). Rewelacyjnie wyglądają efekty świetlne, gdy Cole rozgrywa misje w podziemnych kanałach. Jedyne co razi to lekkie dorysowywanie obiektów w oddali. Podsumowując, Infamous nie poraża gałek ocznych aż tak jak Uncharted lub Metal Gear Solid 4, ale i tak jest bardzo dobrze - jak na grę ekskluzywną dla PS3 przystało!

Audio: Polski dubbing wypada bardzo fajnie. Wszytsko jest ładnie i profesjonalnie spolonizowane. Aktorzy bardzo się wczuli w swoje role. Głos Cole'a jest bardzo sugestywny. Audio od strony technicznej wypada bardzo okazale, ponieważ jest to kolejna (po m.in. Killzone 2) gra na PS3 ktora ma zakodowane audio przestrzenne w droższym dla wydawcy DTS (większy bitrate niż Dolby Digital). Nie ma co prawda 7.1 (jak w Killzone 2), ale i tak efekty przestrzenne na dobrym amplitunerze + zestaw kolumn 5.1/5.0 robią kolosalne wrażenie na graczu. Scieżka muzyczna podczas gry jest lekka, niezbyt bogata (na pewno nie tak pompatyczna i ekspresyjna jak w Lair czy Killzone 2). Nuta muzyczna jest nienachalna, klimatyczna, zwyczajnie od czasu do czasu delikatnie podkreśla to co się akurat dzieje na ekranie. Widocznie taką koncepcję mieli dzwiękowcy Sucker Punch. Według mnie to się prawdza w Infamous i pasuje do klimatu jej rozgrywki.

Reasumując: Gra zdecydowanie warta uwagi, szczególnie za 90 zł na allegro. Ciekawa historia o kataklizmie i spisku, plus dramatyczny klimat upadającego miasta, gdzie ludzie czekają na Zbawiciela (i tutaj jest rola dla gracza :D ). Należy zaznaczyć, iż poziom trudnośći na "hard" stanowi wyzwanie i daje dużo satysfakcji (polecam od razu grać na hard). WARTO!!!
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Nie czepiaj się, Batmana nie kupisz za 90 zł :razz: dlatego Bambo zawsze jest opóźniony :D

Pozdrawiam,
 
Ostatnia edycja:

gadulinho

New member
Bez reklam
Ty tak Masta_J nie kozacz, bo widać po Twoich pucharkach, że sam nie jesteś lepszy. Bambo ma dużo gier, a to że czeka aż stanieją to jego sprawa (choć nie jest to powód aż do takiego chwalenia się). W tym temacie nie powinieneś zabierać głosu, a już na pewno nie obrażac go.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Nie lepszy w czym niby? :hmm: ROTFL

A gdzie ja go niby obraziłem? Czytanie ze zrozumieniem się kłania.

Pozdrawiam,
 

debeef

New member
Bez reklam
Dla mnie Infamous zjada batmana na śniadanie...chyba każdy może mieć swoją opinię. Co do trudności to nie zgodzę się. Najpierw na normalu przeszedłem jako Hero, teraz na hardzie kończę jako Infamous i na razie tj. połowa trzeciego miasta nie mam żadnych problemów. Wydaje mi się że jako zły gra się prościej
 

Peek

New member
Bez reklam
Jeśli chodzi o mnie to Batman wygrywa na całej rozciągłości, InFamous to średniak, aliasing bije w gały, że ho ho. 7/10
 
Do góry