Indeks modeli TV ~3k zł (& drozsze) - 1 maj 2018 [informacje, matryce, porównania]

Spaik

New member
Ktoś mi odpisał:
2 godziny temu
Matryce w tych FHD OLEDach niestety były trochę gorsze niż w tych z 4k - więcej szans na pasy, więcej szans na wypalenie z czasem. Ale cena niezła
 

Spaik

New member
Dokopałem się do ciekawych informacji:
"pus6561 smuzy, soft ma tendencje do wieszania się
7303 ponoć też smuzy

W tym rozdaniu, czyli roku 2017, w mojej opinii subiektywnej (a jakże!) liczą się do 3kpln w 55":
- Samsungi mu6100, gdzie najlepszy i najdroższy z nich, to zakrzywiony mu6672 na matrycy VA - podobnie, jak wszystkie zakrzywione z tej serii; wszystkie płaskie są na IPSie. MU6172 jest chwalony w testach za płynność. Wszystkim z tej serii brakuje jasności i koloru 10-bitowego. HDR jest, ale czapki nie zrywa.
- Sony 55xe7005 - najlepszy obecnie stosunek ceny do obrazu - ma jednak kiepski względem konkurencji smart, brakuje pasma ac w wifi, bluetooth, złącza component i generalnie słabe plastiki. Obraz jednak go ratuje.
- można by dorzucić Panasonica ex700, jakby był w wersji 55 i poniżej 3k, ale jest tylko w wersji 58" i kosztuje więcej. Zalety i wady, jak w Sony, no... jest lepiej wykonany.

Wszystko widziałem na żywca, oprócz 55mu6172."
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dobre określenie - "ponoć ".
Modele z ANdoridem 7,0 i zapasam pamięci - żaden się nie wiesza.
Model 7303 zbiera w klasie cenowej 3099 zł , bardzo dobre opinie.

Najlepszy stosunek ceny do jakości wg najlepszych 26 redaktorów z 26 największych czasopism w 26 krajach - ma TCL 55C7006 . Dlatego dostał tytuł najlepszego telewizor a w Europie w klasie cena do jakości.
Nie dostałe żaden Sony, żaden Samsung .

Kosztuje 2699 zł z pełnym wyposażeniem:
Kalibracja profesjonalna gratis
Pilot głosowy gratis
Dostawa gratis
Uchwyt gratis

Philips 55PUS7303 za 3099 z kalibracją - nie smuży
Ma świetne wyposażenie.
 

Spaik

New member
Ten serii 6 dostał z czasem aktualizację do Androida 7. Nie wiem na ile się zmieniło po aktualizacjach, ale problemy ludzie zgłaszali. Niemniej chyba czerń
coś tam poprawilii w 7502, i chyba ten już jest lepszy od 6561. Problem z kurzem za matrycą chyba z pominięciem 7303 widzę i w 7502 i w 6561.

Interesuje mnie jeszcze kwestia 7303 vs 7502 w świetle opinii o rzekomej wyższości nad TX-50EX7000E/TX-50EX703E, tego drugiego. Mimo że jest IPSem, choć 120Hz.

Choć generalnie tak jak mówiłem, do 49-50 z LCD wolałbym FHD, i tu do 3K zaprzestano produkcji sensownych modeli.
Dwa najlepsze stanowiły VA 120Hz:
50ds630e
(dawniej jeszcze AS640)
i
50W805C
Które nie mają w tej cenie przy FHD VA 120Hz obecnie swoich następców. Wszyscy poszli w 4K.
Trochę drożej, i zaczynają się już OLEDy.

TCL to 60Hz, choć VA, i kiepski upłynniacz.
Ale sa tacy którzy nie używają.

Generalnie ciężko coś wybrać porządnego w tej cenie i przekątnej.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To bardzo prosty wybór. Jeśli ktoś ma oczekiwania Porsche nie kupuje małego Fiata. Jeśli ktoś ma na małego Fiata potrafi się cieszyć z niego.
Ci którzy potrzebują bardzo dobrybtelewizor w tej klasie i liczy na bardzo dobry obraz, otrzymuje to na co liczy.
 

Spaik

New member
Po prostu musisz tak powiedzieć jak już brak Ci argumentów na to że wycięli całkowicie 120Hz w VA do 3K, bo wszyscy nagle polecieli na 4K, i z Fiata cudownie zrobiło się Porsche.
Już tłumaczyłem że TV ma byc pod DVB-T, i w jakiejś mniejszej przekątnej, dlatego do 4K podchodzę jak do jeża.
Tyle mnie pociesza, że to co widziałem na Samsungu ze skalowaniem z gorszych źródeł jest ponoć dość specyficzną cechą tych urządzeń.
typ usunął mi posta jak napisałem że robi karierę na wykopie
 
Ostatnia edycja:

krzychooo

New member
Ja też uważam że do dvbt bardziej sie sprawdzi full hd niż 4K. Na Twoim miejscu stawiałbym na oleda LG A7. Masz full hd, masz 120hz, masz super kontrast i czerń. I dobrą cenę.
Tylko nie daj sobie wcisnąć zakrzywionego modelu z 2016r.
 

Spaik

New member
W OLED 55" myślicie że lepiej FHD brać pod sygnał DVB-T/FHD zamiast 4K?
Bo przy LCD mówią że już przy 55" to 4K lepiej?
Choć OLEDy lepiej się ponoć skalują.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Oledy masz lepsze przejścia tonalne, skalowanie akurat podobne.
Masz lepsze kąty ,czerń , głębię, plastyczność obrazu.
 

Spaik

New member
Nie zrozumiałeś pytania. Albo nie chciałeś.
Chodziło mi o to czy do sygnału FHD z TV lepiej OLED FHD czy OLED 4K w 55".
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Obie technologie mają dobre skalowanie.
Wg mnie lepiej sobie jednak poradzą Oledy.

Ile masz max kasy ?
 

krzychooo

New member
Do słabego sygnału czyli w tym przypadku dvbt zdecydowanie lepszy będzie FHD od 4K. O sd już nie wspominając. Nie ma najmniejszego sensu dokładać do 4K do takiego zastosowania.
 

Spaik

New member
Ale gdybyśmy porównywali na źródle FHD LCD 55" to już wtedy lepiej mieć 4K bo nie skalują się tak dobrze jak OLEDy, i z bliska jest większa pikseloza?
Czy ktoś potwierdza tę teorię?
 

krzychooo

New member
Tu nie chodzi o technologie wykonania matrycy a o jej rozdzielczość. Dlatego ładniejszy obraz fhd będzie na matrycy fhd niż 4K bo nie będzie musiał być skalowany. Czy to będzie led czy oled bez znaczenia.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To nie aktualne. Ładniejszy jest obraz 4 K ,bo jest upscalowane do wyższej rozdzielczości a producenci stosują dużo bardziej wydajne procesory o których Full Hd mogą jedynie śnić.
 

pastp

New member
Pozwolę się wtrącić. Jezeli kasa to nie problem bierz OLEDa. Nie po to wymyśla się nowe technologie by bylo gorzej. Nagraj sobie materiał DVBT, z wlasnej kamery i jakies demo na pena i idź do sklepu. Jednak podchodząc logicznie, to za połowę ceny OLEDa dostaniesz TV z może ciut gorszym obrazem ale w codziennym użytkowaniu nie zauważysz tego. Za rok, dwa za zaoszczędzona kasę kupisz OLEDa wtedy oczywiscie pojawi się nowa technologia za 2x wyższą kasę. Ja mam problem taki, że planowalem zakup PHILIPSA 7303 ale obraz dla mnie ro porażka. Brak kontrastu i czern ( teraz mam i porównuję do LG LW5500 ). Jest Sony KD55XF7596 na razie nie widziałem go w sklepie. Czekam na porównanie Philipsa 7303 ( moze barsziej 7502) do tego Sony. W sklepach demo Philipsa odstrasza za to obrazek na Sony to inna klasa.
 

pastp

New member
Jeszcze jedno. Celowo pomijam TV z zamkniętym SMART. W moim LG z 2012 r obiecywali Player TVN i nie ma go do dzisiaj, dodali kamerę ale SKYPE wycotali, Youtube nie działa bo zmienili system. Oczywiscie nie wszystko to wina LG ale tez nie moja. Android to podstawa, dzisiaj telewizja do dodatek do telewizora jak funkcja telefonowania do telefonu
 
Do góry