impedancja Pioneer 916 i QQuintas 500

Marecky

New member
Dopiero co rozpakowalem amplituner Pioneer 916, kolumny Quadral Quintas 500 (bez sub'a) i chcialbym wiedziec jak ustawic impedancje.
Na Kolumnach napisane jest ze znamionowa to 4-8 Ohm. W amplitunerze mozna przelaczyc pomiedzy ustawieniem dla glosnikow o impedancji 6 Ohm oraz 8 Ohm i wiecej.
Zostawic na 8 czy przelaczyc na 6 Ohm ??

Jak najlepiej podlaczyc (prosze, podajcie mi rodzaj kabli i wtyczek na tacy bo nie kumam tego) tego Pionka 916 do dvd Pionka 696 i to wszystko do LCD aby:
-bylo jak najmniej kabli
-byl jak najlepszy obraz
-byl jak najlepszy dzwiek wykorzystujacy moj zestaw 5.0
-zeby byl glos z TV gdy ampli bedzie wylaczony
 

kamil

New member
nic nie przełanczaj. zostaw tak jak jest. kolumny pracuja w zakresie 4-8 ohm.
DVD z LCD kablem HDMI
DVD z Ampli coaxialem
Ampli z LCD - HDMI jeżeli twój LCD ma dwa wejścia HDMI
 

Marecky

New member
wielkie dzieki, wole miec pewnosc ze ampli nie bedzie sie "meczyl" z tymi glosnikami. Zostawie jak jest.

Co do podlaczenia to:
1) czy nie lepiej kablem optycznym DVD - Amplituner ??
2) amplituner nie ma HDMI wiec z LCD tylko DVD podlacze jak napisales
 

kamil

New member
To widzę, że masz ten sam Ampli co ja :)

Nie, DVD zdecydowanie lepiej podłączyć coaxialem niż optykiem...
DVD z LCD podłącz HDMI lub dobrym Componentem
Jeżeli masz cyfrowy dekoder (polsat, "N") to podłącz Apli z Dekoderem optykiem. Jezeli bezpośrednio podpinasz ampli z TV to dobrymi Chinchami - takimi pow 150 pln :)
 

Marecky

New member
zauwazylem przegladajac google, ze ciezko stwierdzic co lepsze (coaxial czy optical) wiec moze przekona mnie cena.

W jakim przedziale cenowym sa juz dobre (wystarczajace) kable i jakich firm najpewniejsze?? Nie chcialbym wydac wiecej niz kilkadziesiat zlotych.

Poniewaz masz tego ampli co ja, moze pomoglbys mi w kilku kwestiach ?
Zeby nie zasmiecac forum - gdybys mogl pomoc to podaj twoj gg lub skype na priv'ie.
 

Gorash

New member
czesc
mozecie mi doradic czy amp pioneer vsx-916 oraz zestaw glosnikow QAcoustic przod,tyl oraz surround tyl 1010s, centralny 1000c oraz subwoofer 1000s to dobry wybor. Do tego mam zamiar podlaczyc xboxa360 i ps3 optycznie czy lepiej xboxa po komponencie do ampa i dopiero pozniej do lcd. Kamil mozesz mi powiedziec na jakich glosnikach gra Twoj zestaw i jak sie sparawuje amp. Z gory serdeczne dzieki.:]
 

kamil

New member
Witaj,

Moj VSX-916 pracuje z systemem 5.1 KODA 707 + SW 850. Goraco polecam...ale z Subem SW 1000. Może nie wygladają rewelacyjnie, ale graja na BARDZO przyzwoitym poziomie. Odsłuchiwałem kilka modeli Paradigm, Tannoy, Eltac w cenie ok 3 tys. Koda kosztuje 2 razy mniej a grała nawet lepiej, ale to kwestia ucha. każdy ma inne :) Trzeba posłuchać samemu.


Kamil
 
Do góry