Impedancja Ohm w ustawieniach amplitunera

Kadajo

New member
Bez reklam
I straciłeś jakieś 30% mocy amplitunera więc nie ma co sie cieszyszc. Na stronie audioholics był chyba kiedyś fajny artykuł który poruszał kwestie wyboru impedancji. Pamiętam że pisali aby zostawić na 8 Ohm bo apli znacznie lepiej gra. Ja u siebie to potwierdziłem. Jak przedstawiam na 4 jest mniejsza dynamika a dzwiek robi się męczący przy glosniejszym słuchaniu co potwierdza tylko że zmiana impedancji ogranicza moc aby apli się nie przegzewal z latwiejszymi kolumnami. Moja rada jest taka ze jeśli się nie wylaczal przy 8 to tak zostawić.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Ostatnia edycja:

RAF1977

Banned
Jak chcesz sobie ugotować amplituner, to graj na 8 .
Ja mam końcówkę 7 kanałowa to ona ciągnie basy a amplituner tylko ciągnie górne i żadnego spadku nie zobaczyłem.
 

Kadajo

New member
Bez reklam
Chyba usłyszałem 😉 tylko pisze ze te systemy tak w amplitunerach działają. Mój apli ma dobra wentylację i ledwo się ciepły robi.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 

RAF1977

Banned
Fronty w biamp z końcówki, central i surroud w biamp mieszanym, końcówka i amplituner.
Surroud tylny (małe naścienne) i wszystkie górne z samego amplitunera.
 

Baltazar Gąbka

New member
Bez reklam
Wg mnie nie da się zmienić przez "menu" impedancji z jakimi ma współpracować amplituner i mam na myśłi klasę A i B. Końcówka mocy jest oparta o jeden, dwa lub maks trzy tranzystory i tej impedancji nie ma jak zmienić układowo :)
Co innego końcówki klasy D tutaj sterowanie taką końcówką zezwala na taką zmianę i to wyraźnie słuchać. Bawiłem się DPR-2005 i przestawienie impedancji było słyszalne, przy mniejszej impedancji poprawiał się bas.
 

kinder

Member
Panowie odświeżę temat do amplitunera Denon AVR-X7200WA mam podłączone głośniki efektowe ( Monitor Audio CP WT 380IDC - 4szt + głośniki sufitowe Monitor Audio CS 180 - 4szt ), o impedancji - 6 i głośnik centralny ( Monitor Audio Gold C350 ), ten ma 8. Co do głośników frontowych ( Monitor Audio Gold 300 ), podłączone mam je do wzmacniacza Atoll IN 400 przez pre-out amplitunera. Głośniki frontowe mają impedancję 4.

Pytanie jaką impedancje ustawić w Denonie 4 czy 6 ?

Nie wiem czy ma to znaczenie skoro fronty są zasilane przez wzmacniacz po pre-out amplitunera. Bo jakby to nie miało znaczenia sprawa byłaby prosta 6. A tak nie wiem czy 4 czy 6 ?

z góry dzięki za info ...
 
Do góry