Im więcej czytam tym mniej wiem - co wybrać?

MILOOO

New member
Zkiepścił mi się mój wysłużony telewizorek. Przekonałem żonę na LCD, choć było ciężko:"6000 na telewizor??? a na wózek dla (jeszcze nieurodzonego - mój dopisek) potomka 3000 nie chcesz dać???" Ale powiedziałem, że kupię coś tańszego (łatwowierność kobiet nie zna granic) i na wózek jej dam, ale później (potem się będę martwił). Ale w temacie. Przeczytałem chyba prawie wszystkie posty o LCD i zgłupiałem. Mylą mi się te wszystkie symbole, oznaczenia, technologie i skróty, a gdybym miał porównywac każdy wątek z każdym to pewnie zastałaby mnie jakaś nowa technologia. Popatrzyłem po cenach i zawęziłem wybór do:

LG RZ32LZ55
SONY KDL-32S2020
SONY KLV-V32A10
SONY KDL-S32A11

Moje oczekiwania:
- nie jestem filmofilem - subtelności w odbiorze pewnie nie zauważę
- lubię czysty dźwięk w filmach i oglądając wiadomości, no i żeby nie charczały basy (najlepiej predefiniowane ustawienia)
- oglądam z jakichś 3,5 metra, na ścianie z telewizorem znajduje się okno (wypada zaraz obok TV)
- oglądam cyfrę+ i polsat cyfrowy, trochę filmów na DVD, trochę PS2.
- mam psa - fruwa trochę sierści i kurzu (któryś model tego nie lubi jak gdzieś wyczytałem)

Proszę bardziej doświadczonych userów o pomoc w wyborze. Może też być coś innego niż wymieniłem wcześniej w podobnej cenie i spełniającego moje oczekiwania.

PS. Dziś się dowiedziałem co się urodzi - 5 listopada przyjedzie SYNEK :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
WOW - wow
gartulacje - też jeszcze się naoglądacie wspólnie - szczególnie dobranocki.
Dźwięk - najlepiej sobie poradzi JVC 32 X 70
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=6032
tu masz jeden z opisów
32 LZ 55 - tu masz testy
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=5980
porównaj np z JVC s 60
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=5982

Sony seria s - też bez rewelacji
Seria V - owszem warta grzechu
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=5994
i też sięgnij do porównania.

Z Twoich najlepsza oferta to seria V
Ale w tej klasie cenowej - lepiej zagra Loewe Xelos , Sharp GD 7 czy wymieniony JVC X 70

Poproś o prezentację do domu - sam najlepiej sprawdzisz jakość
 

MILOOO

New member
Kiki, dzięki.

Może źle szukam, ale:
Xelos >9000,
Sharp >7000,
JVC x70 ok 6000, ale z jakimś dodatkowym oznaczeniem BU (nie wiem co to oznacza)
JVC s60 tyle samo co X70, więc który lepszy?

Jakie ceny u Ciebie są na polecane przez Ciebie modele? Jakie koszty prezentacji w Warszawie? Jaki możliwy termin, bo mi troszkę się spieszy?

Pozdrawiam,

Miłosz
 

Matiu

New member
Hej,

Jak Ci sie wydaje, że na zakupie LCD sie skończą wydatki to zapomnij !!!!!!!
LCD to początek, jak planujesz zakupy to od razu dobre ampli z głośnikami, dobre DVD i oczywiście tuner TV. Przed zakupem przemyśl dobrze sprawe bo potem będą problemy z połączeniem sprzętów itp, itd. A najgorsze jest to że nigdy nie będziesz zadowolony z zakupów.

pozdrawiam
 

Matiu

New member
Hej,

Jak Ci sie wydaje, że na zakupie LCD sie skończą wydatki to zapomnij !!!!!!!
LCD to początek, jak planujesz zakupy to od razu dobre ampli z głośnikami, dobre DVD i oczywiście tuner TV. Przed zakupem przemyśl dobrze sprawe bo potem będą problemy z połączeniem sprzętów itp, itd. A najgorsze jest to że nigdy nie będziesz zadowolony z zakupów.

pozdrawiam
 

MILOOO

New member
Toś mnie Matiu podłamał tym końcowym stwierdzeniem, ale mam nadzieję, że nie będzie tak źle. Martwi mnie tylko coś co napisałeś o tunerze TV. O co tu chodzi?
 

porto

New member
Sony 32s2020

Zdecydowanie polecam Sony 32S2020. Jeszcze niedawno miałem taki sam problem jak Ty i w końcu dokonałem wyboru tego właśnie LCD i po tygodniu użytkowania jestem przekonany o słuszności mojej decyzji. Do tego LCD nie musisz dokupować tunera, bo, w przeciwieństwie do innych, ma już go wbudowanego, ale i tak go jeszcze przez jakiś czas w Polsce nie wykorzystamy, bo najpierw musieli by nadać cyfrowy sygnał. Dodam jeszcze, ze jest bardzo prosty w obsłudze, a po włączeniu i podłączeniu anteny, czy kablówki prawie sam wyszuka wszystkie programy. Krótko mówiąc - rewelacyjny obraz i parametry oraz przyjazny dla właściciela.
 

MILOOO

New member
A pozostałe (jvc, sharp i sony v) nie mają tego tunera??? O co w tym chodzi? Nic nie rozumiem. Tylko się coraz bardziej zniechęcam. Może Kiki coś odpisze?

Pozdrawiam,

Miłosz.

PS i co z tą serią S? Bo zdania są podzielone.
 

arconx

New member
porto napisał:
ale i tak go jeszcze przez jakiś czas w Polsce nie wykorzystamy, bo najpierw musieli by nadać cyfrowy sygnał.

Na Śląsku już jest cyfrowy sygnał od TVP :D (TVP1, TVP2, Polonia, Kultura...)
Nadajnik Wisła-Skrzyczne.
Pozatym są jeszcze Warszawa, Wrocław, Rzeszów – Sucha Góra, Leżajsk.
Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
stara seria S Bravia była cienka .
Nowej nie znam więc się nie wypowiadam - ja dostane za kilka dni - porównam i powiem.
Tunery DVBT/C - mają również Sharpy , Loewe ,
Ale nie świadczy to o jakości sprzętu.
Te stystemy są dobre wyłącznie na dziś , czyli jesli do wykorzystania teraz /w miejscach powyżej wmienionych/ ok.
Później ma być inny system - MPEG 4.
O innych aspktach można godzinami. W przypadku dużej rozpietości cen, dużej rozpietości tehnologii - tylko prezentacja w domu daje pełne rowiązanie i pełną satysfakcję.
 

MILOOO

New member
Kiki,

no miałeś coś napisać w temacie tej prezentacji.

Poczytałem specyfikację i czy JVC s60 nie jest przypadkiem lepszy od X70? Ma dodatkowe głośniki niskotonowe, sam napisałeś o lepszych kolorach i czerni. I czy lepszy jest DIST 5 generacji czy zintegrowany?

Pozdrawiam,
Miłosz
 
Ostatnia edycja:
Do góry