Ile prądu pobiera plazma

m@rcin

Member
Panasonic TX-P42VT20E

Nie mam nasłonecznionego pokoju bo okno skierowane jest na północ a TV wisi na ścianie prostopadle do okna:

Sprawdziłem miernikiem prądu WhiteEnergy o godzinie 21:
BBC HD - 180 - 220 W
Eurosport HD - 200 - 300 W
Film 1080p na bluray -300 - 350W
Gra na PS3 - 300 - 400W

I przypomina mi się reklama - "...Wrażenia są bezcenne a za wszystko inne "prąd" zapłacisz kartą MasterCard..." :p

Wszystko zależy od wyświetlanego obrazu a nie kanału.
Co leciało na BBC w trakcie pomiarów? "Mroźna planeta" czy "Noce z Joolsem H." :p
 

WuMike

New member
Bez reklam
^^ To ciekawe, bo sam mam 42V20 i u mnie średni pobór to wartość poniżej 200W i wcale nie oglądam wędrówek po jaskiniach tylko ;)
 

racuh

Banned
Ustawienia mam własne tzn. Zawsze tyb THX

Kontrast 37
Jasność -3
Kolor 34
Ostrość 6

Intensywne kolory włączone
Tryb Eco włączony
Redukcja szumów Maximum
Intelligent Frame Creation włączony
Super rozdzielczość maximum

Teraz włączyłem sobie planetę małp 1080p 3D z Blu-ray i nie spada poniżej 350

TV mam włączony 10 - 12h na dobę i pobiera mi średnio 2.4 kWh przeliczając średnią dobową po tygodniu używania. W sobotę jak cały dzień miałem włączone PS3 to miałem wynik 3.3kWh.

Wiec nikt mi nie wmówi że plazma jest oszczędna, bo ekran dopasowuje się do warunków oświetleniowych.
 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
W starszych telewizorach plazmowych pobor energii byl wyzszy. W nowszych modelach plazm pobor energii jest nizszy.
Przyklad na dobrze znanym filmie z 2012 roku.Plazma lg 50 cali.
https://www.youtube.com/watch?v=LmPtoMWBhXQ
60 cali,model PG film z 2009 roku.Roznica jest duza.
https://www.youtube.com/watch?v=TFogeWGOXnE

Pobor energii w plazmie zalezy tez od ustawienia jasnosci , kontrastu , wielkosci ekranu i wyswietlanych scen.Ciemniejsze sceny nizszy pobor energii.
panasonic 42 cale hd-ready.

https://www.youtube.com/watch?v=xGuJAjF9IEU

Na filmach z youtube najczesciej badany:) jest pobor energii w telewizorach plazmowych.

Na koniec jeszcze jeden film z 2009 roku.Plazma panasonic i telewizor laserowy.

https://www.youtube.com/watch?v=mK8vJG9lakQ

Pobor energii wysoki ale jakosc obrazu lepsza w telewizorze plazmowym.
Nawet plazma hd-ready pokona lcd full-hd pod wzgledem jakosci obrazu. Przyklad na pierwszym zdjeciu.Koneser dobrego obrazu zaraz zauwazy roznice:)
Na pierwszym obrazku jest widoczny np neon CNN a na ekranie lcd samsunga tylko plama.
test888JP_wreaapw.jpg


PLAZMA2JP_xhxspre.JPG
 
Ostatnia edycja:

racuh

Banned
Całkowicie się zgadzam. Plazma trochę energii potrzebuje.
Ale i tak mimo takie zapotrzebowania na prąd nie ma TV który dorówna jakością obrazu.

Teraz sprawdziłem na TVP INFO. Sceny bardzo jasne a wręcz można powiedzieć że przewaga bieli i wynik kosmiczny 370W :p

Zrobił bym fotkę i wysłał ale niestety nie mam czym :)
 

m@rcin

Member
Ustawienia mam własne tzn. Zawsze tyb THX

Kontrast 37
Jasność -3
Kolor 34
Ostrość 6

Intensywne kolory włączone
Tryb Eco włączony
Redukcja szumów Maximum
Intelligent Frame Creation włączony
Super rozdzielczość maximum

Teraz włączyłem sobie planetę małp 1080p 3D z Blu-ray i nie spada poniżej 350

TV mam włączony 10 - 12h na dobę i pobiera mi średnio 2.4 kWh przeliczając średnią dobową po tygodniu używania. W sobotę jak cały dzień miałem włączone PS3 to miałem wynik 3.3kWh.

Wiec nikt mi nie wmówi że plazma jest oszczędna, bo ekran dopasowuje się do warunków oświetleniowych.
Ustawienia własne a tryb THX to trochę się różni :p więc się zdecyduj.
Jeśli ustawisz na THX nie wszystkie parametry obrazu skorygujesz.
 

WuMike

New member
Bez reklam
^^ Te, które wymienił akurat może korygować i zmieniać.

W trybie własnym, a właściwie Professional dla V20/VT20 można dodatkowo zmieniać balans bieli i poszczególne kolory.
 

m@rcin

Member
^^ Te, które wymienił akurat może korygować i zmieniać.

W trybie własnym, a właściwie Professional dla V20/VT20 można dodatkowo zmieniać balans bieli i poszczególne kolory.

Nie mam VT20. :-(
W VT60 są widocznie inne tryby ustawień i po wybraniu jednego z nich nie wszystko można skorygować.:D
 

Lech

New member
Bez reklam
Mój telewizor to TX-P50ST60E. Posiada on czujnik oświetlenia, który zmienia pobór prądu przez odbiornik tv. Przed chwilą godzina 18.10 wyświetlałem obraz statyczny. Ten sam obraz powodował pobranie prądu 110W przy świetle lampy bocznej [tzw. nocnej], oraz 296W przy pełnym oświetleniu żyrandola 6x100W, przy wymiarach pokoju 6mx3,8m.
 
Ostatnia edycja:

m@rcin

Member
Myślałem że to skoro o 3 lata nowszy model to więcej możliwościowi kalibracji a tu jednak nie.
W VT20 w każdym trybie mam możliwość ustawienia Gammy itd.
W VT60 też masz taką możliwość.
Do wyboru tryby:
dynamiczny
normalny
kinowy
thx cinema
thx bright room
ustawienia własne
profesjonalny 1
profesjonalny 2
W profesjonalnym 1 i 2 jest najwięcej do ustawienia (menu bardziej rozwinięte ;-))
 
Do góry