Ile prądu pobiera plazma

Lech

New member
Bez reklam
Swego czasu kupiłem miernik prądu. Podaje on też moc pobieraną przez odbiornik prądu. Zadowolony stwierdziłem, że moja plazma ciągnie nieco ponad 100W. I tak było do chwili sprawdzenia poboru prądu w słoneczny dzień. Otóż wtedy okazało się że plazma ciągnie prawie 300W! To dużo prądu myślę sobie i kombinuję jaki telewizor kupić w zamian. Zacząłem szukać LEDów, bo one przecież mało prądu zużywają. Pojechałem nawet do pobliskiego sklepu gdzie wymarzony LED grał. I co? Na miejscu wychwalany na tym forum LED Panasonica, okazał się mieć sporo niedociągnięć obrazu, w tym cienie w każdym rogu ekranu. Wróciłem do domu, bijąc się z myślami co robić. Był wieczór sprawdzam a moja plazma znowu ciągnie nieco ponad 100W. Wpadłem na pomysł aby sztucznie zaciemnić pokój, w którym stoi plazma. Zamówiłem więc dobre kilkuwarstwowe rolety, po założeniu których w pokoju jest ciemno, a 50" plazma ciągnie 50% mniej prądu w słoneczny dzień.
 
Ostatnia edycja:

m@rcin

Member
Swego czasu kupiłem miernik prądu. Podaje on też moc pobieraną przez odbiornik prądu. Zadowolony stwierdziłem, że moja plazma ciągnie nieco ponad 100W. I tak było do chwili sprawdzenia poboru prądu w słoneczny dzień. Otóż wtedy okazało się że plazma ciągnie prawie 300W! To dużo prądu myślę sobie i kombinuję jaki telewizor kupić w zamian. Zacząłem szukać LEDów, bo one przecież mało prądu zużywają. Pojechałem nawet do pobliskiego sklepu gdzie wymarzony LED grał. I co? Na miejscu wychwalany na tym forum LED Panasonica, okazał się mieć sporo niedociągnięć obrazu, w tym cienie w każdym rogu ekranu. Wróciłem do domu, bijąc się z myślami co robić. Był wieczór sprawdzam a moja plazma znowu ciągnie nieco ponad 100W. Wpadłem na pomysł aby sztucznie zaciemnić pokój, w którym stoi plazma. Zamówiłem więc dobre kilkuwarstwowe rolety, po założeniu których w pokoju jest ciemno, a 50" plazma ciągnie 50% mniej prądu w słoneczny dzień.
Ameryki nie odkryłeś :mrgreen:
Wyłącz czujnik światła w tv i czy w dzień czy w nocy pobór prądu będziesz miał na takim samym poziomie.
 

JanVid

New member
Mój wniosek :) .... plazm pobiera sporo prądu, jednak ceną zakupu oraz wysoką jakością obrazu w stosunku do LED-ów rekompensuje cenę zużytej energii elektr.
 

zochu91

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mój wniosek :) .... plazm pobiera sporo prądu, jednak ceną zakupu oraz wysoką jakością obrazu w stosunku do LED-ów rekompensuje cenę zużytej energii elektr.
Różnica w poborze prądu moze i jest wyzsza na niekorzysc plazmy, lecz przy średnim czasie ogladania 3-4h dziennie jest to roznica w oplatach za prąd rzedu 100-200zl rocznie. Czy faktycznie jest to az tak duzo? Moim zdaniem nie;)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ja mam zdanie takie że jeśli ktoś kupuje plazmę to na pewno stać go i na ten prąd który deko drożej płaci, nie wspominając że to są naprawdę nie duże kwoty patrząc w stosunku rocznym.
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Nowe telewizory LCD z technologią wyświetlania obrazu UHD w zależności od wielkości przekątnej ekranu i zaawansowania ,
też potrafią "nieźle" pobrać energii elektrycznej .:neutral:
Jeżeli taki telewizor włączony jest jest dziennie 3-4 godziny to "pal go licho" ,
ale jak już 12 godzin lub więcej , no to w ciągu miesiąca trochę się "nazbiera" .


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

Lech

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Nowe telewizory LCD z technologią wyświetlania obrazu UHD w zależności od wielkości przekątnej ekranu i zaawansowania ,
też potrafią "nieźle" pobrać energii elektrycznej


Piszą, że UHD ciągnie około 110W, a OLED ciągnie około 100W.
Ponieważ nie mam tych telewizorów, to opieram się na danych z internetu.
 

Lech

New member
Bez reklam
W ekranach 55". Panasonic podaje że w ich zwykłych LCD-kach ta wartość wynosi około 60W
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
W ekranach 55". Panasonic podaje że w ich zwykłych LCD-kach ta wartość wynosi około 60W


A to nie przy jakimś trybie oszczędnościowym czy coś w tym stylu...


U mnie co prawda przy Full led jak dobrze pamiętam coś około 113 W - przed kalibracją...
 
Ostatnia edycja:

Lech

New member
Bez reklam
Takie dane podają producenci przy przeciętnym użytkowaniu telewizora. Może szybko następują te oszczędnościowe przemiany i teraz to są prawdziwe dane. Jak wspominałem cytuję te parametry z internetu.
PS. Moja 50" plazma Panasonica kupiona w 2014roku, przy "zaciemnionym pokoju" pobiera 95-150W
 

accu

New member
Bez reklam
W ekranach 55". Panasonic podaje że w ich zwykłych LCD-kach ta wartość wynosi około 60W

Witam uprzejmie ,

Na konkurencyjnym forum robiono testy telewizorów Philips 65PUS9809/12 i Panasonic TX-65AX900 .

Philips w trybie obrazu : standardowy pobierał 216 W , w trybie : Film(po kalibracji) pobierał 180 W .
Panasonic w trybie obrazu : standardowy pobierał 260 W , w trybie : Film(po kalibracji) pobierał 220 W .
Panasonic TX-55AX900 -standardowy to pobór 210 W.

Sporo , do oszczędnych nie należą .:neutral:

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

Lech

New member
Bez reklam
Być może telewizory, których typy podajesz, a mają one wielkość ekranu 65", też posiadają czujniki oświetlenia? W takich przypadkach ważne jest oświetlenie otoczenia odbiornika.


Sprawdzałem w specyfikacjach - oba telewizory posiadają czujniki światła. I oba charakteryzują się klasą energetyczną B . Dla Philipsa podają 216W, dla Panasonica 229W.
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Od 230-270W pobierały 24 calowe"ruskie" Rubiny 714p , w Polsce popularne w latach siedemdziesiątych
ubiegłego stulecia .(gdzie często zapalały się cewki indukcyjne na kineskopie )

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

Lech

New member
Bez reklam
Tak słynne były pożary w wykonaniu Rubinów. Kloc ważył tyle, że dwóch chłopów musiało go nieść. Kosztował u Ruskich 100$, to kiedyś oznaczało 3 miesięczne wypłaty. I ten straszny, ale kolorowy obraz.
 

m@rcin

Member
Kto mówi, że odkryłem Amerykę?
Zasłoń czujnik oświetlenia w słoneczny dzień i oglądaj plazmę - życzę powodzenia!

Dziękuję ale nie muszę zasłaniać bo mam na stałe czujnik wyłączony. :p
Głównie oglądam tv wieczorem (w dzień pracuję :p)

Wszystko zależy od ustawienia parametrów w tv (najlepsza jest kalibracja) i umiejscowienia tv w pokoju w takim miejscu gdzie nie padają na ekran promienie słońca i nie widać odbijających się od ekranu okien (tak mam u siebie). W słoneczny dzień niezbędne są oczywiście rolety :razz: (z których czasami korzystam).
 

racuh

Banned
Panasonic TX-P42VT20E

Nie mam nasłonecznionego pokoju bo okno skierowane jest na północ a TV wisi na ścianie prostopadle do okna:

Sprawdziłem miernikiem prądu WhiteEnergy o godzinie 21:
BBC HD - 180 - 220 W
Eurosport HD - 200 - 300 W
Film 1080p na bluray -300 - 350W
Gra na PS3 - 300 - 400W

I przypomina mi się reklama - "...Wrażenia są bezcenne a za wszystko inne "prąd" zapłacisz kartą MasterCard..." :p
 
Do góry