Ile na prawde pradu bierze LG 50PV350/PV250 ?

beavisek

New member
Ile naprawde pradu bierze LG 50PV350/PV250 ?

Witam
Czy ktos sprawdzal ile w rzeczywistosci biora pradu te plazmy? Wg danych technicznych bierze 170W ale nie wiem czy to jest wartosc max czy jakas posrednia bo jest niby napisane ze wg normy IEC62087.
Tak pytam bo wydaje mi sie to podejrzanie malo bo patrzylem z ciekawosci na jakies plazmy z samsunga i tam max wartosci sa podane to typu 280W a nie chcialbym tyle az zuzywac pradu ! :)

CO prawda mam w tej chwili kineskopa SONY 32" co bierze 130W i 170W to jakos sie przezyje :)

dzieki z gory za odpowiedzi
 
Ostatnia edycja:

Przemek_PC

New member
Za luksus trzeba płacić. To tak jakbyś przesiadał się z malutkiego autka palącego w mieście 6l/100km na wygodnego i przestronnego mini-vana i oczekiwałbyś, że spali 8l gdzie oczywistym jest że spalanie będzie na poziomie 14l/100km.
A teraz przejdźmy do liczb. 1kWh kosztuje około 0,6zł. Załóżmy, że TV pracuje dziennie przez 5 godzin i pobiera moc 300W. W ciągu tych 5 godzin zużyje więc 1,5kWh czyli 90 groszy. Pomnóżmy to przez 30 dni co da kwotę 27zł miesięcznie. Weźmy teraz TV pobierający 150W i z prostego wyliczenia wychodzi nam 13,5zł miesięcznie. Tak więc za luksus oglądania 50" zapłacisz około 13zł miesięcznie przy założonych 5 godzinach dziennie. Dużo czy mało?

A co najwięcej prądu zużywa? Zobacz tutaj ciekawnik.pl - Ile płacisz za prąd?
 

beavisek

New member
witam
Dziekuje za odpowiedzi.. Wiem ile to kosztuje itp ale dzieki za wyliczenia.. Chcialem tylko sie dowiedziec czy w danych technicznych podali prawde...Ale juz utwierdziliscie mnie ze ok.150W wiec spoko. Dzieki
Nawiasem mowic skad takie 2 krotne roznice w poborach mocy 50calowych plazm ot nie wiem..Obydwie fullHD..:confused:
pozdrawiam
 

tdx

New member
Bez reklam
żadna plazma nawet nie zbliża się do wartości znamionowych... Producenci podają średnie zużycie prądu na godzinę... Wszystko zależy od ustawień obrazu
 

wysio

Member
Bez reklam
Ja mam cyfrowy licznik w domu, więc mogłem dokładnie sprawdzić pobór energii. Niestety nie można dokładnie określić ilości pobieranej energii, gdyż przez cały czas są wahania 100W - 150W w ciemnym pomieszczeniu z włączonym trybem ECO.
 
Do góry