ile moge nagrac na dysk dvd 8.5 AVCHD

Korniszon

New member
Witam - jaką wielkosc mogę nagrac na dysk 8.5.Mam plik 8.05 GB i program pokazuje mi ze jest za mało miejsca na dysku - . Plik avchd 1920x1080
 
Ostatnia edycja:

smolnicki

New member
Nagrywanie blu-ray

Korniszon napisał:
Witam - jaką wielkosc mogę nagrac na dysk 8.5.Mam plik 8.05 GB i program pokazuje mi ze jest za mało miejsca na dysku - . Plik avchd 1920x1080
Witam
na dysku 4,7 GB nie możesz nagrać żadnym sposobem. Możesz jedynie przkonwertowć na MPEG-4, to wtedy będzie akuratnie . A jeśli nie to tylko musisz zainstalować sobie w komputerze nagrywarkę Blu-ray, bo inaczej nic nie wskórasz. To trochę drogi interes ze wzgłędu na nowość. Taka nagrywarka wykorzystuje inny sposób zapisu- poczytaj w Goglach.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Rozumiem, że chodzi Ci o płytę DVD DL. Pomimo, ze ma ona pojemność 8.5 GB to nagrasz mniej....O ile pamiętam to chyba 7.96 GB.
Podobnie jak na DVD 4,7 GB wejdzie coś koło 4.35 GB.
 

Korniszon

New member
Panowie dziekuję. Oczywiscie,ze chodzilo o plyte dvd.(tak jak napisalem) Na 4.7 wiedziałem że 4.38. ździwilem się, ze AVCHD potrzebuje tak duzo na zapisanie.Dzieki.
 

BARABARA

Banned
Kilknij na katalogu ( prawy myszy, właściwości) i zobaczysz w bitach
jaką ma objętość - jeśli więcej niż 8.5 miliarda to w takiej wersji nie
zmieścisz, ale oczywiście to nie problem, bo możesz coś przyciąć i wejdzie. (TSMuxer)
 

Horhe Ortega

New member
Przede wszystkim odrzucić ew. zbędne ścieżki(o ile istnieją).Przyciąć,skaleczyć tylko dźwięk,dostosować do pojemności nośnika (redukcja bitrate),podzielić na 2 nośniki.W bajtach.
 
Ostatnia edycja:

wmwmwm

New member
Witam kolegów.
Mam podobny problem ale dotyczący karty SDHC 8GB. Przekonwertowałem film z mkv na AVCHD aby obejrzeć w odtwarzaczu blu-ray, zajmuje teraz 4,7 GB, chciałem go nagrać na kartę i tu zaskoczenie - za malo miejsca (karta pusta, po formatowaniu FAT32). Spróbowalem wgrać kilka mniejszych plikó filmowych i bez problemu do 7 GB. Nie wiem w czym problem, pytałem kilku informatyków i też nie pomogli. Może ktoś miał podobny problem i pomoże?
 

ArtS007

New member
Bez reklam
FAT32 pozwala zapisać plik o maksymalnej wielkości 4 GB nawet na bardzo pojemnym nośniku. Z zapisaniem wielu plików nie miałeś problemu, gdyż żaden z nich nie był większy od 4 GB.

Nie chcę nic ujmować Twoim informatykom, ale wiedzą zbyt mało albo nie mieli kompletu informacji.

ArtS :)
 

leotdi

New member
wmwmwm napisał:
Witam kolegów.
Mam podobny problem ale dotyczący karty SDHC 8GB. Przekonwertowałem film z mkv na AVCHD aby obejrzeć w odtwarzaczu blu-ray, zajmuje teraz 4,7 GB, chciałem go nagrać na kartę i tu zaskoczenie - za malo miejsca (karta pusta, po formatowaniu FAT32). Spróbowalem wgrać kilka mniejszych plikó filmowych i bez problemu do 7 GB. Nie wiem w czym problem, pytałem kilku informatyków i też nie pomogli. Może ktoś miał podobny problem i pomoże?

ArtS007 napisał wyraźnie gdzie leży problem,

po prostu Twoje AVCHD (m2ts) to 4.7 GB a TY w FAT32 masz kartę 4GB.

Trzeba sformatować kartę na NTFS (sam używam karty SDHC 16GB przez USB na moim Kuro, a pliki mam po kilkanaście GB - ale ja czytam tylko pojedyncze m2ts).

ps
Pytanie: czy Twój BD ma możliwość czytania struktury AVCHD ? Po złączu SDHC ?
 
Ostatnia edycja:

wmwmwm

New member
Witam ponownie
Mój odtwarzacz to Panasonic BD 60 i zgodnie z instrukcją powinien odtwarzać AVCHD z kart SDHC. Niestety karty SDHC nie da się sformatować ani w BD 60 i ani pod Windows XP z systemem plików NTSC, dostępny jest tylko FAT32. Chyba będę musiał podzielić film na mniejsze pliki.
 

Horhe Ortega

New member
Jak(czym) przekonwertowałeś swój plik? Program multiAVCHD przerabia takie MKV na gotowo dla kart do TV oraz BD-playerów Panasa.Dzieli wtedy sam odpowiednio plik.Jednak karta nie daje takiego komfortu jak płyta DVD bo: nagrywasz - oglądasz - i...? Lepiej jeszcze gdyby to była 16-ka-wiadomo: pliki 4 ale i tez 8GB.Żadne NTSC/NTFS.
 
Ostatnia edycja:

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
wmwmwm chyba chodziło Ci o pliki NTFS? W WIN XP można to zrobić tak :

1. Podłączamy pendrive
2. Wchodzimy do Mój komputer i otwieramy okienko właściwości pendrive'a
3. Przechodzimy do zakładki Sprzęt
4. Wybieramy naszego pendrive'a z listy i klikamy Właściwości
5. W zakładce Zasady zaznaczamy opcję Optymalizacja wydajności
6. Teraz już przy formatowaniu pendrive'a możliwa będzie opcja wyboru NTFS

Tak formatuję peny zobacz może zadziała przy karcie, ale nie wiem czy później kamera będzie tak sformatowaną kartę "widzieć".....
także uważaj!!!
Co do filmów to tak jak radzi kolega w poście wyżej użyj programu multiAVCHD.
Mój BD35 nie ma z odtworzeniem filmów z karty żadnych problemów.



 

wmwmwm

New member
Udało mi się wreszcie sformatować tę kartę (SDHC 8GB) w NTFS ale niestety BD60 nie obsługuje tego formatu plików (nie doczytałem wcześniej dokładnie w instrukcji), pozostaje dzielić film na mniejsze pliki.
Dzięki za pomoc.
 
Do góry