Ile calowy powinien być LCD do oglądania z 3 - 3,5 metra?

Chrom78

New member
Nie moge sie zgodzic z moim poprzednikiem . Regula jest wstawienie przecinka w liczbie cali telewizora , w ten sposob uzyskujesz wmiare optymalna odleglosc ogladania (w metrach) . Tak wiec w twoim przypadku bedzie to przekatna 32 lub 37 cali
 

gatar

Active member
Bez reklam
Może być i 100" jeśli będzie sie oglądać tylko fullHD.
Dużo zależy od sygnały jakim sie będzie dysponować.
Temat poruszany wielokrotnie. Tylko poszukać.
 

Jussi

New member
Bez reklam
Zasada komfortowego ogladania jest taka zebys nie musial ruszac za bardzo galkami ocznymi podczas gladania np filmu. To tak jak bys usiadl w 1-7 rzedzie w duzej sali kinowej, niewygodnie sie wtedy oglada. Mozna powiedziec ze z 3m to i 32" beda ok, ale najlepiej idz do sklepu i sam zobacz. Zapewne chodzi ci o koszta telewizora, wiec sprawdz czy 32" beda odpowiednie. Osobiscie polecalbym 37".

Pozdrawiam
 

Hardi

New member
Sygnał to Polsat Cyfrowy, a dekoder Samsung S305G. Pieniądze liczą się, ale z drugiej strony to nie kupuję LCD na pół roku, więc może lepiej zainwestować, 3 tyś. zł gotówką a resztę na raty. Niestety mam pewne ograniczenia jeśli chodzi o wymiary, gdyż tv stoi między ścianą a kominkiem, najlepiej, aby LCD miało głośniki na dole a nie po bokach, może nawet być bez głośników (jeśli takie są) bo dźwięk i tak idzie przez amplituner. Więc może jakieś propozycję co do marki i modelu?
 
Ostatnia edycja:

Chrom78

New member
Ja polecam telewizor LCD LG 32LC25R (przekatna 32cale) lub LG 37LC25R (37 cali) . Glosniki masz tak jak chcesz na dole a nie po bokach . Osobiscie mam pierwszy z tych modeli od jakiegos miesiaca i jestem bardzo zadowolony (kontrast 5000-1 i XD-Engine robia swoja - w tej cenie to naprawde niezly sprzet)
 

cinek

Member
Nie daj sie ogłupić. 32 cale to chyba do oglądania wiadomości. Z tej odległości do filmów optimum to 37 cali a może byc nawet 42.
Już z 3 metrów 37 cali ogląda sie bardzo dobrze.
Mój faworyt w tej chwili to JVC R71 którego można dostać juz za ok. 4600 zł (sprawdź ceneo). Nic lepszego w tym rozmiarze raczej nie dostaniesz w tych pieniądzach. Wada to tylko 1 hdmi ale są przecież rozdzielacze.
 
Do góry