Ile cali do niewielkiego pokoju???

level1

New member
Jestem tu nowy więc na wstępie chciałbym się ze wszystkimi przywitać. Witam :)

Od dłuższego czasu mam dylemat. Noszę się z zamiarem zakupu LCD Samsunga ewntualnie LG (głównie z uwagi na cenę). TV zamierzam ulokować w pokoju o wielkości 16m2. Oglądany będzie z odległości ok 2,5m (więc niewiele...).
Od początku uparłem się na przekątną 37" jedank po kilku wizytach w różnych sklepach sprzedawcy twierdzili, iż z takiej odległości to max 32". W sklepie TV optycznie wydaję się podobno mniejszy...
W tym momencie trochę się boję zakupić aż tak duży jak 37" bo może się okazać iż z takiej odległości nie da się go oglądać bo będzie męczył nadto wzrok. z kolei 32" może będzie za małe żeby w pełni oddać efekt.

Planowany sygnał to cyfrówka z vectry, ewntualnie też sygnał z PC i DVD.

Stąd też moje pytania:
1. Czy 37" to nie za wiele na taką odległość?
2. Czy nie będzie na nim za bardzo widać niedoskonałości obrazu z kablówki?
3. Czy ktoś może próbował oglądać 37" na dłuższą metę z takiej odległości (próby w skelpie oczywiście poczyniłem jednak wiadomo że to nie to samo :)?


To pytanie nurtuje mnie od dłuższego czasu.
Z góry dziękuje za uwagi i opinie (wszystkie).
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
nie zgadzam się . Wszystko zależy od kasy którą przeznaczasz?
O jakich pieniądzach rozmawiamy ?
 

level1

New member
Co do ekspertów w sklepach rtv to wiadomo na jakich się często trafia :/

Dysponuję kwotą ok 2500zł.
Myślałem nad Samsungiem 37" LE37M87BD lub tańszyni 32" takimi jak Samsung LE32A551 lub 32LG3000.

Co wy na to?

Generalnie lubię duże telewizory, jak mógłbym tam wcisnąc 40" to pewnie bym to zrobił ale to już chyba byłoby przegięcie...
Głównie chodzi mi na odpowiedź na pytanie czy od 37" oczy nie wysiądą od oglądania z 2,5m.
 

elsaint

New member
Ja w 12m2 mam 32',więc u Ciebie byłoby okiej z tym 37''. Ale ja bardziej polecam 32',bo wiadomo jak to jest z tymi dużymi: wszystko jest takie rozciągnięte. Kup Samsunga LE32R82B za 1750zł, a będziesz zadowolony:)
 

Max123

New member
elsaint napisał:
Ale ja bardziej polecam 32',bo wiadomo jak to jest z tymi dużymi: wszystko jest takie rozciągnięte. :)
Co za głupoty, proporcje obrazu są stałe, to i rozciągnięcie identyczne w 32 i 37-calowym! Zresztą ilość programów 16:9 z każdym rokiem przybywa. Masz cyfrową kablówkę, siedzisz 2,5 metra od ekranu, więc śmiało kup 40-calowego Samsunga M86 (87), do Twojego pokoju będzie w sam raz, a na pewno po jakimś czasie i tak stwierdzisz, że mógłby być ciut większy.Przy 32-calowym ekranie i sygnale full HD musiałbyś siedzieć z nosem przy ekranie, a nie jest to zbyt wygodne :)Nie słuchaj pseudodoradców, wielkość pokoju nie ma znaczenia, ale odległość od ekranu, przy określonej jakości sygnału.
 

SNAJPERSTWO

New member
:)Nie słuchaj pseudodoradców, wielkość pokoju nie ma znaczenia, ale odległość od ekranu, przy określonej jakości sygnału.:eek:k: Święte słowa zgadzam się w stu procentach jakość jest tu kluczowa jeżeli u ciebie jest na dobrym poziomie to rozmiar dla ciebie to 32 do 40 cali .Jedyne o czym musisz pamiętać aby twój tv nie przytłoczył twojego pokoju.
 

level1

New member
Widzę iż dużo osób uważa, iż 37" to nie przesada do takiego pokoju. Cieszę się i takie gabaryty chyba kupię.
Teraz zastanawiam się mocna nad LG model: 37LG3000.
Co wy na to?

Wg mnie cechuje się dobrymi parametrami na niewielkie pieniądze. Niestety ma jedynie HD Ready, jednak z tego co czytam nie ma większego sensu inwestowania w Full HD przynajmniej na chwilę obecną...

Rozważam jeszczę możliwość zakupienia Samsunga LE37M87BD. Co prawda model ten posiada już Full HD ale więcej dobrego wydaje mi się że czytałem na temat 37LG3000...

Może jeszcze jakieś opinię lub porady?
 

Zyga77

New member
Ile cali do niewielkiego pokoiku jako sypialni???

Jestem także żółtodziobem na stronach tego forum i pragnę powitać wszystkich. Ja również mam dylemat jakiej wielkości kupić telewizor. Mój pokoik służący jako sypialnia ma 8m2. Doszedłem do wniosku, że tv LCD nie powinien być większy niż 19-20 cali. Ale na rynku przewaga jest monitorow z tunerem tv, natomiast "typowych" telewizorów o takiej wielkości "co kot napłakał". W końcu mam na uwadze dwa modele monitorów:
Samsung T200HD
LG 2094D - PZ
oraz trzy modele telewizorów:
Samsung LE19R71B
Sony KDL 20G3000
Sharp Aquos LC20AD5E /używany z gwarancją/
No i teraz zwraca sie do Was z gorącą prośbą o doradzenie ktory z nich kupić. Dysponuję tylko 1000zł nie więcej. Z góry bardzo dziekuję za poświęcenie czasu i rzetelną podpowiedź. Pozdrawiam, Zyga77.
 

Zyga77

New member
Ile cali do niewielkiego pokoiku jako sypialni???

Jestem także żółtodziobem na stronach tego forum i pragnę powitać wszystkich. Ja również mam dylemat jakiej wielkości kupić telewizor. Mój pokoik służący jako sypialnia ma 8m2. Doszedłem do wniosku, że tv LCD nie powinien być większy niż 19-20 cali. Ale na rynku przewaga jest monitorow z tunerem tv, natomiast "typowych" telewizorów o takiej wielkości "co kot napłakał". W końcu mam na uwadze dwa modele monitorów:
Samsung T200HD i LG 2094D - PZ
oraz trzy modele telewizorów:
Samsung LE19R71B; Sony KDL 20G3000; Sharp Aquos LC20AD5E /używany z gwarancją/
No i teraz zwracam się do Was z gorącą prośbą o doradzenie ktory z nich kupić. Dysponuję tylko 1000zł nie więcej. Z góry bardzo dziekuję za rzetelną podpowiedź. Pozdrawiam, Zyga77.
 

Zyga77

New member
Ile cali do niewielkiego pokoiku jako sypialni???

Jestem także żółtodziobem na stronach tego forum i pragnę powitać wszystkich. Ja również mam dylemat jakiej wielkości kupić telewizor. Mój pokoik służący jako sypialnia ma 8m2. Doszedłem do wniosku, że tv LCD nie powinien być większy niż 19-20 cali. Ale na rynku przewaga jest monitorow z tunerem tv, natomiast "typowych" telewizorów o takiej wielkości "co kot napłakał". W końcu mam na uwadze dwa modele monitorów:
Samsung T200HD
LG 2094D - PZ
oraz trzy modele telewizorów:
Samsung LE19R71B
Sony KDL 20G3000
Sharp Aquos LC20AD5E /używany z gwarancją/
No i teraz zwraca sie do Was z gorącą prośbą o doradzenie ktory z nich kupić. Dysponuję tylko 1000zł nie więcej. Z góry bardzo dziekuję za poświęcenie czasu i rzetelną podpowiedź. Pozdrawiam, Zyga77.
 

Zyga77

New member
Do KIKI: Decyzja zapadła- telewizor już kupiony

Na wstępie z dużym opóźnieniem dziękuję KIKI za poradę. Jednak zdecydowałem się na zakup telewizora SHARP 26D44E-BK /czarny/. Musiałem niestety naruszyć kilka setek żelaznego zapasu aby dołożyć do przeznaczonego 1000zł. Przeważyły opinie, że nieistotny jest metraż pomieszczenia a odległość oglądającego od ekranu, no i z zamiaru kupienia 20" zrezygnowałem a stałem się posiadaczem 26". Na kupno właśnie tego modelu wpłynął poza dobrymi parametrami, między innymi fakt, iż telewizor ten produkowany jest w Japonii. I nie żałuję tej decyzji. Podrawiam.
 
Do góry