Ile cali do 3m ?

franek79

New member
Witam pragne zakupić plazme tylko niewiem ile cali . Znalazłem w CentrumDobregoObrazu symulator i wypada iz do mojego pomieszczenia moge spokonie wsadzic 60".A wczoraj otrzymałem wzornik z gazety samsunga tv led i tam na 1m-10",czyli przy moich 3m-30" nic juz nie rozumiem .Prosze o swoje doswiadczenia z ilu metrów ogladacie plazmy i jestescie zadowoleni.

odległość od ekranu : 3m
jak słońce świeci w pokoju: prawa strona
Jak duży jest pokój ? dł. 4,5m szer. 3,5m
jaki masz obecnie telewizor: Philips 28”
jakie programy najczęściej oglądasz : mtv ,viva , Polsat ,tvn,
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem :wieczór
preferowana wielkość telewizora: 42” , 50”
preferowana marka : samsung , panasonic
czego nie lubisz w telewizorach?
jakie urządzenia będą podłączone : tuner Cyfrowego Polsatu , DVD , PS2 (w przyszłości PS3)
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń : 50/50 %
jakimi złączami : hdmi
jaki masz sygnał : cyfrowy , HD ale nie wykupuje bo poco
ile programów HD :5
ma stać czy wisieć : wisieć na ścianie
jaka klasa cenowa : 5000-6000
POZDRAWIAM !!
 

piotrflo

New member
Śmialo startuj od 42". Mysle, ze przy plazmie to i 50" bedzie dobrze. Z autopsji moge powiedziec, ze na moim LCD 42" bardzo dobrze sie oglada z ok. 3 m
 

matias2004

New member
Zalezy od twoich preferencji , jesli chodzi o lcd to najlepiej zastosowac sie do wskazowek samsunga , wiedza co mowia (pisza), 32 cale to gora z tej odleglosci.
Plazma spokojnie 42-50.
Ja mam ekran projektora 110 cali , i ogladam to z odleglosci 4,5 metra , jest super.Plazme mam 42 i mogła by być wieksza , choc ogladam tylko niusy i discovery.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
z autopsji to 90" cali rzucane z proja przy odleglosci 3m jest akurat....:D
a tak powaznie - 46" plazma radzi sobie przy tej odleglosci niezle nawet z sygnalem SD- sprawdzone organoleptycznie.
50 " cali ez nie powinno "wypalac oczu" , 60" to juz trzeba wziasc poprawke na jakosc sygnalu - HD i dobrej jakosci SD z platformy cyfrowej da rade , do kiepkiej kablowki analogowej raczej bym nie ryzykowal..
 

irzi

Member
z 3 metrów to i 50" będzie się fajnie oglądać. Stwierdzone na własnej skórze. Najpierw myślałem o 46" ale teraz widzę że było by małe. Jak masz ograniczony budźet to bierz 42" ale to takie minimum !
 
Do góry