Ile cali 32 czy 42?

perc

New member
Który tv będzie lepszy do konsoli: 32 czy 42 cale. Oba Full HD. Czy na 42 calach gry nie wyglądają gorzej (rzadziej rozsiane szczegóły niż na 32)?
 

Mefju

New member
Wydaje mi się że to trochę głupawe pytanie , słabo znam się na telewizorach ale to w końcu FULL HD jeżeli to są tv dobrej firmy to różnicą w calach.Zależy to też gdzie będzie ten tv jeżeli będzie w nie za dużym pokoju to bierz 32 " , a jak np. w salonie to bierz 42 ".Pozdrawiam :p
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Bambolo82 napisał:
A może 100" i projektor? Koszty same.

Koszty początkowe może i tak (chociaż przyzwoity projektor full hd kosztuje więcej niż 32" tv), ale użyteczność (zaciemnienie pokoju), cena lampy (co 2-3 tys. godzin) i hałas wentylatorów to jednak wady...
 

mietek099

New member
perc napisał:
Który tv będzie lepszy do konsoli: 32 czy 42 cale. Oba Full HD. Czy na 42 calach gry nie wyglądają gorzej (rzadziej rozsiane szczegóły niż na 32)?

Po pierwsze to nie za bardzo dział na tego typu temat a po drugie po co Ci telewizor full hd 32 cali? Na 32 calach nie zauważysz różnicy między full hd a hd. Musiałbyś siedzieć z nosem w ekranie. Jeżeli nastawiasz się głównie na filmy Bly-Ray z konsoli to ok, przyda Ci się full hd. Natomiast jeżeli nastawiasz się głównie na granie, to nie jest Ci potrzebny telewizor full hd. Gry i tak są produkowane w 720p (hd) z wyjątkiem paru tytułów. Natomiast te, które rzekomo potrafią wycisnąć 1080p (full hd), po wnikliwej analizie okazuje się, że nie jest to pełne full hd. Więc po co przepłacać? Polecam zaznajomić się z tym wykresem http://www.hdtv.com.pl/upload/rte/rozdzielczosc_chart.jpg i przeanalizować wyniki tych badań dotyczących rozdzielczości w grach na PS3 i Xbox'a 360 http://www.playstatic.com/news/1023

P.S. Nie napisałeś nawet jaką masz odległość od TV i jaka skala cenowa by Ciebie interesowała. Jest to itotne gdyż jeśli masz kupić bardzo słabej jakości telewizor 42" Full HD to już lepiej zainwestować w lepsze 37" albo 32".

Pozdro.
 

perc

New member
Myślałem o dobrej plaźmie 1080p Panasonica, ale chyba z odległości 2,5 metra obraz byłby nienajlepszy (?) , większość gier działa w 720p.
 

Alucard1984

New member
to ja podłącze się pod temat, bo w moim nikt nie umiał mi pomóc. zastanawiam się nad czterema modelami toshiby 32 calowe
TOSHIBA 32XV500PG



Toshiba 32XV505DG


Toshiba 32XV501P


TOSHIBA REGZA 32XV515DG

Czy może jakiś inny model 32 ? kasa raczej nie gra roli. Po prostu chcę kupić dobry/najlepszy cieklak o tej przekątnej... z góry thx
 

mietek099

New member
@ perc: Co do plazmy to musisz liczyć się z tym, że obraz nie będzie tak "żyletkowaty" jak na LCD. Najlepiej na własne oczy zobacz różnicę między wybraną plazmą a jakimś LCD z tej samej półki klasowej/cenowej. Jak wiadomo, mitem w dzisiejszych czasach jest już to, że matryca w plazmie wypala się od statycznych jasnych elementów (logo kanału, HUD w grach), ale jeżeli KONAMI w MGS 4 odradza podłączania PS3 pod plazmę, z uwagi na wyżej wymieniony uszczerbek, to mimo wszystko musi coś w tym być. Jeżeli mówisz o 42 calach to jeżeli masz bardzo dobre oko (dużo lepsze niż przeciętne), dojrzysz malutką różnicę. Pod warunkiem, że będziesz miał grę w pełnym full hd, a z tym jak wiadomo, różnie bywa. Natomiast jeżeli mówisz o 32 calach, to nie zauważysz różnicy. Jak kupowałem tv, ktoś na tym forum powiedział mi, iż grać można nawet z odległości 1 metra przy np 42 calach. Ja się osobiście z tym nie zgadzam, gdyż sam to testowałem. Z bliska zauważalne są czasem niedociągnięcia graficzne, oczywiście, jeżeli giera takowe posiada. Jeżeli tytuł jest perfekcyjny graficznie, to ok, aczkolwiek moim zdaniem obraz prezentuje się lepiej z odległości tych co najmniej dwóch metrów. Pamiętaj też, że jeżeli już jakiś tytuł obsługuje full hd (ale pisany był w HD), to przy odpaleniu w tej właśnie rozdziałce animacja może trochę przycinać. Różnie z tym bywa. Oczywiście są też takie perełki jak Gran Turismo, WipeOut itp., które śmigają w pełnych 60 klatkach. Należy sobie odpowiedzieć, czy warto przepłacać za telewizor, dla tej garstki tytułów?

@ Alucard1984: Z tego co widzę, wszystkie modele posiadają podobne parametry. Nie widziałem ich grających na żywo więc nie pomogę Ci w tym wyborze. Najlepiej, jak przejdziesz się do sklepu i poprosisz o prezentację tych właśnie modeli z podpiętą do nich konsolą. Mogą być problemy ze strony sprzedawcy, ale jeżeli się uprzesz, powinni podłączyć swoją konsolę. Jeżeli masz swoją to polecam odrazu iść z konsolą. Wtedy nie będzie najmniejszego problemu. Pamiętaj, że tutaj możesz się pytać o poradę, ale jeżeli masz już jakieś modele na oku, to nikt nie będzie dla Ciebie lepszym doradcą niż Ty sam.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Carbon_

New member
Bez reklam
Alucard1984 napisał:
Czy może jakiś inny model 32 ? kasa raczej nie gra roli. Po prostu chcę kupić dobry/najlepszy cieklak o tej przekątnej... z góry thx
Alucard1984 napisał:
ogólnie potrzebuję dobrej 32 do ps3 i tv ale bardziej pod ps3 i blue r.
Jeśli chodzi o takie preferencje to w 32" najlepiej zagra Sony W4000 oraz Samsung A656. Nie są to co prawda modele 100Hz, ale przy tak niewielkiej przekątnej jaką jest 32", oraz przy normalnej odległości (2.5-więcej m) po dobrej kalibracji nie powinieneś dostrzegać efektu jedderingu podczas oglądanie filmów z Blu Ray. Nie ma praktycznie różnicy czy weźmiesz A656 czy W4000 jeśli tylko grasz. Jak poza tym oglądasz: satelita/DVD/Blu Ray to lepszy będzie W4000.

Na tym forum masz testy obu. Poniżej testy najlepszych światowych serwisów:

1. W4000 i A656

2. W4000 i A656

3. W4000 i A656

4. W4000 i A656

5. W4000 i A656



Daj sobie spokuj z Toshibą XV bo to bardzo przeciętny model.
 

SNAJPERSTWO

New member
Jeżeli kasa nie gra roli to nie zastanawiaj się jaki model 32” tylko bierz 42” lub więcej.
Konsola naprawdę da rade cię zadowolić na dowolnej marce telewizora lcd a ty się rozdrabniasz na drobne ( 32”). Jak już ci ktoś doradził wcześniej zastanów się nad projektorem .
Ja mam 32” i żałuje że nie 42”.
 

Alucard1984

New member
A nie ma ktoś z was tej toshibki ? jak bym miał gdzie wstawić 42 cale to nie wahałbym się nawet sekundy. Simply jestem skazany na taką przekątną... Co do tego samsunga to mam mieszane uczucia. Chyba tylko model 40 cali jest dobry tej firmy z a656. A co do Sony to cały czas mam zdanie, że to sito. Tylko marka a bebechy tv i reszta przegrywa z konkurencją... Popatrze jeszcze review na zagarnicznych forach. Jeżeli ktoś z was mimo zdania kolegi Carbon posiada serię XV toshibki to proszę o podzielenie się info. Z góry thx .
 

Carbon_

New member
Bez reklam
Jeśli będziesz oglądał w HD (satelita, Blu ray), na DVD, oraz grał to w 32" nie znajdziesz obecnie lepszego modelu od W4000, ew. A656 (chyba, że Kuro KRL 32 V). W SD świetnie za to spisze się JVC P80, ew. Panasonic LZD85 (gorsze formatowanie). Toshiba XV przegrywa z wszystkimi tutaj wymienionymi na każdym polu, tj. czerni, kontrastu, głębi, kolorów, ilości odcieni czarnego na ciemnych obrazach, płynności, ...

Jeśli nie przekonują Cię testy, oraz opinie tutejszych użytkowników (poczytaj forum, konkurencyjne także) to musisz porównać modele sam.

pzdr
 
Ostatnia edycja:
Do góry