Ile cali 2-2,5 m

pawel_krakow

New member
Witam ponownie ;)
Wybrałem już model TV ale nadal obawiam się czy 65 cali będzie odpowiednie to odległości 2-2,5m? Nie wiem czy nie lepiej wziąć 55... Jak to wyglada na codzień? Czy taka odległość nie będzie przytłaczać i nie będzie ekran nie do ogarnięcia wzrokiem? Mam lekkie obawy... Oglądam głównie TV z UPC, mecze, filmy, etc. nie oglądamy netflixa ani nie grany. Czyli tak naprawdę jakości 4K pewnie szybko nie zobaczymy :D Proszę o poradę tych co maja podobna odległość i jaki ekran według nich nie przytłacza...Są kalkulatory ale jak dla mnie opinia innych jest bardziej miarodajna.
 

Petru23

Banned
Zależy co weźmiesz. Sam mam zbliżona odległość i Celowałbym 55-58". Bo sensowne modele są. Ważne aby skalowanie było dobre, sprawny upłynniacz i kolory odpowiednie.
W media Markt masz samsunga 55ru8002 za 2200 zł nowe, fabrycznie pakowane w outlet. I za 2999 Panasonic nowe 58gx830.
Wybieraj między tymi dwoma, aczkolwiek Brałbym Panasa.
Nie daj sobie wcisnąć Philipsa i tcl a głównie to jest tu polecane. Na 8535 już narzekają, na tcl od zawsze.
 

SLAV7

New member
Bez reklam
Nie wiem jaki model wybrałeś ale do tej odległości i oglądania TV 55 cali to rozsądne maksimum. Przy dobrym skalowaniu da się to oglądać. Niestety jakosc sygnału z naszych paltform TV jest średnia. JA mam do ekranu 3 m i dla mnie do oglądania TV 50 cali to maks. Oczywiście do filmów z BLU RAY-a mogłoby być i 65 cali ale w przypadku innego kontentu to porażka.
 

akbmicro

New member
Nie wiem jaki model wybrałeś ale do tej odległości i oglądania TV 55 cali to rozsądne maksimum. Przy dobrym skalowaniu da się to oglądać. Niestety jakosc sygnału z naszych paltform TV jest średnia. JA mam do ekranu 3 m i dla mnie do oglądania TV 50 cali to maks. Oczywiście do filmów z BLU RAY-a mogłoby być i 65 cali ale w przypadku innego kontentu to porażka.

Potwierdzam. Ja mam 65" i 2m. Dla sygnału 4K i prawdziwe HD jest bardzo dobrze, u mnie głównie Netflix i inne 4K. Ale bez odbioru 4K to nie ma sensu.
 

pawel_krakow

New member
Chce kupić Sony XH9505. Lepszy jest dla mnie ogólnie w bezpośrednim odbiorze Samsung Q90T ale jego DSE niestety występuje na większości matryc...Widać to niestety przy meczach... cholera namieszalo mi się w tej głowie. Praktycznie kupiłem 65 ale chyba jednak muszę iść w 55 cali...

Nie wiem jaki model wybrałeś ale do tej odległości i oglądania TV 55 cali to rozsądne maksimum. Przy dobrym skalowaniu da się to oglądać. Niestety jakosc sygnału z naszych paltform TV jest średnia. JA mam do ekranu 3 m i dla mnie do oglądania TV 50 cali to maks. Oczywiście do filmów z BLU RAY-a mogłoby być i 65 cali ale w przypadku innego kontentu to porażka.
 

Petru23

Banned
Altualnie w Mm na outlecie jest samsung 55ru8002 za 2200 nówki szt. Brać póki są.

Edit
Teraz Doczytałem, że celujesz w sony. Ten 95h super, ma VA z powłoką zwiększająca kąty widzenia i full aray led. Miodzio.
 

KamilaKornet

New member
Mam kanapę w salonie z aneksem kuchennym pom.ma powiedzmy 42mkw sam salon lekko wydzielony 25m w części wypoczynkowej tv oled 65 cali wygląda żenująco, nie mam tyle kasy bo powinien mieć 75 cali min.a oglądam z 2 -2.5 metra max i nie tylko hd i 4k,może to wina że pomieszczenie ma 3 metry wysokości i wszystko w nim ginie, w sypialni 17mkw z 2,5 metra mam oled 55 cali dramatycznie mały, kupuj zawsze największy na jaki Ciebie stać, w drugim mieszkaniu pokój 20mkw mam leda 60 cali ogląda się nieźle ale kiedyś nie było większych a z 4,5m to nie jest olbrzym żaden. W 10 metrowej z kolei sypialni z 2,5 metra 55 cali oled jest ok ale tylko dlatego że to mikro pomieszczenie. Konkluzja taka -dużo zależy jak duże jest pomieszczenie a nie tylko odległość od tv.
 

KamilaKornet

New member
Moim zdaniem 50 max 55 cali,65 to zdecydowanie za dożo.

absolutnie się nie zgadzam taki standard był 10 lat temu.

kolega w 25m pokoju ma projektor i 100 cali, nie mówi że za duży.:)
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sprawdź tabelę odległości- 65" - od 1,8 metra.
Jak kupisz 55" po dwóch tygodniach pożałujesz , że nie posłuchałeś.
 

pawel_krakow

New member
Dziękuję wszystkim za porady ale rację mieli Ci co mówili bierz większy..... Nie ma żadnej pixelozy czy co tam jeszcze pisali niektórzy. 55 cali po tygodniu to maleństwo i na 65HX9505 obraz wygląda rewelacyjnie na Netflix, na UPC też jest świetnie. Także zdecydowanie brać największy jaki ogarnie się wzrokiem - oczywiście wyższe modele a nie 65 cali za 2000 zł bo dopiero wtedy mamy prawdziwy efekt wow.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Czasami ciężko przekonać użytkowników do większego modelu.
Ale jak posłuchają podpowiedzi to reagują podobnie jak TY.
 
Do góry