Ifa Berlin - Trylogia napisana produktami Yamahy .

Vaderus

New member
Bez reklam
Wszystkie trzy nowe modele są już w pre-order tutaj: Yamaha RX-V2067 Home Cinema Amplifier Edinburgh, Aberdeen, Glasgow, Scotland, Newcastle, UK

Cena za 2067 wydaje się całkiem atrakcyjna - myślę, że ostatecznie powinno być jeszcze lepiej jak już się pokażą w rzeczywistej sprzedaży.

Póki co, nie ma jeszcze żadnych testów ani manuali, niestety (poza filmikami z IFA na youtube i ulotkami w pdf na rosyjskich forach).

Ciekawe jak model RX-V2067 wypada w porównaniu z Onkyo 808 ????
 

Insdel

New member
Wszystkie trzy nowe modele są już w pre-order tutaj: Yamaha RX-V2067 Home Cinema Amplifier Edinburgh, Aberdeen, Glasgow, Scotland, Newcastle, UK

Cena za 2067 wydaje się całkiem atrakcyjna - myślę, że ostatecznie powinno być jeszcze lepiej jak już się pokażą w rzeczywistej sprzedaży.

Póki co, nie ma jeszcze żadnych testów ani manuali, niestety (poza filmikami z IFA na youtube i ulotkami w pdf na rosyjskich forach).

Ciekawe jak model RX-V2067 wypada w porównaniu z Onkyo 808 ????

nie chciał bym skłamać, ale rzekł bym, że można go porównać do czegoś wyższego, np tx-nr3008.
Jeżeli inspiracja dla konstruktorów była rzeczywiście Z11 to można by dużo oczekiwać. bo przecierz 3067 i 2067 są podobno takie same, z niewielikimi różnicami, moc, inny DSP Zone4 itp... Konstrukcja jest taka sama....wiec czekamy nadal....
 

Ravenik

New member
Mam pytanie czy ktoś może testował RX-V1067 lub 2067? Chodzi mi o wyładowania elektrostatyczne. Kilka dni temu byłem na odsłuchu RX-V2067 i za każdym razem po kilkunastu sekundach wzmacniacz się "ładował" i przy dotknięciu dotkliwie "strzelał" w palec. Gniazdka były z bolcem aczkolwiek nie wiem czy podłączonym do uziemienia. Osobiście w domu nie mam prawdziwego uziemiania (dwa przewody dochodzą do gniazdka). Ostatecznie zrezygnowałem z zakupu z powodu między innymi tego "strzelania". Czy to mógł być jakiś feralny egzemplarz? Sprzedawca mówił że to ja się ładuję od wykładziny podłogowej (w sklepie) ale nie do końca mnie przekonał. Wzmacniacz był świeżo "rozpakowany" jeśli to ma znaczenie. Jeszcze nie widziałem żeby jakieś urządzenie robiło takie wyładowania chyba że kineskop w starych telewizorach.
 
Ostatnia edycja:

werf

Active member
Bez reklam
Mam pytanie czy ktoś może testował RX-V1067 lub 2067? Chodzi mi o wyładowania elektrostatyczne. Kilka dni temu byłem na odsłuchu RX-V2067 i za każdym razem po kilkunastu sekundach wzmacniacz się "ładował" i przy dotknięciu dotkliwie "strzelał" w palec. Gniazdka były z bolcem aczkolwiek nie wiem czy podłączonym do uziemienia. Osobiście w domu nie mam prawdziwego uziemiania (dwa przewody dochodzą do gniazdka). Ostatecznie zrezygnowałem z zakupu z powodu między innymi tego "strzelania". Czy to mógł być jakiś feralny egzemplarz? Sprzedawca mówił że to ja się ładuję od wykładziny podłogowej (w sklepie) ale nie do końca mnie przekonał. Wzmacniacz był świeżo "rozpakowany" jeśli to ma znaczenie. Jeszcze nie widziałem żeby jakieś urządzenie robiło takie wyładowania chyba że kineskop w starych telewizorach.

Chyba coś nie tak z ubraniem miałeś mam podłoczone rx v3067 zwykłym kablem do sciany nic takiego nie zaopserwowałem
 

dedusdd

New member
No i nabyłem w końcu upragnione RX-V3067.
Tak się złożyło że sprzęt wylądował w domu bez wcześniejszego odsłuchu.
Zaryzykowałem posiadając w domu stare dobre DSP-A2.
Przyznam mili państwo bez szału przynajmniej moim zdaniem.
Mój nowy nabytek podłączony jest do B&W CM9 więc głośniki tez nie są ostatnie.
Moja rada jeżeli zakładacie kupno amplitunera który ma zaspokoić wasze potrzeby kina domowego i stereo to wcześniej posłuchajcie tego modelu.
Daleki jestem żeby kogoś zrazić do zakupu natomiast moim zdaniem Yamaha w obecnym modelu jest skierowana głównie do entuzjastów kina domowego.
A ja chcąc dopieścić sobie uszy dźwiękiem stereo zamierzam podłączyć dodatkową końcówke mocy.
Pytanie tylko czy to da oczekiwany efekt?-napewno nie finansowy jaki zakladałem.
ps.po podłączeniu kolumn Bi-amp głośniki grają lepiej ale jeszcze nie tak dobrze jak na DSP-A2.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
ale nie dziw się to była inna klasa produktu.
Można było się domyśleć że mając tak duże doświadczenia w jakości obcowania wysokiej klasy sprzętu - nie da rady z komfortem zejść niżej.
 

dedusdd

New member
No cóż specjalnie nie zajmowałem się tymi tematami.
Przyjołem mylnie jak widać że elektronika pnie się do góry a tym czasem spada na pysk.
Pewnie wyratuje się z opresji końcówką mocy zmienie zasilanie głośników itd.
Szczerze jednak mówiąc te otaczające nas "oszczędności" na każdym kroku są poprostu dobijające.
Przyznam wam szczerze że to już 2 tego typu wpadka jaką zaliczyłem z nie trafionym zakupem.
ps.przestrzegam was przed kupowaniem samochodów o małej pojemności natomiast z duża mocą np:1.6/180KM :cry:
 

dedusdd

New member
Musze jednak jeszcze jedno stwierdzić moje zastrzeżenia ewidentnie dotyczą kwestii stereo ,kino gra naprawde bez zastrzeżeń.
Problem w tym że wcześniej mieszałem zupe sąsiadowi pietro niżej zarówno na stereo jak i na kinie a teraz tylko na kinie:hihi:
Jeszcze jedna praktyczna porada: Yamaha musi być koniecznie podłączona do CD lub DVD kablami analogowymi.
Podłaczenie CD lub DVD jedynie poprzez kabel HDMI znacznie obniża walory dźwiękowe różnica jest naprawde zasadnicza.
Przypuszczam ,że ta zasada dotyczy całej rodziny amplitunerów Yamahy.
 
Ostatnia edycja:

dedusdd

New member
Panowie
Czy istnieje możliwość dodania radia internetowego wychodzącego z poza listy dotępnych w spisie InternetRadio po zalogowaniu się do serwisu Yamahy.
Chciał bym dodać radio znajdujące się w Media Guide (WMP).
 

hjumen

New member
podziel się swoimi wrażeniami...Odpowiedz na pytania

Jestem zainteresowany kupnem Yamahy BD-S1067.
Mam 2 pytania do posiadaczy w/w odtwarzacza.
1.jak jest jakość obrazu przy skalowaniu płyt DVD do 1080p ? , czy ma funkcję redukcji zakłóceń podobnie jak Philips BD9600.

2.Czy jest dobra jakość dźwięku z wyjścia stereo.? Chodzi mi o wielokanałowy MIX .
 

Vaderus

New member
Bez reklam
1. REWELACJA ! i tyle :) Poprzednio puszczalem DVD na PS3 i wylem z zachwytu..... Yamaszka spowodowała mój szczękoopad! Niektóre DVD trudno odróżnić od BD!
2. Nie testowalem jeszcze wyjść analogowych ale powolutku się przymierzam...
 
Do góry