Idealny player HD

wolfikx

New member
Witam

Jestem na etapie wyboru playera HD w grę na tą chwilę wchodzą:


  • Playon!HD
  • Mede8er
  • Xtreamer
  • Ferguson: Ariva HDplayer 210
Możecie coś powiedzieć coś o tych konstrukcjach?? A może zaproponujecie coś innego??
Zależy mi nie tylko na funkcjonalności ale na wymiarach, nie potrzebne mi jest kolejne pudełko na szafce.

Zastanawiałem się nad playerem który będzie miał możliwość również nagrywania z źródła zewnętrznego lub własnego tunera. Możecie coś polecić?

Za jakikolwiek komentarz wielkie dzięki.
 

wolfikx

New member
OK.

Co do potrzeb to dobrze jakby odtwarzał jak największą liczbę formatów w jakości fullhd.
Odpalanie obrazów bluray jak najbardziej się przyda.
HDD wew. 3,5", lan

Cena powiedzmy do 800.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
OK.

Co do potrzeb to dobrze jakby odtwarzał jak największą liczbę formatów w jakości fullhd.
Odpalanie obrazów bluray jak najbardziej się przyda.
HDD wew. 3,5", lan Cena powiedzmy do 800.

Na Twoim miejscu zdecydowałbym się na Mede8era, drugim wyborem byłby Xtreamer SideWinder, trzecim Ariva210
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
A co myślisz o Playon!HD??

Jak najbardziej, ale cena będzie wyższa, bo trzeba kupić egzemplarz już na nowej generacji chipów, które firma oznacza 1073DD C+ and 1283C+ - wyprodukowane po kwietniu 2010. To są tzw. "plusy", o których sporo się mówi na forach. Wprowadzono sporo nowinek, najważniejsza to chyba pełna obsługa dźwięku HD. Nowe konstrukcje noszą oznaczenia ACR-PV73100P+ and ACR-PV73200P+, z tym oznaczeniami są w sprzedaży od lipca, choć te zrobione między kwietniem a lipcem, choć bez tych oznaczeń, też mają nowe chipy. Jak ostatnio sprawdzałem to firmware do nich był jeszcze w wersji beta, ale to było dwa tygodnie temu, więc może jest już ostateczny.
 

drjones

Member
Na Twoim miejscu zdecydowałbym się na Mede8era, drugim wyborem byłby Xtreamer SideWinder, trzecim Ariva210

Mede8ra z "+" oczywiście, no i w tej stawce może jeszcze Asus !PalyHd2 zagra (o ile odpali zew. napęd DVD/BD) - zobaczymy.

Też czekam z niecierpliwością na opinie o Arivie 150 / 210 - może przypadkiem sie udała ;)
 

wolfikx

New member
Mede8ra z "+" oczywiście, no i w tej stawce może jeszcze Asus !PalyHd2 zagra (o ile odpali zew. napęd DVD/BD) - zobaczymy.

Też czekam z niecierpliwością na opinie o Arivie 150 / 210 - może przypadkiem sie udała ;)

Faktycznie produkt Asusa wygląda ciekawie, tylko jak sprawuje się w praktyce.
 

figer

New member
Witam,
A mozecie podpowiedziec gdzie mozna w PL kupic Mede8ra z "+"?
W zadnym sklepie internetowym nie znalazlem takiej informacji w opisie.
 

Vaderus

New member
Bez reklam
Nie testowałem jeszcze funkcji serwera jako NAS dla innych - czekam na dysk 2TB.
Testowałęm za to odtwarzanie po sieci - mam go podłączonego do routerka 1Gb i .mkv 1080p z bitratem coś koło 21mb chodzą aż miło - zero zacięć itd. Bardzo szybkie przeglądanie zasobów sieciowych i wyszukiwanie dowolnych zasobów w sieci.
Oczywiście wszystko inne bez problemów - sprawdzałem .divx, .mp3, .flac, .jpg 10M. Zaskakująco szybko wyświetla fotki w porównaniu do innych NMT.
Jakość obrazu z filmów - rewelacja. Do tego bardzo dobre i elastyczne skalowanie.
DTS przepuszcza i konwertuje - w zależności od wyboru.
 
Do góry