idealny LCD do kablówki

dagelf

New member
Witam wszystkich użytkowników i chciałbym wywołać dyskusję jak w temacie.
Zamierzam zmienić wysłużony 21" :( na LCD (większe możliwości aranżacji niż duży CRT) i proszę o sugestie jaki jest najlepszy model, przy czym dwie
najważniejsze sprawy to:
- możliwie jak najlepsza jakość obrazu
- dobre formatowanie sygnału 4:3 do 16:9 bez widocznych zniekształceń. Wydaje mi się to najważniejsze w odbiornikach panoramicznych.
Zniekształcenia typu rozciągnięte twarze skutecznie powstrzymywały mnie wcześniej przed zakupem takiego telewizora, jednak teraz powszechność DVD/DivX oraz sukcesywne przechodzenie stacji TV na ten format przekonuje do zakupu panoramy.
Mam sygnał z kablówki Vectra. Przede wszystkim TV, od czasu do czasu film z dvd lub divx.
Odległość oglądania 3,5 - 4 m. Oglądam dużo piłki i tenisa, więc nie ma prawa smużyć.
Raczej nie interesują mnie wynalazki typu HD DVD, bo dostępność tego jest żadna. Telewizor ma być na tu i teraz i ma starczyć na kolejne 10 lat. Fundusz niesprecyzowany ale raczej do 5K PLN bo żona na więcej się nie zgodzi.
Myślę że jest to ciekawy wątek bo wiele osób oczekuje od nowych telewizorów dobrej jakości i funkcjonalności a nowinki techniczne które się przyjmą albo nie mają mniejsze znaczenie.
Pozdrawiam i czekam na podpowiedzi.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
najlepsze formatowanie ma
32 JVC S 60
i Loewe Concept 32
ale obydwa - w kwocie 6100-6200 zł
Również sport -podkreśla jakość - też w tej klasie cenowej.
Jesli budżet jest nie przekraczalny - sprawdź Sharpa 32 P 55 i Samsunga M 51 .
pozdrawiam
 

szok-k

New member
Kablówka, HD itp..........

Kiki to wszystko prawda co mówisz, zgadzam sie z Toba w zupełności - cenie Cie za fachowość!!
Ale moje zdanie ma troche inny oddzwięk. Otóz jestem posiadaczem LG 32LX2R. Wiele osób wypowiada sie róznie o LCD, to prawda, kazdy ma inne wymagania, kazdy inaczej odbiera obraz i dźwięk. Uwazam, ze jedynie tak jak twiedzi "uparcie" Kiki należy obejrzec kilka LCD jednocześnie na tym samym sygnale. Ja to zrobiłem ale................
Ale mili czytelnicy, jest jeszcze jedena UWAGA. każdy z LCDków posiada Tryb serwisowy, a tam mamy możliwości niesamowite z wyciągnieciem tego co sie chce z TV. Warto sie wiec pokusic o opis szczegółowy trybu serwisowego- zrobiłem takie eksperymenty- i odziwo mozna naprawde sporo polepszyć.
Niestety ze względu na ochrone technologii LG nie moge przekazac takiego opisu- prosze zwrócic sie z tym do serwisu (LG Mława) - maja takie instrukcje - i przy dobrym ich humorku dadza je. Potem zostaje tylko ślamazarne "ćwiczenie" zmian w ustawieniach. Zawsze mozna wrócic do ustawień fabrycznych.
Jednak proponuję nie regulować sekcji "POWER" w confident setup.
Myśle, ze takie tryby - dokłądne- mają obecnie wszystkie produkowane TV wiec chyba warto by to sprawdzic.
pozdrówka wszystkim.
 

dagelf

New member
kiki napisał:
witam
najlepsze formatowanie ma
32 JVC S 60
i Loewe Concept 32
ale obydwa - w kwocie 6100-6200 zł
Również sport -podkreśla jakość - też w tej klasie cenowej.
Jesli budżet jest nie przekraczalny - sprawdź Sharpa 32 P 55 i Samsunga M 51 .
pozdrawiam

KIKI dzięki za podpowiedź ale czy mógłbytm dowiedzieć co takiego szczególnego wyróżnia wskazane modele np. JVC od pozostałych pod tymi aspektami o których mówiłem. Poza tym jeśli JVC LTS60 ma dobre formatowanie (na czym polega?) to chyba tańsze modele tej marki też? 6000 mogę oczywiście wydac tylko musze być naprawdę przekonany że inne - tańsze - sa rzeczywiście gorsze. Loewe odpada bo szukam TV z głosnikami pod spodem a nie z boku.
PS. Widziałem ceny na ebay europa na rzeczonego LT S 60 na poziomie 1250 E to jest ok. 5000 PLN. Czy warto tam kupować? Czy w związku z tym, że wyszły i juz są do kupienia nowe modele serii 70, tamte bedą u nas tez tanieć?
 

Tom0000

New member
szok-k napisał:
Ale mili czytelnicy, jest jeszcze jedena UWAGA. każdy z LCDków posiada Tryb serwisowy, a tam mamy możliwości niesamowite z wyciągnieciem tego co sie chce z TV. Warto sie wiec pokusic o opis szczegółowy trybu serwisowego- zrobiłem takie eksperymenty- i odziwo mozna naprawde sporo polepszyć.
Niestety ze względu na ochrone technologii LG nie moge przekazac takiego opisu-

Moze wlasnie na tm polega roznica jakosci, w LG trzeba najpierw zdobyc informacje , nauczyc sie jej uzyc i poswiecic czas na strojenie.
Natomiast inni od razu sprzedaja dobrze zestrojone tv.
Moze LG chce w ten sposob wychowac sobie klientow ?
 

szok-k

New member
Może.........

Tommmmmm to chyba nie tak, nie znam firmy która by chciała wychować klienta, chyba, że masz na mysli jego zdobycie!! (klienta)
Napisałem posta dotyczącego odbioru przez nasze oczy obrazu w LCD. W tej chwili zaczynamy mówić o szczegółach, których przeciętny "zjadacz chleba" nigdy w swoim życiu nie wykorzysta. Poprostu, jeśli się nie jest na "topie" i trochę sie nie lizneło informacji o działaniu TVC to najrozsądniejszym wyjściem bedzie posłuchanie Kiki'ego i zafundowanie sobie prezentacji z kilkoma TV.
Powiem, że dosc dużo wiem na temat TV - ale w sklepach zgłupiałem zupełnie, bo przeciez sprzedawcom nie chce sie podłączyc 3-4 TV pod jeden sygnał, a jak juz to zrobią, to zauwż, że stoją te TV w różnych miejscach. Nici z takiego porównania.
 

MADO

New member
Witam
Osobiscie mam Loewe Concept L26 (na 32 nie mam mielsca w sypialni) - oglądam z ok. 2 m. Jeśli chodzi o kablówkę to wszystko zależy od sygnału - u mnie jest ok. i obraz na TV też jest ok. Co do DVD to nie mam uwag. Z PC puszczałem parę kawałków HD i to co widziałem spowodowało że zacząłem rozgladać się za DVD HD (szczena opada). TV bardzo ładnie formatuje automatycznie obraz (przez trochę miałem starszą wersję Basic ale KIKI stanął na wysokości zadania i mam Digitala;)) i tu na razie wszystko na + (szczególnie jeśli chodzi o szybkość formatowania obrazu - właściwie nie widać że robi to automatycznie, prawie nigdy czarnych pasów a obraz na całym ekranie). Bardzi fajne intuicyjne menu. Nowy TV(po wymianie) mam 2 dni.

Pozdrawiam
 
Do góry