Hyundai Q70U/Samsung 740BF

Rkrystianoo

New member
Witam!
Planuje zakup moniotra LCD za ok 700 zl Po przejrzeniu wielu monitorow wydaje mi sie ze jednymi z najlepszych w tej klasie cenowej sa Hyundai Q70U i Samsung 740BF oba maja zlacza dvi niezly czas reakcji (nie biore pod uwage GtG) ta sama jasnosc czy kontrast. Hyundai ma natomiast (tak mi sie wydaje) lepsza matryce A-Si TFT! Tak wiec zwracam sie z prosba o opinie na ich tematy oraz rady ktory z nich wybrac badz moze calkowicie inny?
Pozdrawiam!
 

tom_net

New member
Jak już to brałbym na twoim miejscu jakieś 19''. A dlaczego sądzisz że te modele to jakieś DOBRE 17''?? Matryca TN - osoby w temacie wiedzą, że słabe odwzorowanie kolorów, słabe kąty, tylko co to szybkość matrycy jest ok..
19'' z tą matrycą i w tej cenie też znajdziesz np. Samsung 940n- ok.800zl, Acery też są, Belinee też znajdziesz (pooglądaj np. w komputroniku czy sirrusie). Zastanów się, moim zdaniem ilość 17'' monitorów z roku na rok spada, ponieważ różnice cenowe są nieznaczące.
 

Rkrystianoo

New member
heh dzieki! chyba rzeczywiscie zdecyduje sie na ta 19 samsunga dzis bylem porownac oba montorki w sklepie i roznica jest ogromna (jesli chodzi o rozmiar) a poza tym chyba nie ma za duzej roznicy poza tym samsungi maja dobre opinie a o hyundaiu ciezo cokolwiek powiedziec tak wiec dziekuje za
rade ;-)
 

tom_net

New member
Hyundai jest mało popularny w Polsce i kojarzy się jedynie z samochodami. Pamiętaj wybierając monitor samsunga aby miał sterowanie na monitorze, ponieważ ich oprogramowanie magic tune nie za bardzo chce działać. Proponuję także jak najmniej czytania forum internetowych, ponieważ czytając je nikt nic by nie kupił. Ja tak właśnie miesiącami czytałem o monitorach lcd i nie wiedziałem, wszystko miało swoje złe strony, a to kolory a to smużenie a bóg wie co jeszcze. Ja osobiście wybrałem telewizor/monitor LE23R71B, o nim także pisano - nie nadaje się do niczego oprócz telewizji, nie będzie szło pracować w pakietach biurowych - dosłownie nic, zastanawiałem się więc po co Samsung, Toshiba i inne firmy produkują to? Kupiłem go i co? I jakoś problemów nie mam, wszystko da się zrobić, odczytać a do tego 23'' i oglądanie filmów jest ekstra:)
Pozdrawiam
 

Mistic

New member
A ja mam monitor LG L1919S i jestem zadowolony, nie smuży, piksle też nie wypadają, nic sie nie dzieje złego.
Pozdrawiam.
 

Mistic

New member
Taak??? A to bardzo ciekawe co mówisz, a co na to mówi Twoj lekarz..... :)
Skoro się ich dużo sprzedało to znaczy że są dobre, więc nie zrażaj przyszłych użytkowników, jedyne co możesz nie polecić to monitory LCD z firm typu BLUESKY, czy KAYTEK, hmmmm.... możliwe że jesteś w programie partnerskim i odradzasz LG na korzyść SAMSUNGA ojjjj nie ładnie :) hehehe, ja moge z czystm sumieniem polecić, mam i jestem zadowolony nic się z nim nie dzieje.
Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

tom_net

New member
Najlepiej to samemu zobaczyć na własne oczy i dokonać wyboru ;-) Jeden będzie propagował Samsunga, drugi LG a trzeci Acera ;)
 

Hotest

New member
Przede wszytskim wypraszam sobie wstawki odnosnie lekarza ...

Po drugie dla Twojej ciekawosci LG mialo ciekawszy program partnerski od Samsunga ;) A sprzedawalo sie ich duzo ale nie powiedzialem ze wiecej niz Samsunga. Jezeli mial bym komus doradzac kupno monitora w normalnej cenie (nie mowie o Eizo) to polecil bym wybor Iiyamy lub Samsunga (nie w modelu V) a na pewno nie LG.

Obecnie nie zajmuje sie juz sprzedaza sprzetu a to co mowie to jako rada i nie przynosi mi to zadnych benefitow.

Wystarczy pojsc do sklepu i poprosic o podlaczenie 2 monitorow do jednego zrodla ... i porownac.

Jedyne co w LG jest mile i na co lapia klientow ze daja gwarancje na dead pixele...
 

tom_net

New member
Iiyama produkuje monitory takiej samej jakości jak reszta, bez rewelacji, niczym nie odbiegają od pozostałych firm. Przy LG trzeba jednak wziąć poprawkę na dane jakie podają, ponieważ brane są z nieba ;-).
 

Hotest

New member
NIe bede sie teraz spieral z Toba na temat monitorow Iiyamy ;) kazdy ma oczywiscie swoje zdanie i trzeba je szanowac - nawt tych ktorzy kupili LG :p
 
Do góry