Hyundai MBox R650 - prośba o poradę

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Otóż chciałbym sobie sprawić takie urządzenie Hyundai MBox R600 - Personal TV Video Recorder (HYUNDAI MBOX PL - Odtwarzacz MBox R600 (TV recorder)), ale niech powie ktoś zorientowany, czy ów tuner DVB-T pozwoli mi nagrać coś cyfrowej telewizji kablowej w HD, czy będę musiał czekać aż na mojej prowincji ruszy DVB-T lub z "kablówki" nagrywać po AV?
 

poziomek1978

New member
Otóż chciałbym sobie sprawić takie urządzenie Hyundai MBox R600 - Personal TV Video Recorder (HYUNDAI MBOX PL - Odtwarzacz MBox R600 (TV recorder)), ale niech powie ktoś zorientowany, czy ów tuner DVB-T pozwoli mi nagrać coś cyfrowej telewizji kablowej w HD, czy będę musiał czekać aż na mojej prowincji ruszy DVB-T lub z "kablówki" nagrywać po AV?
Podepnę się pod pytanie i zadam kolejne. Czy mając takiego MBoxa jak MBox R3150S lub MBox TR11 lub MBox R600 będę mógł zrezygnować z dekoderów Nki PVR ba rzecz tych bez nagrywarek?Czy MBox'a można wykorzystać jako nagrywarkę w Nce (ew. Cyfra +)?
Plan jest przy następnej umowie z telewizją N zamówić dekoder HD bez nagrywarki a do nagrywania użyć wyłącznie MBoxa.
 
Ostatnia edycja:

pro_fill

New member
Bez reklam
Otóż chciałbym sobie sprawić takie urządzenie Hyundai MBox R600 - Personal TV Video Recorder (HYUNDAI MBOX PL - Odtwarzacz MBox R600 (TV recorder)), ale niech powie ktoś zorientowany, czy ów tuner DVB-T pozwoli mi nagrać coś cyfrowej telewizji kablowej w HD, czy będę musiał czekać aż na mojej prowincji ruszy DVB-T lub z "kablówki" nagrywać po AV?
skoro został odkopany wątek, nie wiem czy już zakupiłeś player'a. nie wydaje mi się, abyś mógł nagrywać sygnał HD z kablówki - znaczy aby materiał nagrany był jakości HD - ponieważ tylko wbudowany tuner to gwarantuje [wynika to ze specyfikacji].

Podepnę się pod pytanie i zadam kolejne. Czy mając takiego MBoxa jak MBox R3150S lub MBox TR11 lub MBox R600 będę mógł zrezygnować z dekoderów Nki PVR ba rzecz tych bez nagrywarek?Czy MBox'a można wykorzystać jako nagrywarkę w Nce (ew. Cyfra +)?
Plan jest przy następnej umowie z telewizją N zamówić dekoder HD bez nagrywarki a do nagrywania użyć wyłącznie MBoxa.
będziesz mógł nagrywać, lecz jak wyżej - nagrany materiał nie będzie w jakości HD.
 

Bucek

Banned
ja to rozumiem tak:

jak ktos chce nagrywac z DVD-T to starczy mu byle player posiadajacy tuner DVB-T ... kazdy Hyundai Recorder ...

do nagrywania z DVD-C (kablówka) potrzebny jest w urzadzeniu tuner DVB-C a do nagrywania z satelity tuner DVB-S lub S2 ...

zeby nagrywac z tunera np. to co sie oglada na TV, nalezy ominac tuner telewizora i ustawic programy na posiadanym urzadzeniu a Tv sluzy tylko jako wyswietlacz-monitor na ktory jest wypuszczany sygnal z tunera NMTplayera ...

z TV po HDMI sie nagrywac nie da bo zablokuje to HDCP albo zdegraduje rozdzielczosc ...

na tunery z dyskami (te od np. Nki i Cyfry) nagrywa sie z tunera w nich sie znajdujacego a nie z tunera w TV ...

tak samo TV umozliwiajace nagrywanie na USB lub karte pamieci, nagrywaja ze swoich tunerów ...

wszystko po to, zeby ominac sekcje HDMI, kabel ktory albo uniemozliwia nagrywanie albo degraduje rozdzielczosc ....

najlepiej do nagrywania miec albo TV nagrywajacy po USB np. na dysk lub duzy pendrajw albo tuner to unozliwiajacy ...

sa na rynku tunery, ktore sa w stanie zastapic istniejace rozwiazania NMT? w dziedzinie odtwarzania tak wielu roznych formatów jak popularne NMT oczywiscie....

tyle, ze jesli sa takie tunery to czy umozliwiaja zgrywanie z nich materialu nagranego np. przez USB na komputer?
 

bomen

New member
Wszystko zależy od konkretnego dostawcy TV. Mój np. przesyła sygnał w DVB-T i R3150 spokojnie przez łącze antenowe to nagrywa. Czy da się nagrać również obraz jakości HD - to nie wiem, bo się dopiero przymierzają do takiej transmisji.
A co do SAT - to jak pisali musiałbyś sygnał podłączyć przez composite - a stamtąd HD nie nagrasz.
 
Do góry