HX750 czy HX850

mkane

New member
tv mam dopiero 2 dzień i kupiłem uchwyt na ścianę - taki aby TV był jak najbliżej ściany a teraz mam problem aby podpiąć pena , dlatego kupuję teraz przedłużki sciągne tv powpinam kable i problem rozwiązany. Ale taki model nie powinien opuszczać biura projekcyjnego posiadając taki mankament.
Ogólnie z TV jak do tej pory jestem zadowolony, będzie świetnie grał z PS3 :D
Może to nie mankament, sprawdź ile ten TV odstaje na oryginalnych uchwycie.
Ja kupiłem uchwyt, gdzie TV będzie 7 cm od ściany i mam nadzieje, że będzie OK.
 

Piter_31

New member
Głośniki są także w obudowie, można wieszać. Przy pochyleniu, jest oczyste, że TV musi stać niżej by było OK.
Z tego co wyczytałem, niektórzy podkładają coś pod parapet...by TV stał prosto.


BTW
Tak do tytułu wątku "HX750 czy HX850", rozmawiałem z Panem z Sony Center i usłyszałem, że tych TV nie powinno się żadną miarą porównywać. HX850 góruje w każdej mierze nad HX750.
Czytałem wiele testów i artykułów i wychodzi na to, że 750 to naprawdę dobry TV ale jak kogoś stać niech bierze 850 bo to inna klasa.
Swoją drogą u mnie na placu boju z LED TV została już tylko 850 `tka vs plazma. Ech ciężko podjąć decyzję, którą technologię wybrać. :)

...nie masz co się zastanawiać. Miałem identyczny dylemat pod koniec wyboru sprzętu i okazało się że HX850 jest porównywalna z plazmą a może nawet jest lepsza. Załamałem kumpla który ma prądożerną drogą plazmę Panasonica jak był u mnie na odpaleniu Soniacza i sam powiedział że jest o niebo lepszy od jego TV którego uważał za najlepszy na świecie :grin:
 

mkane

New member
...nie masz co się zastanawiać. Miałem identyczny dylemat pod koniec wyboru sprzętu i okazało się że HX850 jest porównywalna z plazmą a może nawet jest lepsza. Załamałem kumpla który ma prądożerną drogą plazmę Panasonica jak był u mnie na odpaleniu Soniacza i sam powiedział że jest o niebo lepszy od jego TV którego uważał za najlepszy na świecie :grin:

Nie zastanawiałem się wiele, przejechałem parę sklepów i nie znalazłem tej plazmy, którą byłem zainteresowany (Samsung PS60e6500), skreśliłem więc ją z planów bo nie kupię TV, którego nie widziałem.
Przez jakieś 20 minut zastanawiałem się czy HX850 czy ES8000 ale 5 lat gwarancji wygrało nad multimediami.
Z TV jestem zadowolny, na tyle, że nie grzebałem nic jeszcze w ustawieniach obrazu. Zbieram się do tego ale obraz jest OK więc ciśnienia nie ma.
 

mkane

New member
Witam Was. Jak połączyć(skonfigurować połączenie) kompa z tv bezprzewodowo????????????

Jeśli nie masz routera to musisz użyć WiFi Direct, testowałem z telefonem, połączyłem się bez problemów.
Na kompie zainstaluj PS3 Media Server, później na TV wchodzisz w odtwarzanie video, powinieneś mieć jużna liście nazwę komputera.
Wchodzisz, wybierasz i wszystko.

Jak coś nie działą to sprawdź firewall na kompie.
 
Ostatnia edycja:

eM!

New member
HX820 to stary ubiegłoroczny model nie mający nic wspólnego z Hx850.

Aż tak mocno bym tego nie nazwał. HX85 to spory postęp w stosunku do zeszłorocznego modelu HX82. Subiektywnie patrząc obraz 2D lepszy w HX85, a obraz 3D jest znacznie lepszy w HX85. Funkcje multimedialne oraz ogólna funkcjonalność TV nadal na wysokim poziomie.
Poniżej porównanie serii z 2011 i 2012 roku:
HX82 vs HX85
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
Czy ktoś słyszał kiedy bedzie dostepna 5 letnia gwaranja w sklepach internetowych? Pewnie od stycznia bo ta w salonach trwa do konca roku,choc mogę sie mylić ,stąd moje pytanie. Jak sie przekonałem gwarancja to ważna rzecz przy odsprzedaży tv. Zmieniam tv po raz 4 (chyba) i mam teraz 52w5500 z 5 letnią gwarancją. Żaden tv nie miał takiego wzięcia jak ten . Zostało mu gwarancji 2 lata i kumple stają w kolejce żeby go kupić. Z poprzednimi musiałem się prosić zeby kupili. Dlatego z zakupem hx850 poczekam aż będzie gwarancja 5 lat,żeby nie martwić się o sprzedaż za 2-3 lata :)
 
Ostatnia edycja:

pietrex

New member
Witam Was. Mam pytanko odnośnie tych modeli co w temacie. Chcę kupić tv 55 cali i myślę na modelami HX750 albo nad HX850. Możecie mi napisać coś odnośnie tego czy jest sens dopłacić do modelu HX850 prawie 2 tys czy nie ma aż takiej dużej różnicy między tymi modelami?? Pozdrawiam

Widzę, że nie tylko ja mam problem, który z dwóch modeli wybrać.

Mogę zakupić 46 cali HX750 albo 40 cali HX850.
Nie ukrywam, że wolałbym więcej cali, ale nie wiem czy nie lepiej dopłacić i mieć lepszy obraz.
Czy warto dopłacić do modelu 850 kosztem przekątnej ekranu?
 

Bartez85

New member
Witam

Także posiadam dylemat względem modeli 46HX750 i 46HX850.
Pokój w którym będzie stał telewizor jest jasny, ma 3 okna.
Telewizor będzie używany w 70% ( 5-6 godzin dziennie, nawet 10 godzin w weekendy jeśli jakaś gra mnie wciągnie ) do grania na ps3. w 20% do oglądania filmów blu ray i filmów z komputera co najmniej w jakości 720p, nie niższej. Tylko w 10% będzie używany do normalnej tv, w tym głównie do sportu. Jakość kanałów telewizyjnych ( mam N) ma dla mnie drugorzędne znaczenie. Przede wszystkim zależy mi na jakości w grach na konsoli , filmach blu ray i filmach z komputera w dobrej jakości.

Na razie wybrałem 46HX750 ale męczy mnie czy warto dopłacić do 850 przy mojej sytuacji. Nie jestem wybitnie zarabiającym i sporo odkładałem na ten telewizor. Zmiana na wyższy model wiązała by się z odłożeniem zakupu na jakiś czas i ograniczeniami w innych wydatkach na jakiś czas.

Wszystko sprowadza się do tego, że jeśli ten wyższy model faktycznie da mi zauważalną różnicę w jakości to przemęczę się i go kupię. Jeśli jednak różnica nie będzie mocna, to nie widzę sensu.

Przeczytałem testy obu telewizorów i większość postów, jednak nie spotkałem przypadku dokładnie odpowiadającego mojej sytuacji, zaś testy są bardzo profesjonalne i części niuansów nie rozumiem ( tych aspektów już bardzo technicznych ).

Dodatkowo powiem, że będę oglądał tv w odległości ok 2 metrów.
Multimedia nie mają dla mnie większego znaczenia, jakość 3d jest brana pod uwagę.

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam wszystkich forumowiczów :)
 

koralgolo

New member
Bardzo ciekawa dyskusja, tym bardziej , ze sam noszę sie z zamiarem zmiany TV.Jestem posiadaczem podczciwego KDL40W4500 , który do dziś sluży mi bez zarzutu. Sygnał z dekodera N i jakość HD jest znakomita . Dużo gram na ps3 obraz jest wyśmienity. Dużo cieplych słów z waszej strony padło na temat Z i X czyli jego nastepcy :) W zwiazku z tym mam pytanie ...czy duzo sobie polepszę inwestując w 55HX850 poniewaz taki zamierzam zakupić.Oglądam obraz z odległości ok 3,5 -4 m. A moze 46 hx 920 bo 55/950 to 13 tys :( Z góry dziekuje za kilka podpowiedzi.Pozdrawiam .Robert.
 

Zimny_

New member
koralgolo - W4500 to jeden z najbardziej udanych modeli Bravia. Przy zmianie np. na HX850 bez wątpliwości zyskasz bardzo dużo. Przede wszystkim dostęp do serwisów Internetowych (alternatywnie kupić jakiś Blu-ray, również mają te funkcje), dużo lepszą płynność i obraz o innej charakterystyce. Mam u rodziców W5500, nowszy, ale wg mnie słabszy model niż Twój. Jakość obrazu jest naprawdę dobra.
Biorąc pod uwagę rozwój technologii 4K, coraz większa dostępność tych modeli, na Twoim miejscu wstrzymałbym się z wymianą do przyszłego roku. Nie masz złego telewizora, jeszcze posłuży Ci. Obecnie w ofercie Sony na 2013 rok jest jeden model 4K (W9000A). Sądzę, że w przyszłym roku będzie ich dużo więcej. Ich cena będzie dużo niższa, a jakość nawet upscalowanego obrazu 4K jest oszałamiająca.
 
Do góry