HX750 czy HX850

accu

New member
Bez reklam
Witam,

Dlatego opakowanie do tego modelu telewizora firmy Sony jest o wiele grubsze niż do pozostałych modeli
telewizorów firmy Sony.

Pozdrawiam ,:)
accu
 

Piter_31

New member
Sony vs LG

ALe podaj do jakich warunków - inaczej trzeba będzie zgadywać.

.... do domowego oglądania. Źródło Telewizja N i cyfrowa naziemna. Pokój ok. 40m kw. Pokój jasny. Odległość z miejsc siedzących do Tv to ok. 6mb.
Wielkość 55 Cali już jest wybrana kwestia tylko Sony KDL 55HX750 czy LG 55LM620s
 

Yatzeque

New member
Piter 31
Tez polecam SONY. właśnie LM620 zamieniłem na 46HX751.
Żeby Tobie jednak namieszać to zastanów się nad wielkością - jeżeli 6mb, to 55cali, jeśli poniżej 4m to przy SD lub DVD moze nie być ideału, więc ew 46cali
 

eM!

New member
Zdecydowanie 55" pomimo widocznych przy tej wielkości małych niedoskonałości. Przy 6m od TV 55" wydaje się krusznynką bo to raptem 139cm przekątnej (46" zginęłoby gdzieś na ścianie)
Poniżej podaję tabelę z wielkościami TV do odległości / jakość sygnału
odlegoscisony.jpg

Jest to niby optimum, ale dla mnie trochę przekłamane. Przy 52" odległość 2,1m to trochę zbyt dużo jak dla przeciętnego "kowalskiego". 55" do 6m akurat lub trochę mało ale większe TV to już budżet niemiłosierny :).
 

Piter_31

New member
Wszystkim bardzo dziękuję za porady.
Skorzystałem z promocji w Saturnie i kupiłem w końcu Sony KDL-55HX850, który właśnie uruchomiłem na telewizji N, HDMI, ustawienia telewizora fabryczne, tryb dom. Jakość jest niesamowita, podobnie jak dźwięk. W każdym calu telewizor mnie pozytywnie zaskoczył. Miałem szansę porównać HX750 z HX850 które stały obok siebie, do tego poustawiane parametrami identycznie. Obraz na obu w zasadzie jest podobnie idealny z tym że na HX850 delikatnie ostrzejszy, i na HX850 czerń jest idealna, za to na HX750 biel była biała a na 850'tce delikatnie zażółcona. Gdybym miał wybierać ze względu na jakość obrazu to się nie da bo oba są równie zbliżone do ideału. Wybrałem HX850 tylko ze względu na obudowę która mi się bardzo spodobała. Zapomniałem o dźwięku - w 850'tce jest taki jak by wbudowali zestaw kina domowego pod obudowę. Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie. Trzymajcie kciuki aby posłużył bezawaryjnie jak najdłużej bo kosztował nie mało :)
 

luban

New member
Jak założyciel tematu również stoję przed wyborem, ktory z modeli wybrać.
Najprawdopodobniej zdecyduję się na model hx850 - chyba tylko dlatego, żeby mieć czyste sumienie, że kupiłem najlepszy model na który było mnie stać.

Teraz do rzeczy proszę o informację jak wygląda korzystanie z youtube w telewizorze czy jest problem w przełączaniu roździelczości wyświetlanych filmów, czy wpisywanie kolejnych wykonawców nie nastręcza zbyt wielkich trudności? Można to robić za pomocą smartphona? Istnieje możliwość podłączenia klawiatury pod usb? Jak działa TVN player?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.
 

luban

New member
A do jakiej kwoty ta klasa cenowa ?

Więcej niż 5000 nie chcę wydać, zaczęło się od samsunga ue40es8000 jednak po przeczytaniu testu na forum, oraz opiniach sprzedawców w sklepach model odpadł pomimo ciekawego wyglądu oraz dużej mutimedialności. Natomiast chyba nie to liczy się w telewizorze. Z każdym dniem i każdym kolejnym testem jestem coraz bardziej skołowany...
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Tak jak pisze kolega najwazniejszy jest obraz a ten roznie wyglada w roznych tv i neistety na jakis kompromis ttrzeba sie zgodzic chcac kupic tv.
lolek
 

eM!

New member
Przede wszystkim TV jest TV a nie komputerem do serfowania po internecie. Wszystkie rzeczy typu Skype, YouTube, internet, przeglądarki, 3D i inne gady - są to tylko dodatki. Głównym zadaniem TV (moim zdaniem) jest wyświetlanie obrazu (tego w ruchu jako film i tego statycznego jako zdjęcie). Powinieneś zwracać uwagę na funkcjonalność TV pod kątem ilości wejść, wyjść, tego co możesz podłączyć lub co możesz odtworzyć (jakie formaty).
Tytułowe modele HX75 i HX85 mają bardzo dobry obraz (HX85 trochę lepszy moim zdaniem - przede wszystkim czerń mi się bardzie widzi w nim). Funkcje multimedialne posiadają ale to nie one są najważniejsze w tych modelach a właśnie nacisk na jak najlepszą jakość obrazu (kolor, ruch, płynność, czerń itp).
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
A powiedzcie mi czy głośniki w 850 są tylko w podstawie, czy w obudowie tv też? Jeśli chciałbym go powiesic to jestem skazany tylko na kino domowe?
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
Witam, mam jeszcze jedno pytanie. Jeśli tv jest pochylony o 6 stopni to chyba środek ekranu powinien stać ciut poniżej linii wzroku zeby lepiej było widac. A jak to jest u was? Jeśli tv stoi tak, ze wzrok pada na środek ekranu lub poniżej środka to jak to wypada w praniu?
 

mkane

New member
A powiedzcie mi czy głośniki w 850 są tylko w podstawie, czy w obudowie tv też? Jeśli chciałbym go powiesic to jestem skazany tylko na kino domowe?

Głośniki są także w obudowie, można wieszać. Przy pochyleniu, jest oczyste, że TV musi stać niżej by było OK.
Z tego co wyczytałem, niektórzy podkładają coś pod parapet...by TV stał prosto.


BTW
Tak do tytułu wątku "HX750 czy HX850", rozmawiałem z Panem z Sony Center i usłyszałem, że tych TV nie powinno się żadną miarą porównywać. HX850 góruje w każdej mierze nad HX750.
Czytałem wiele testów i artykułów i wychodzi na to, że 750 to naprawdę dobry TV ale jak kogoś stać niech bierze 850 bo to inna klasa.
Swoją drogą u mnie na placu boju z LED TV została już tylko 850 `tka vs plazma. Ech ciężko podjąć decyzję, którą technologię wybrać. :)
 
Ostatnia edycja:

Tomek Koko

New member
Bez reklam
dzieki. Ja o plazmie nigdy nie myslałem bo zniecheca mnie biel, która jest szara. Jestes pewien ze dzwiek jest tez w obudowie? pozdrawiam
 

Arton

New member
10 grudnia byłem w sony center z zamiarem kupna TV SONY hx750 ale kiedy obok grała 850 to wiedziałem ze musze zmienić swój wybór na wyższy model. Pan mnie dodatkowo przekonał darmową 5 letnia gwarancją od SONY oraz możliwością zapłaty w 10 ratach 0% i to mnie przekonało. TV ma świetny obraz ale .......
nie ma róży bez kolców......
tv mam dopiero 2 dzień i kupiłem uchwyt na ścianę - taki aby TV był jak najbliżej ściany a teraz mam problem aby podpiąć pena , dlatego kupuję teraz przedłużki sciągne tv powpinam kable i problem rozwiązany. Ale taki model nie powinien opuszczać biura projekcyjnego posiadając taki mankament.
Ogólnie z TV jak do tej pory jestem zadowolony, będzie świetnie grał z PS3 :D
 

ChiquitaB

New member
Kolego a ile dałeś za tego 850? z tego co wiem to teraz Sony center i Store mają promocję na te modele chyba i gwarancja jest na 5 lat więc to żadna chęć doradcy. Powiedz jeszcze jak jest z tymi głośnikami w hx850? Bo on ma w podstawie głośniki a czy sam tv też jakieś posiada? Takie głupie pytanie ale mnie nurtuje. Jak bym miał więcej $$ to też bym wziął hx850 ponieważ różnice są widoczne gołym okiem ale 1.5tys różnicy i w ratach by się rozeszło po kościach ale ja nie uznaje rat. i wziąłem hx750 za 2790zł 40cali. Mam trzeci dzień go i jestem zadowolony z niego bardzo. Jeszcze tylko muszę neta udostępnić mu z lapka po wifi. Tv ładnie się wkomponował w pomieszczenie:)
 
Do góry