HX750 czy HX850

eM!

New member
Sprawdzal ktos ile realnie pobiera pradu 750/850? Sony podaje ze w trybie domowym ok 60w. Podczas pierwszego uruchomienia wybieramy tryb sklep/dom oczywiscie wybralem dom i domyslne ustawienie to podswietlenie na 6 i eco wylaczone. W tym trybie 60w jest osiagalne? Ja osobiscie zjechalem z podswietleniem na sam dol bo mnie oczy bola jak jest bardzo jasny ekran.

W warunkach domowych ciężko jest to sprawdzić stąd testy są przeprowadzane w laboratorium w kontrolowanych i przede wszystkich powtarzalnych warunkach.
Tryb i ustawienia "ECO" pozwalają oszczędzać prąd i chronić środowisko, choć większość raczej patrzy na opłaty ;). Osobiście nie włączam wszystkich opcji ECO na maxa ze względu na jakość obrazu.

P.s najbardziej nie moge sie przezwyczaic do dzwieku, jest taki piskliwy bez srodkowego pasma nie mowiac o jakims lekkim basie..

Obniż tony wysokie znacznie i tylko lekko niskie, wtedy uwypuklą Ci się średnie i dobrze zarysują niższe tony. Taka teoria ale każda sztuka jest inna i trzeba kombinować z ustawieniami.



P.S. relka - wrzuciłem z konkurencyjnego forum test i obcięli mi linka.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Co do dzwieku to poprostu gora zostala na 0 a podbilem bas i jest wmiare ok. Co do poboru pradu, max 119w wg tabliczki z tylu TV a wiec przy podswietleniu ustawionym na max TV powinien pobierac cos w okolicy tych wartosci.

Strona sony podaje ze w sklepie 119w w domu 62w chyba, podczas pierwszego uruchamiania wybralem ze TV bedzie uzywany w domu a nie w sklepie i std ustawienia dla domu z jakimi wlaczyl sie tv to podswietlenie na 6 i ECO wylaczone. Czy mozna wnioskowac ze przy takim ustawieniu TV pobiera te 62w a przy podsiwetleniu max 119? Ja osobiscie podswietlenie mam na min bo wieczorem troche oczy bola przy wyzszym podswietleniu.
 

TBA2

New member
Od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem sony 55hx850. Po pierwszych kilku godzinach same pozytywne wrażenia.
Mam jedno pytanie. Przy uruchomieniu przeglądarki internetowej jako strona startowa odpala się strona sony.pl. Czy można gdzieś w opcjach zmienić stronę startową na inną? Jeżeli tak to jak to zrobić. Nic takiego nie udało mi się znaleźć w opcjach.

Pozdrawiam
 

eM!

New member
TBA2 - niestety nie możesz w żaden niełamiący gwarancji sposób tego zmienić. Są podobno sposoby ale wymaga to ingerencji w oprogramowanie TV co skutkuje najczęściej uszkodzeniem TV i bezwarunkową utratą gwarancji czego nie polecam robić. Zbyt mało korzyści a kłopotów co niemiara.
Swoją drogą zazdroszczę modelu, bo jest na prawdę udany!

Whiplash- teoretycznie tak, ale musiałbyś to sprawdzić osobiście. Nie jestem aż tak mocno związany z Sonym aby wchodzić w takie szczegóły. Wiadomo, że w sklepie przy mocnym oświetleniu TV musi mocno świecić aby ładnie wyglądać.
Dla mnie liczy się przede wszystkim obraz, jego jakość, wyrazistość, ruch, etc. W tej klasie TV od Sony mają dość mały pobór prądu.
 

relka

Member
Witam Was. Jestem już posiadaczem KDL-55HX850 i jak na razie jestem w szoku. Obraz żyleta i w ogóle ogólne wrażenie SIŁA!! Zobaczymy jak będzie się sprawował. Szkoda tylko że za gwarancję EXTRA trzeba dopłacić coś koło 800 zeta. Czy wiecie jak skonfigurować żeby było można kompa spiąć z TV bo jakoś nie daje rady. I jeszcze jedno a mianowicie mam takie wrażenie że jak obraz się przesuwa to widać takie delikatne plamki a najlepiej to widać np. jak mecz oglądam i nie wiem czy pisać do sony odnośnie tego zjawiska?? Pozdro
 
Ostatnia edycja:

relka

Member
Witam Was. Jestem już posiadaczem KDL-55HX850 i jak na razie jestem w szoku. Obraz żyleta i w ogóle ogólne wrażenie SIŁA!! Zobaczymy jak będzie się sprawował. Szkoda tylko że za gwarancję EXTRA trzeba dopłacić coś koło 800 zeta. Czy wiecie jak skonfigurować żeby było można kompa spiąć z TV bo jakoś nie daje rady. I jeszcze jedno a mianowicie mam takie wrażenie że jak obraz się przesuwa to widać takie delikatne plamki a najlepiej to widać np. jak mecz oglądam i nie wiem czy pisać do sony odnośnie tego zjawiska?? Generalnie jest to widoczne na jaśniejszym tle. Pozdro
 

zorro1970

New member
Ja tez od wczoraj jestem posiadaczem tego modelu, a dokładnie HX855- 55 cali za 6199zł kupiony bez Vat. Ogladałem Sharpa 830 stke, w sklepie obraz niby lepszy ale obudowa sa plastik a Sony Alu, i za tą cenę!!!
 

accu

New member
Bez reklam
Ja tez od wczoraj jestem posiadaczem tego modelu, a dokładnie HX855- 55 cali za 6199zł kupiony bez Vat. Ogladałem Sharpa 830 stke, w sklepie obraz niby lepszy ale obudowa sa plastik a Sony Alu, i za tą cenę!!!

Witam,

Gratuluję udanego zakupu telewizora firmy Sony 55HX855 . Napisz proszę , czy podświetlenie matrycy jest
w Twoim telewizorze jednolite , czy w rogach ekranu nie pojawiają się "latareczki".
Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

accu

New member
Bez reklam
Za Philipsa 46PFL9707 musisz wydac ok 10000zł za Somy połowe mniej wiec........ sam sobie odpowiedz czy warto

Witam,
Może warto , ale ja mogę przeznaczyć max 8.5 k , telewizor Philips dopiero wchodzi na rynek,
ja zakup planuję na koniec stycznia 2013 r. , więc z ceną może być różnie i być może się załapię.
Napisz więcej o swoim nabytku , korzystasz może z jego tunera satelitarnego , czy masz tuner zewnętrzny .:)


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

Piter_31

New member
Sony KDL 55HX755 vs LG 55LM765

Ratunku .... im dłużej szukam tym dłużej nie mam nowego TV.
Z całej masy telewizorów pozostawiłem sobie wybór między
Sony KDL 55HX755 vs LG 55LM765.
Na temat Sony jest sporo bardzo dobrych opinii, zaś na temat LG nie ma żadnych.
Sprzedawcy w sklepach wypowiadają się bardzo dobrze na temat LG 55LM 760 / 765 (różnią się tylko obudową) . A co wy na to ?
Pzdrawiam
 

Yatzeque

New member
pamietaj, ze jakosc obrazu z anteny sklepowej (podłączone kilka tv i spadek jakosci) bedzie prawdopodobnie gorsza od tej co masz lub bedziesz miał w domu. Gdybym miał oceniać obraz SD w sklepach to kupiłbym max tv 21 cali kineskopowy...
:)
ja mam Sonego, a LG mnie zaskoczył in minus
 

LemurHD

New member
Witam
Proszę o opinię, czy 55HX850 stojący na szafce o wysokości ok. 60 cm i oglądany z poziomu typowej kanapy (ok. 30 cm, więc jakby od dołu) da w odbiorze gorszy obraz ? Mocno obawiam się tego pochylenia o 6 stopni..
 

matiss88

New member
Witam , ja prawie się już zdecydowałem na 40hx750 cena 2850choc biore także pod uwagę 46nx720 cena 3700 oraz 40hx720 (2600zł) . Czy starszy model hx720 z procesorem PRO jest lepszy od pozostałych? Bo w sumie bardzo zblizone więc czy warto dopłacać do nowszego ?
 
Ostatnia edycja:
Do góry