HX700 vs NX700

bruks

New member
Potrzebuje, aby ktoś w krótkich żołnierskich słowach przedstawiał mi plusy i minusy tego sprzętu (46") :) Nosze sie z zamiarem wymiany telewizora (aktualnie 40w4500) i przyznam, ze jestem totalnie niezdecydowany i zagubiony :-?

PS. Cena jest kwestią drugorzędna.
 

Ares78

New member
Pierwszą różnicą jest układ kompensacji ruchu, a dokładnie rzecz ujmując jego intensywność w przypadku hx700 masz do dyspozycji 200hz w przypadku nx700 100hz, o tym czy ma to znaczenie zależy od użytkownika, drugą sprawą jest to, że w nx masz do dyspozycji od momentu zakupu możliwość korzystania z DLNA bezprzewodowo (do hx potrzebujesz zakupić adapter). Odnośnie stricte jakości obrazu to w moim odczuciu (dla wersji 40 calowych) modele bardzo porównywalne. Na bok odstawiam kwestie estetyczne, siłą rzeczy nx700 lepiej prezentuje się przy powieszeniu na ścianie (niewielka grubość odbiornika)
 

siemek55

New member
Pamiętaj, że HX oparty jest na sprawdzonej technologii CCLF. Podświetlenie krawędziowe NX moim zdaniem nie jest jeszcze dopracowane. Może warto poczekać kilka lat na dopracowanie tej technologii, podświetlenie dynamiczne - to co potrafi zrobić Sony z CCLF jest dalej szczytem doskonałości orazu- odsyłam do innych wątków na tym forum. Dodatkowo DeepBlackPanel daje doskonałą głęboką czerń, dodatkow stanowi ochronę przed rączkami dzieci (sprawdzone praktycznie). Wymiana szybki jest tańsza niż całego telewizora. Wada: Odbicia i refleksy, jeżeli telewizor jest przewidziany do umiejscowienia naprzeciwko okna to odradzam, chyba że masz dobre rolety. 100Hz/200Hz różnica widoczna tylko przy szybkich scenach: np. sport. Ja wybrałem HX i uważam to za doskonay wybór.
 

Ares78

New member
Fakt w nx jest podświetlenie krawędziowe, ale jest ono dobrze dopracowane i szczerze mówiąc sam jak oglądałem oba modele to spisywały się bardzo podobnie. Kto co woli jak dla mnie oba modele ciekawe, jeżeli nie zależy na grubości odbiornika, to hx700 wychodzi korzystnie, jeżeli pomieszczenie jest bardzo nasłonecznione i nie ma rolet warto jeszcze pomyśleć nad ex500 tam jest matryca półmatowa.
 

dedusdd

New member
Ja przebyłem dokładnie tą ciężką drogę decyzji.
Ostatecznie skusiłem się na 46NX700.
Moim zdaniem główna różnica jest w barwach kolorów.
Wersja HX ma cieplejsze kolory i zdecydowanie lepsze głośniki.
W moim przypadku TV wisi na ścianie i dość dużo pracuje więc zdecydowałem sie na NX.
NX również zaspakaja się o wiele mniejszą ilością pobieranego prądu.
Pamiętaj również o odblaskach to dość uciążliwe jeśli masz nasłoneczniony pokój.
 

Ares78

New member
Odblaski w obu modelach są na praktycznie tym samym poziomie, odnośnie głośniczków to faktycznie w hx700 lepiej się spisują, ale jest to spowodowane wymiarami, przy grubości nx700 ciężko wstawić coś lepszego.
 

Mike25

New member
Wiesz, jakby producenci się postarali i chcieli to i do najcieńszych TV by wsadzali bardzo dobre głośniki. Po prostu są one znacznie droższe, więc producenci tną po kosztach co mogą i dają gorsze, bo cienkie. Tylko, ze to nie jest reguła, gdyż na rynku są cieniutkie głośniki, a jednocześnie bardzo dobre. Jest to jak najbardziej wykonalne, tylko jak widać nie bardzo opłacalne w produkcji TV. Jednak do topowych modeli mogliby już dawać coś lepszego... Chyba wychodzą z założenia, że nabywcy mid i high endowych LCD i tak posiadają kina domowe, podłączając do nich swoje telewizory.
 

Ares78

New member
Pytanie jaki byłby koszt takich głośników,niestety miniaturyzacja tania nie jest, a zazwyczaj i tak jest jak piszesz czyli standardowe głośniki w odbiorniku służą jedynie do oglądania wiadomości/seriali, a do filmów i tak odpala się kino domowe... Druga sprawa, że hx700 i nx700 to jeszcze nie topowe modele, patrząc na drabinkę nowości na ten rok.
 

yiabol

New member
Potrzebuje, aby ktoś w krótkich żołnierskich słowach przedstawiał mi plusy i minusy tego sprzętu (46") :) Nosze sie z zamiarem wymiany telewizora (aktualnie 40w4500) i przyznam, ze jestem totalnie niezdecydowany i zagubiony :-?

PS. Cena jest kwestią drugorzędna.

HX700 vs NX700:

1. 200Hz vs 100Hz
2. CCLF LCD vs LED LCD
3. Grubość (nx700 cieńszy)
4. Mniejszy pobór prądu (nx700)
5. DLNA bezprzewodowo - wifi (nx700)
6. Ambient sensor i light sensor vs light sensor w nx700


chyba podstawowe różnice
 
Do góry