Hv30 - awaria osłonki obiektywu

WiruSSS

New member
Witam

MAm mały problem z moim canonkiem HV30 ...mianowicie od wczoraj nie otwiera się osłonka obiektywu. Po włączeniu kamery słychać jakby 3 próby ottwierania jednak osłonka ani drgnie ..po czym kamera startuje normalnie z zamkniętym obiektywem. po rozchynleniu lekko palcami widać normalnie obraz ..więc problem leży tylko i wyłącznie w samej osłonce. Pamietam że ktoś już tutaj poruszał podobny problem ale nie moge go znaleźć, nie wiem czy osoba która miała ten podobny problem rozwiązała go w jakimś serwisie lub sama. :(

[edit]
przepraszam za temat ..apomnialem tam dodać awaria osłonki ..jakby któryś admin mógł dodać byłbym wdzięczny
 

WiruSSS

New member
..serdecznie wszystkim dziękuję za pomoc .. :/ ...jesli by ktoś był zainteresowany i mial podobny problem ...w Krakowie na ulicy Lea 22B od strony placu się wchodzi ..jest osoba która zajmuje się wszelkiego rodzaju kamerami ..uprzejmy Pan podjał się naprawy, frezuje ponoć nawet na CNC niektóre części jak trzeba :p ...poinformuje czy naprawa przebiegła pozytywnie czy odwrotnie.
 

WiruSSS

New member
Nio więc tak

Pan się nagłowił natrudził ...i doszedł do wniosku ze tego nie da sienaprawić ..bez ingerencji w program. Wynika z teg oże jest jakiś bug w programi ..gdyż sprawdził czujniki krańcowe i dzialają w porządku, żadnej awarii mechanicznej nie stwierdził ..po odblokowaniu mechanizmu ..otworzy się kilkakrotnie poptawnie po czym ni w 5 ni w 9 silnikczek otwierajcay kręci się w przeciwną stronę do oporu blokując machanizm.

Jwedynym skutecznym rozwiązaniem było otwarcie osłonki na stałe i odlączenie silniczka otwierającego te osłonkę. skutkiem tego niestety jest opóxniony czas startu kamerki ..gdyż program tak czy siak wymusza 3 proby otwarcia osłonki nawet przy odlączonym silniczku (nie za kazdym razem) ..Pan też stwierdził że być może powodem moga być jakieś zimne luty przy czujnikach które moga powodować pewne przekłąmania choć pomierzył owe czujniki i wydają się pracować prawidłowo.

To tyle w kwestii wadliwej osłonki obiektywu.

PS. Jeśli mnie bedize irytować wydłużony czas startu kamerki wyślę ją najwyżej do warszawy.

pozdrawiam
 
Do góry