HV20/HV10 v. HDC-SD1/HDC-SD5HDC-SX5 v. HDR-SR1E

Szulc

New member
Witam
Mecze sie nad wyborem kamerki juz jakis czas...i juz mnie szlag trafia. Z jednej str. to dobrze ze jest taki wybor na rynku, a z drugiej wiadomo... cudowne pytanie "co wybrac"

Kamera bedzie mi potrzebna do:
1. dziecko w drodze...wiadomo ;) ...pierwsze kroki itd.
2. imprezy rodzinne z babciami/ciociami itd.
3. wakacje z rodzinka
4. archiwizacja kolegow uczacych sie jazdy motocyklami...na jednym kole ;)
Oczywiscie jak kazdy...jakos w miare mozliwosi musi byc jak najlepsza

Przewertowalem juz forum od lewej do prawej i...

dosyc pochlebne opinie ma Canon HV 20/10 i pytanie:
1. czym tak naprawde roznia sie te dwa modele (oprocz wygladu...bo ceny zblizone)


Panasonic HDC-SD1/HDC-SD5HDC-SX5
to samo co wyzej:
1. roznice miedzy modelami
2. tak zainteresowalo mnie to iz jest tam mozliwosc rejstracji na kartach SD. Co Wy na to?? Nosnik tanieje, chyba oprocz mechanicznego zniszczenia jest nie do zniszczenia ;) Tylko te AVCHD!
Czytalem, czytalem i wyczytalem...wszystko ladnie pieknie tylko obrobka. Ponoc maskra! Potrzebne kompy nie z tej ziemi. Mam AMD Athlon 64 1,8GHz i 1,5GB ram, narazie nie planuje rozbudowy PC.
Wiec moze sie nie pchac w AVCHD

Sony HDR-SR1E
Co sadziche o HDD??


Pomozcie
 

mobor

Banned
HV10 wg mnie jest bardziej "portavle" niż HV20 która wygląda jak kamera z doklejonym aparatem foto - duża i nieporeczna (jako kamera wakacyjna) To moja opinia. Z technicznego punktu widzenia HV20 ma kilka pomniejszych cech których nie ma HV10 ale obie mają TE SAME elementy kluczowe, majace ZASADNICZY wpływ na jakość obrazu yzn

- PRZETWORNIK
- OBIEKTYW
- DSP

Ja mam HV10 i nie żałuję wyboru
 

Szulc

New member
mobor napisał:
HV10 wg mnie jest bardziej "portavle" niż HV20 która wygląda jak kamera z doklejonym aparatem foto - duża i nieporeczna (jako kamera wakacyjna) To moja opinia. Z technicznego punktu widzenia HV20 ma kilka pomniejszych cech których nie ma HV10 ale obie mają TE SAME elementy kluczowe, majace ZASADNICZY wpływ na jakość obrazu yzn

- PRZETWORNIK
- OBIEKTYW
- DSP

Ja mam HV10 i nie żałuję wyboru

po dlugich namyslach i godzinach latania po forach zdecydowalem sie na HV20...mam nadzieje ze bede zadowolony

Pozdrawiam
 
Do góry