Humaxa pr-hd 1000

daniel1602

New member
gts2 napisał:
witam,

jestem tutaj nowy i nosze sie rowniez z zamiarem zakupu hd 1000.
w zwiazku z tym znalazlem na ebay.de oferte firmy austriackiej, ktora oferuje tego humaxa za € 299,00 z gratisowa przesylka do wszystkich krajow unii.
moze kogos z was ta oferta zainteresuje...

tutaj link:

http://cgi.ebay.de/Humax-HD-1000-HDTV-SAT-Receiver-NEU-OVP-Ohne-Abo_W0QQitemZ9736170489QQcategoryZ26040QQrdZ1QQcmdZViewItem

mysle, ze na dzien dzisiejszy taniej nigdzie nie bedzie, dlatego ja osobiscie zamowie u nich.

jescze jedno pytanko:

czy CI-modul t-rex z HD 1000 otwiera rowniez programy HD z pakietu premiery? (chodzi mi o aktualnie mozliwy "ogolnodostepny" tryb BEZ karty ;) )
Oczywiście :eek:k: Ale tylko w celach edukacyjnych.
 

jasku

New member
DBoy napisał:
Jest juz ten soft na satelicie bo tuner nic nie znajduje???
moze ktos zna dokładne parametry z Astry ???
dzisiaj instalowalem u goscia satelite wraz z z humaxem 1000 po wlaczeniu zaktualizowal sie sowtwer przez astre, trwalo to okolo trzydziestu minut. bylo to okolo godziny 11:00
nic tylko wlaczac dekodery i aktualizowac
 

trapez

New member
nofy soft

reacja pojawilo sie nowe oprogramowanie
jest ok ! czy mozna gdzies znalesc Settingi do tego sprzetu
Jakies oprogramowanie ?

Greetz
trapez
 

yanky

New member
Proszę o poradę. Czy ktoś z Was mający HUMAXa PR-HD 1000 może mi odpowiedzieć, czy ma sens kupić ten tuner tylko do oglądania HD FTA oraz polskich stacji z odpowiednimi modułami CI. Czy używanie (kupienie) tego odbiornika bez karty PREMIERE ma sens?
 

GKM

New member
Zakup dość drogiego sprzętu po to aby oglądać FTA,to raczej zły pomysł - chociaż nie wykluczone,że ma to perspektywy na przyszłoś.Trudno jest w tym przypadku dać Ci jednoznaczną odpowiedz - może inaczej,jeśli Masz nadmiar gotówki to kup,natomiast jeśli to miało by być kosztem innych wyrzeczeń - to raczej,bez sensu.
 

yanky

New member
Dziękuję za odpowiedź. Własnie oto chodzi, że na dziś jest to dość drogi tuner. Teraz będzie służyć jako tuner FTA, ale czy może służyć ten sprzęt w przyszłości np. do TVN HD? Inaczej postawię pytanie, bo sam się zaplątałem. Czy tuner do PREMIERE (z napisanym softwarem pod ich potrzeby) może być tunerem dla innych płatnych platform?
 

GKM

New member
To nie tak,jest to normalny użytkowy tuner HD z czytnikiem kart,dedykowanym dla Premiere,natomiast po dodaniu innych czytników (Cam),staje się tunerem w pełni użytecznym pod kątem innych nadawców (Platform Cyfrowych). jego software,jest tu bez znaczenia. :)
 

yanky

New member
Moje wątpliwości biorą się z kilku pierwszych postów, gdzie jest napisane, że na TVN i Polsacie pojawiają się jakieś komunikaty. Nie do końca rozumiem o co chodzi z tymi komunikatami. Czy w ten sposób PREMIERE zniecheca użytkowników innych platform?
 

GKM

New member
Faktycznie komunikaty pojawiały się na 3 sek.Miało to bezpośredni związek z brakiem karty kodowej Premiere w czytniku,ja takiego efektu nie miałem w związku z tym,iż takową kartę posiadam.Natomiast jest prosty sposób na wspomniane komunikaty,otóż wystarczy odbiornik wył.wyłącznikiem sieciowym na kilka sek.i ponownie włączyć i owy problem ma się z przysłowiowej "z głowy" :)
Pzdr.
 

trapez

New member
czy ktos ma ten sam problem ?

przelaczajac kanaly hd ,mam zanik dzwieku (hdmi kabel)
przy ponownym wlaczeniu tv dzwiek powraca,
 

Humax HDTV

New member
trapez napisał:
czy ktos ma ten sam problem ?

przelaczajac kanaly hd ,mam zanik dzwieku (hdmi kabel)
przy ponownym wlaczeniu tv dzwiek powraca,
najlepiej dźwiek podłaczyć ze złączaSPDIF optycznego
na HDMI generalnie dźwięk potrafi znikać
 

GKM

New member
Nowe Software

Dla zainteresowanych - aktualnie jest dostępne nowe Software Version. HDTSNA 1.00.21 aktywny OTA Loader.Czas ściągania i aktualizacji,to około 30 min.
Pzdr.
 

glaner

New member
soft do humax pr hd 1000

witam.posiadam pr hd 1000 i modul polsatu.Mój problem tkwi w tym ze nie dzialaja mi wszystkie kanaly z pakietu polsatu.potrzebna jest wymiana oprogramowania.prosze o link lub namiary na nowy soft.dzieki
 

dar02

New member
16bit

Czy mi się wydaje, czy ten dekoder daje obraz w 16bitowej głębi kolorów?
Podczas oglądania kanałów na moim tv z fullHD dostrzegam schody przy płynnych przejściach tonalnych odcieni.
Czy to jest sprawa kompresji czy ten sprzęt podaje obraz na tv w 16bitowej głębi kolorów.
Mam nadzieję, że tak nie jest bo to by była masakra.
 

grze-gorz

New member
nowy modul polsatu

Witam
posiadam rowniez ten dekoder i mam zamiar kupic nowy modul do polsatu , moje pytanie czy bedzie razem wszystko poprawnie dzialac .
 
Do góry