Humaxa pr-hd 1000

gregto

New member
Tak, to prawda -pachnie sensorem. Ale to nie jest takie ważne. Czy ktoś coś wyczytał na temat nowego softu do hd1000 ? Na niemieckich forach jest "gorąco" - wielu twierdzi, że niebawem...
 

kuba2222

New member
Witam wszystkich na forum. To moj pierwszy post tutaj ale mysle ze sie przyda;) Oto sposob na pozbycie sie drazniacego napisu "insert card" na kanalach polsatu cyfrowego, tvn i innych kodowanych nagra:

1. Przelaczyc tuner na dowolny kanal ponizej numeru 100
2. Wylaczyc tuner pilotem - stand-by
3. Wylaczyc tuner z sieci (przyciskiem z tylu obudowy)
4. Odczekac kilka sekund, wlaczyc ponownie i gotowe:)

Mala uwaga - nie jest to rozwiazanie stale i czasem sie zdarza ze napis powraca.

Pozdrawiam
kuba2222
 

gregto

New member
A czy ktoś korzysta z wiecej niż 2 konwerterów? Ja próbowałem 4 i podczas skanowania prhd się zawiesza-ciekawe dlaczego?
Tak -teraz to zawiesił się na amen. Podczas skanowania transponderów pasek szukania dochodzi do pewnego momentu i koniec -RATUNKU!
 
Ostatnia edycja:

kuba2222

New member
Wylacz z sieci na kilka minut. Sprawdz ile kanalow juz masz zapisane (radio+tv) i jak jest wiecej niz 3000 to skasuj te ktorych nie uzywasz. Teoretycznie tuner ma pamiec 5000 ale w moim przypadku bylo podobnie (3600+) i skasowanie 700 stacji radiowych i okolo 100 tv pomoglo.

Wczoraj pojawil sie nowy soft na Humaxa ale chwilowo zostal wycofany. Wiele osob zamiast updatu mialo flash-error. Da sie to obejsc ale chyba nie warto ryzykowac. Normalnie soft mozna sciagnac ze strony http://www.humaxdigital.com/deutsch/hcsa/default.asp (konieczna rejestracja) ale tak jak wspomnialem chwilowo soft wycofany. Pozostalo tylko info.
 

gregto

New member
Dzięki. Problem polega też na tym , że nie mogę się dostać do menu. Zawiesza mi się na szukaniu i jak dam dalej to dalej wisi. Potem wyłączam z sieci i to samo - instalacja itd.
 

zugran

New member
Witam wszystkich
Ja mama takie pytanie - czy u kogoś z szanownych kolegow PR-HD1000 pracuje z obrotnicą? Mnie do tej pory nie udalo się obrotnicy ruszyć ani w lewo ani w prawo. Obrotnica SG-2100, sterowanie DiSEqC. Jeśli można prosić o jakies sugestie.
 

Ligol

New member
Obrotnica

Mam podobny sprzęt,ale będę montował ją za tydzień ,bo mój maszt nie trzyma pionu,a to jest decydująca sprawa.Chętnie podzielę się spostrzeniami.Z Humaxem 5400 wrzystko działało.Ja mam angielską instrukcję HD 2000 i wydaje mi się,ze nie powinno być kłopotów.Przycisk na pilocie OPT+ uruchamia opcję obrotnicy.Może trzeba poprosić któregoś z posiadaczy HD 2000 o polską istrukcje.Pozdrawiam.Ligol
 

kuba2222

New member
@zugran: USALS i DiSEqC z obrotnica dziala dopiero z najnowsza wersja softu 1.00.14 . Update jest od czasu do czasu puszczany z satelity Astra 19E (niestety na obecna chwile nie ma).
 
Ostatnia edycja:

zugran

New member
@kuba2222 dzięki za odpowiedź, tylko własnie jak ten soft zdobyć na stronie Humaxa niby jest info ale softu nie można ściągnąć. Będę próbował aktualizować z satki, może się uda? A tak na marginesie - może komuś udało się zaktualizować oprogramowanie w Humku, jeśli tak poproszę o wrażenia.

Pozdrawiam
 

kuba2222

New member
Duzo info na ten temat na niemieckim forum hifi-forum.de w dziale hdtv (oczywiscie tylko po niemiecku). Jak tylko sie pojawia upgrade z sat. to tam o tym pisza. Do tej pory pojawilo sie 3 razy z tego co wiem i za kazdym razem tylko na kilka godzin.
 

Humax HDTV

New member
GKM napisał:
A nie prościej było napisać -Nasze cacy!!! a "ich" Beee...
w podpisie dla przykładu,"Sensor"
Tyle tylko,co by za kilka miesięcy nie było powtórki z przed paru laty - "hit" CRCI 5500 kontra ten w "cieniu" IRCI 5400
Grunt,to odpowiednia reklama!
z tego co pamiętam to sensor sprzedawał 5400 aż się kurzyło,
tyle że w 5400 nie było 3 milimetrów żywicy i laminowanej maty szklanej na pamięci z softem(polecam zajżeć w kratki), więc PRHD może być trudno przeprogramować Premiere już o to zadbała.
Humax 5900 na Premiere mimo że prawie identyczny jak IRCI tak zabezpieczony od 4 lat do dziś nie jest programowany.
Nie liczył bym raczej na patche do PRHD-1000.
 

costus

New member
Witam serdecznie
Czy ktoś może już ściągnął najnowszy soft do Humaxa i mógłby mi podesłać na priva? Jakie wrażenia z nowym softem - czy zauważalna jest poprawa niektórych elementów pierwotnego softu (tzw. grzechów młodości)?
 

machu

New member
Humax PR-HD1000 i karta Premiere - Uwaga!

Kilka dni temu podczas oglądania Premiere HD film, wyjąłem moduł CI z Humaxa (X-cam z kartą Cyfry+). Momentalnie Humax się wyłączył i włączył...tylko że od tego czasu Humax przestał rozpoznawac kartę Premiere. Sprawdziłem kartę w innym Humaxie HD1000 i ten sam efekt. Diagnoza: Chip na karcie 'spalony'. Telefon do Premiere...ich technik: "Jest to znany nam problem: Humax zniszczył kartę, mamy takie zgłoszenia codziennie - wyślemy panu nową kartę." Nie chcę nawet sobie wyobrazic jak bym się czuł gdyby to się stało na dzień przed MS2006! ....morał: Jak masz Humaxa HD1000 i Premiere to wyłączaj Humaxa jak wyciągasz moduł CI!!!
 
Do góry