Humaxa pr-hd 1000

daniel1602

New member
Jak poradziliście sobie z komunikatem który pokazuję się np. na TVN , POLSACIE ??? Czy da się to w jakiś sposób zlikwidować ?? Czy jest jakaś możliwość wgrania nowego softu, lub włożenia jakieś karty?? Proszę o poradę.
 

daniel1602

New member
gregto napisał:
W jaki sposób odbierasz na tym tunerze te kanały?
Czy masz problemy z obrazem po podłączeniu przez hdmi?

Zwyczajne- zwykłe kanały odbieram przez euro a HDTV w przez HDMI problem się pojawia w momencie ogladania Wszystich programów z rodziny TVN i cały cyfrowy POLSAT. Po podłaczeniu po HDMI nie mam najmniejszych problemów. Zwykle kanały 578 I chadzą lepiej po Euro.:D

gregto napisał:
do daniel1602
Czesc i jak tam tv, co Ci wymienili w serwisie?
pozdr!
Witam Cię . Wymienili mi panel na nowy :) Ale TV zmieniłem na wiekszą 37 :)
 

Bakrzych

New member
Witam Cię . Wymienili mi panel na nowy :) Ale TV zmieniłem na wiekszą 37 :)[/QUOTE]

Czesc
Mozna wiedziec w jaki sposob Ci wymienili, w tej samej cenie czy musiales doplacic. U mnie znowu pojawil sie ten pasek:( , nie wiem co robić?
 

machu

New member
Mam ten sam problem z TVNami i Cartoon Network z abonamentu Cyfry+. Niestety nie znalazłem na to rozwiązania. Mam jesze gorzej...kiedy wsadzę X-CAMa (z cartą Cyfry) to na Premiere widze tylko trzy kanały HD, wszystkie inne kanały Premiere przestają działac.
 

daniel1602

New member
Bakrzych napisał:
Witam Cię . Wymienili mi panel na nowy :) Ale TV zmieniłem na wiekszą 37 :)

Czesc
Mozna wiedziec w jaki sposob Ci wymienili, w tej samej cenie czy musiales doplacic. U mnie znowu pojawil sie ten pasek:( , nie wiem co robić?[/quote]

Moją 32 sprzedalem bratu a kupilem sobie 37 :). Nie zamienili mi w serwisie na wiekszą ( A szkoda ). A co do komunikatu to zauważyłem że pojawia sie na krócej jak jest włożona karta w innym systemie kodowania.
 

Tco99

New member
Witam!

Od tygodnia jestem posiadaczem tunera sat.Humax PR-HD 1000..i mam pytanie ...czy odbieracie na nim ProSieben HD i SAt 1 HD z Astry? bo ja nie moge..brak sygnału na podanych częstotliwościach http://www.lyngsat.com/hd/astra19.html Pozostałe kanały HD TV pracują ok.
Czy można ustawiać w nim ręcznie wartośći PID dla wideo i audio?..bo nie mogę takiej opcji się doszukać.:mad: Poza tym tuner działa jak należy;) .


pozdrawiam
 

gregto

New member
Ja odbieram. Pojawia się w formacie 4:3. Trzeba wtedy zmienić ustawienia tunera na 4:3 i rozciągnąć funkcją z pilota. Raczej masz za słaby sygnał. Podczas szukania w menu są dwa paski-górny powinien mieć ok 50%, ja przez to że mam 35-38% mam zakłócenia po podłączeniu przez HDMI (tak piszą Niemcy na swoich forach) Dlatego zminiam konwertery na nowsze.
 

ceivis

New member
Napiszcie z jakich regionow Polski odbieracie Prosieben HD i Sat HD i czy na wschodniej Polsce da sie odbierac ( np: Rzeszow, Lublin). i jaka duza antena
 

dolf

New member
rejon Krakowa ściąga jak burza 85-90% sygnału na czaszy95 cm i prosiben oraz sat 1 hd chodzą elegancko, ale zakłucenia występują jak są ciężkie chmury na niebie
 

Tco99

New member
.......
..tak działają...ale nie wersje HD.....okolice Tarnowa...czasza 90 cm Astra z "zeza"...ProSieben HD i Sat 1 HD u mnie nie działa.....:confused:
 

GKM

New member
Tco99
Jeśli Masz taką możliwość,to zmień konwerter.
Prawdopodobnie to on jest sprawcą Twoich problemów,gdyż przy tej antenie oraz podanej lokalizacji,obie stacje powinny być normalnie widoczne.:)
Pzdr.
 

gregto

New member
U mnie chodzą idealnie jak wyżej pisałem. Jestem z Dolnego Śląska. Mam tyko problem z jakością obrazu przez HDMI
 

machu

New member
z Krakowa na 85cm chodzą bez problemu...pytanie tylko czy jest po co to oglądac - obraz w formacie 4:3 a kontent nieciekawy.
 

Tco99

New member
...po ponownym ustawieniu anteny i zamianie konfiguracji zestawu konwerterów SAT 1 i ProSiben się pojawiły :) ...dzięki za informacje...
 

gregto

New member
Z informacji jakie uzyskałem w www.sensor.com.pl , który jest dystrybutorem Humaxa na Polske nowy Humax HDCI 2000 , który od jutra bedzie dostępny w kraju bedzie miał inny soft niż PR hd 1000. Ponadto Premiere dla którego prhd jest dedykowany bedzie wpływał na soft jaki bedzie aktualizowany kosmosem przez Humaxa. Stwierdzono, że soft w "polskiej" wersji usunie wszelkie niedociągniecia. W niemieckim forum nt prhd ludzie opisują cuda -za czarny obraz, różne kolorowe pasy, brak dzwięku , a nawet brak odbioru w ogóle. Wszycy czekaja na nowy soft. Ja też. Nie kupiłem tego po to aby ogladać przez RGB.
 

GKM

New member
@gregto
Nie sądzę aby Twój problem z zakłóceniami wynikał z aktualnego software,gdyż podobny problem sygnalizowali by inni posiadacze PR-HD.
Możesz jeszcze wykonać manewr z resetem swojego odbiornika z poziomu MENU - do ustawień fabrycznych,proces niestety wymusi ponowne skanowanie poszczególnych transponderów,lecz to jest do przeżycia.
Praktycznie,jeśli wcześniej wkradł się jakiś przypadkowy błąd,to to powinno Ci pomóc.
Ponadto jeśli Masz taką możliwość,to sprawdź współpracę złącz typu HDMI w TV za pomocą innego źródła sygnału,dla przykładu DVD z owym złączem,chodzi mi o to abyś miał 100% pewności,że winowajcą jest tu tylko i wyłącznie PR-HD1000.
Pzdr.
 

Humax HDTV

New member
PRHD1000 czy HDCI-2000

gregto napisał:
Z informacji jakie uzyskałem w www.sensor.com.pl , który jest dystrybutorem Humaxa na Polske nowy Humax HDCI 2000 , który od jutra bedzie dostępny w kraju bedzie miał inny soft niż PR hd 1000. Ponadto Premiere dla którego prhd jest dedykowany bedzie wpływał na soft jaki bedzie aktualizowany kosmosem przez Humaxa. Stwierdzono, że soft w "polskiej" wersji usunie wszelkie niedociągniecia. W niemieckim forum nt prhd ludzie opisują cuda -za czarny obraz, różne kolorowe pasy, brak dzwięku , a nawet brak odbioru w ogóle. Wszycy czekaja na nowy soft. Ja też. Nie kupiłem tego po to aby ogladać przez RGB.

Dokładnie dzisiaj wyprodukowano pierwszą partię odbiornika HDCI-2000 który jest odbiornikiem przeznaczonym na rynek europejski a nie pakietowym odbiornikiem niemieckiego PREMIERE. PRHD-1000 to skrzynka pakietowa niemieckiego PREMIERE. To PREMIERE decyduje co to urządzenie odbiera, jak odbiera i jakie ma oprogramowanie ! Połowa płyty głównej PRHD-1000 jest zalana żywicą której nie da się rozpuścić. Ten tuner odbiera oprogramowanie z satelity nawet na czuwaniu i Premiere a nie Humax decyduje jak działa to urządzenie.
Kupcie sobie węc cokolwiek i gdziekolwiek ale nie dajcie się zrobić na PRHD-1000. To jest skrzynka do grzecznego oglądania pakietu premiere a nie odbiornik o pełnej funkcjonalności.
Nie jest do końca prawdą że w wersji "polskiej" a raczej europejskiej HUMAXA HDTV odrazu wszystko będzie OK. Zapewne nie bo to zbyt duża rewolucja żeby było bez problemów. Ale jak będą problemy to będą nad nimi pracować konstruktorzy i programiści Humaxa. O tym co będzie robione dla PRHD-1000 decyduje i będze decydować Premiere, a dla nich problemy z odbiorem np. kodowanego programu Cyfry+ to żaden problem.
Użytkownik PRHD-1000 w Polsce pozostanie więc sam sobie ze swoimi problemami.
 

GKM

New member
A nie prościej było napisać -Nasze cacy!!! a "ich" Beee...
w podpisie dla przykładu,"Sensor"
Tyle tylko,co by za kilka miesięcy nie było powtórki z przed paru laty - "hit" CRCI 5500 kontra ten w "cieniu" IRCI 5400
Grunt,to odpowiednia reklama!
 
Do góry