Humax2000 i CAM+karta Polsatu-PROBLEM

SabaT74

New member
Witam czy ktos moze zna problem z cam'em polsatu w odbiorniku sat
Humax HDCI 2000. Chodzi o czasowe wyskakiwanie komunikatu
"..Ten kanal nie nalezy do abonamentu.." na kanalach ktore dekoduje
karta polsatu. To zjawisko pojawia sie z rozna czestotliwoscia
od parudziesieciu sekund do paru godzin, komunikat znika i po paru
sekundach wszystko wraca do normy az do nastepnego razu.
Moze ktos jakims cudem zna recepte na to zjawisko
poza oczywiscie zrezygnowaniem z uslug polsatu.
Soft do dekodera i karty cam najnowszy dostepny.
PS. Zeby bylo smieszne to producenci i dystrybutorzy Humaxa
twierdza na swoich stronach ze ten dekoder bardzo dobrze wspolpracuje
z karta w camie polsatu. Chyba jednak nie do konca bo wiem ze to nie
odosobniony przypadek.
Pozdrawiam
 

Dable

New member
mam to samo

Problem powstał po zmianie softu modułu CP
Gdy pojawia się ten problem wyłącz i włącz tuner wystarczy pilotem i potem jest już z górki
 

SabaT74

New member
Dable napisał:
Problem powstał po zmianie softu modułu CP
Witam..niestety nie masz racji...temat proboje baaardzo intensywnie rozwiazac od prawie dwoch miesiecy...i to sie dzieje od pierwszego softu i czy zmieniony byl soft czy nie to nic nie zmienia
Dable napisał:
Gdy pojawia się ten problem wyłącz i włącz tuner wystarczy pilotem i potem jest już z górki
te motyw sasugerowali spece z polsatu ale z wyjeciem modulu CI w wlozeniem z powrotem ale to na dobra sprawe ma rozny efekt..pomaga wprawdzie czasami na pare godzin ale czesto wystarcza to na paredziesiat sekund..problem znaja w polsacie i proboja znalezc rozwiazanie..na razie bezskutecznie...dlatego rzucilem tutaj ten problem moze ktos wlasym umyslem tworczym znalazl rozwiazanie poza jak juz wspomnialem rezygnacji z platformy polsatu.
pozdrawiam

PS.Dziwne ze te problemy z polsatem i humax'em z tego co slyszalem nie wystepuja na kazdym takim zestawie...wiec logiczne jest ze to awaria albo modulu CI albo tunera...tuner odpada bo jednoczesnie jest karta Cyfry+ z modulem ASton i dziala bezproblemowo...niestety w polsacie nikt nie podchwycil tego kierunku szukania rozwiazania
 
Ostatnia edycja:

klolik

New member
Witam, jestem tu nowy ale czytam forum od dłuższego czasu.

Nie wiem czy problem został już rozwiązany, ale przez przypadek trafiłem na coś co może mieć z tym związek. Czytając opis Twojego problemu wygląda on trochę podobnie do tego:
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=8181

"No i jest problem ,zakupiłem nagrywarkę z dyskiem i są kłopoty z nagrywaniem niektórych audycji na niektórych programach.Pojawia się komunikat"wykryto sygnał zabezpieczający przed nagrywaniem"(czy coś w tym stylu) i KUPA nagrywanie się wyłącza.Problem pojawia się w momencie podawania sygnału z cyfr.polsatu,nie występuje natomiast na zwykłej antenie..."
http://www.hdtv.com.pl/forum/showpost.php?p=55296&postcount=25
"...Polsat co jakiś czas wysyła do dekodera sygnał z kodami (ściślej do czytnika karty) i prawdopodobnie ten sygnał przedostaje się dalej na wyjście EURO a nagrywarka odczytuje to jako zabezpieczenie przed zapisem. Powiedził, że te sygnały są właśnie wysyłane bardzo nierególarnie, co by się nawet zgadzało..."
To takie moje spostrzeżenie
Pozdrawiam
 

SabaT74

New member
klolik napisał:
Witam, jestem tu nowy ale czytam forum od dłuższego czasu.

Nie wiem czy problem został już rozwiązany, ale przez przypadek trafiłem na coś co może mieć z tym związek. Czytając opis Twojego problemu wygląda on trochę podobnie do tego:
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=8181


http://www.hdtv.com.pl/forum/showpost.php?p=55296&postcount=25

To takie moje spostrzeżenie
Pozdrawiam

Witam...wiesz to chyba nie ma zwiazku z moimi problemami (ktore do tej pory wystepuja z roznym nasileniem), to o czym piszesz a raczej cutyjesz ma raczej zwiazek z tym ze ktores urzadzenie nie ma zlacza ze standardem HDCP, nie wdrazalem sie za bardzo ale kiedys cos czytalem ze musza byc takie zlacze by moc nagrywac z satelity....chodzi o zabezpieczenie praw autorskich i takie tam...trzeba doczytac o HDCP
Pozdrawiam
 
Do góry