Humax iCord HD

szorko

New member
Czy ktoś ma wiadomości n/t tunera Humax iCord HD , jego dostępności w Polsce? Może jakieś uwagi użytkowników w/w tunera. Parametry pojawiające się w zapowiedziach są tak wyśmienite że aż nierealne. Pozdrawiam.
 

Paweł U.

New member
Niby dostępny od 9 stycznia, ale zobaczymy.
Zamawiać można np. tu: http://digitalo.pl/product_info.php/products_id/2401 .
Parametrów nie ma aż tak fantastycznych ;) Brakuje wewnętrznego czytnika, mogli upchnąć ze dwa... . No cóż, będzie trzeba udostępniać karty z innych tunerów. Na forach pojawiły się plotki, że na ten sprzęt opracowana jest enigma, ale nie wiadomo czy to producent nie wpuścił tej ploty, by więcej towaru sprzedać.
Sam na niego czekam, mam nadzieję, że będzie godnym następcą dreamboxa ;)
 

szorko

New member
Pod hasłem rewelacyjne parametry miałem na myśli możliwości nagrywania programów : 4 w HD lub 6 w SD. Jak przejdzie propozycja pokazywania meczów naszej wspaniałej ekstraklasy na żywo to i to może być za mało :)
 

leotdi

New member
szorko napisał:
Czy ktoś ma wiadomości n/t tunera Humax iCord HD , jego dostępności w Polsce? Może jakieś uwagi użytkowników w/w tunera. Parametry pojawiające się w zapowiedziach są tak wyśmienite że aż nierealne. Pozdrawiam.

witam,

tu są opinie niem. użytkowników :

wersja 160GB
http://www.guenstiger.de/gt/main.asp?produkt=612960

wersja 320GB
http://www.guenstiger.de/gt/main.asp?produkt=686030

Skrajne opinie.

Wersja 320GB oceniona jest lepiej 8)

hmmm... brałem go pod uwagę ...ale teraz sam nie wiem :???:
 
Ostatnia edycja:

Leeonsjo

New member
Bez reklam
Dlaczego wersja 320 giga oceniają lepiej czy one oprócz wielkośćią twardziela mają jakieś różnice?W postach o ferdkach HD też piszą o słabej jakości sygnału sd może to wynika z porównania pomiędzy hd i po przełączeniu na sd pogorszenie obrazu wiadomo ,należało by porównać z innym sd może wtedy nie będzie widać różnicy.
 

pisk

New member
Wydaje mi się, że wielkość HDD to jedyna różnica. A że właściciele z wersją 320GB są bardziej zadowoleni? Zapewne wynika to z większej zasobności portfela i generalnie bardziej pozytywnego nastawienia do życia ;-)
 

bzyk74

New member
icord Test i ocena

Witam, od 2dni jestem szczesliwym posiadaczem iCordHD 320GB, napisze troszke o moich wrazeniach(skala ocen 2-5):
1. Wyglad, wykonanie najwyzszy poziom, 5
2. Glosnosc 4+, podobno w nowym sofcie ma byc regulowana predkosc wiatraka, w tej chcwili po 2dniach pracy non-stop obudowa zimna jak otoczenie, wiec kreci sie zbyt szybko (zdecydowanie cichszy od n-boxow)
3. Menu bardzo przejrzyste, intuicyjne, ladne 4+
4. Nagrywanie jakosc 5, material dekoduje w locie (jezeli ogladamy nagrywany kanal), jezeli ogladamy inny niz nagrywany dekoduje przy pierwszym odtworzeniu.Nie potrzeba wielostrumieniowego czytnika.
5 Nagrywanie kilku kanalow jednoczesnie 5.
6 Przelaczenie kanalow SD kodowanych ocena 4 (szybko ok 1-2s z modulem canalPlusHD), miedzy HD rowniez 1-2s, niekodowane sd i hd max 1s ocena 5,
7 Prznoszenie materialu na USB 5 , pliki zapisane w *.ts, nie potrzeba zadnych specjalistycznych aplikacji do odtwarzania jkosc 5
8 Nie czynny lan ocena 2 (podobno w kwietniu ma ruszyc)
9 Jakosc HD 5, jakosc SD 3+ (zdecydowanie lepiej po HDMI niz Component)
podobno w versji softu 1.00 bylo lepiej z SD !, Czekamy do kwietnia na upgrade)
10 Jednoczesne korzytanie z czytnikow CI C+ i Polsatu 5 zero zwisow i komunikatow ocena 5
11 Zawieszanie sie i bledy pracy ocena 5 (czyli brak jakichkoliwek bledow, zwisow, jeszcze go nawet nie restartowalem)
12 przenoszeni i wgrywanie list kanalow 2 (mozesz ja wyeksportowac na usb, ale nie da sie jej wczytac :) -deprymujace)
13 wyszukiwanie z satelity szybkosc 5, dokladnosc 4... Po dodaniu transpondera recznie nie mam pojecia gdzie zapisuje to co dodal ( na pewno nie na koncu listy ;( .. wiec trzeba szukac recznie) ocena 2, wyszukiwanie kanalu po nazwie (search) ... brak ocena 2

Wrazenia ogolne, jak na razie pieknie wykonany i bardzo, ale to bardzo szybki PVR nie da sie go nawet porowanc do Ferdka 8900, sprzet z totalnie innej polki (cenowej tez zreszta :), jezeli nie wlacza lan-a bedzie super fajna kupa... ale za to jak sie prezentuje...

Pozdrawiam wszystkich
 

EKON

New member
bzyk74 napisał:
Wrazenia ogolne, jak na razie pieknie wykonany i bardzo, ale to bardzo szybki PVR nie da sie go nawet porowanc do Ferdka 8900, sprzet z totalnie innej polki (cenowej tez zreszta :), jezeli nie wlacza lan-a bedzie super fajna kupa... ale za to jak sie prezentuje...

Ja sobie policzyłem. Icorda można kupić z dyskiem 160 GB za 1800 zł. Jak wezmiesz cenę 8900 i dodasz dysk zewnętrzny i kieszeń w dobrym wykonaniu to masz 1600 zł. Zostaje różnica 200 zł a dostajesz ponad rok młodsze urządzenie o klasę wyżej bo z 2 głowicami.
 

q123

New member
EKON napisał:
Ja sobie policzyłem. Icorda można kupić z dyskiem 160 GB za 1800 zł. Jak wezmiesz cenę 8900 i dodasz dysk zewnętrzny i kieszeń w dobrym wykonaniu to masz 1600 zł. Zostaje różnica 200 zł a dostajesz ponad rok młodsze urządzenie o klasę wyżej bo z 2 głowicami.
humax też ma dwie głowice.
 
Do góry