HUMAX iCORD 320 + CP= brak TVN, TVN7 i TVN Turbo

Bulsky

New member
Witam,

od 3-4 dni mam dość nietypowy problem i za bardzo nie wiem jak go rozwiązać, polegający na braku dostępności w/w kanałów.

Widzę ze EPG działa ale audio i video brak. Transpondery są dobre, bo bo TVN Style który jest na tym samym kanale łapie bez problemu.

Na domiar wszytskiego byłem u gościa w serwisie i moja karta CI i karta chipowa działają ok, czyli u niego wszytsko łapie.

Sam już nie wiem czy to ma związek z ostatnią awarią w CP ale fakt fakltem nie mam TVN, TVN7 i TVN Turbo czy z tunerem Humaxa - sam serwis twierdzi ze nie powinienem miec kilku kanałów TVN (bo o ile dobrze zrozumialem dla CP już nie ma ich nadawanych).

Czy ktoś się spotkał z podobnym numerek wcześniej?

Ma ktoś pomysł na rozwiązanie problemu?

Pozdrowienia!
 

grze-gorz

New member
Witam.
Mam podobny problem - Tvn znalazlem i dziala na innej czestotliwosci
tzn na 12284 a TVN 7 ciagle ciemny .
Jesli znajdziesz cos na Tvn 7 prosze daj znac .
 

Bulsky

New member
grze-gorz napisał:
Witam.
Mam podobny problem - Tvn znalazlem i dziala na innej czestotliwosci
tzn na 12284 a TVN 7 ciagle ciemny .
Jesli znajdziesz cos na Tvn 7 prosze daj znac .
oczywiscie , poki co zamówiłem monteraa ale ten dbedzie dopiero w najblizszy wtorek.. ale napisze jak wygladał finał czy to konwerter czy ki pieron:)

ps. ważne - a jaki masz tuner sat i masz CP ?
 

grze-gorz

New member
Mam dekoder Humax 1000 HD i modul Polsatu - tak z ciekawosci jak oceniasz obraz sd twojego dekodera Icord . Mam zamiar go kupic ale na temat jakosci obrazu sd roznie ludzie pisza .
 

Bulsky

New member
Marna będzie ta moja ocena, bo mam małe doświadczenie w tych sprawach. Odnoszę się do Echostara tego z dyskiem, Echostara (najprostrzego, płaski i mały), Fergusona 7318, 8900HD oraz Icorda.

Echostar z dyskiem - klapa na całego, przekłamania, aberacja chromatyczna itp (dobrze ze nie kupowalem tego)
Echostar malutki - moim zdaniem super - o dziwo, ogladam od czasu do czasu u rodzinki na nim tv i jest naprawde ok
Ferdek 7318 - legenda - jakość średnia ale w sensie że nie mam nic do zarzucenia a widziałem wyższą jakość w SD
8900 HD - fajny obraz, nieco wyższy od 7318, dzwiek 7/10- uzywalem z 2 dni, jedyne co kojarze to ze fatalnie jest rozwiazany zapis programow ale to inna bajka
ICord - zdecydowanie najlepiej - obraz jest naprawde bardzo ostry. Moja pierwsza reakcja po podlaczeniu to wlasnie na ten szczegol zwrocilem uwagę. Dzwięk bardzo dobra jakość - szkoda ze nie ma equalizera ;)

Punktowo: Echostar (4-6)
7318- 7
8900HD - 8
iCord - 9 (a za całokształt to 9,5 - bo ma z 2 drobne mankamenty) ale tak to super tuner.
 

zett

New member
Witam, niestety to nie jest nietypowy objaw, ten brak tvn7, turbo i tvn- spotało to 5 stycznia wielu użytkowników Humax'ów, np 2000 UCI i Icord'ów z modułami Cam Polsatu....
Rozwiązania na razie nie udało mi się znaleźć....
 

Bulsky

New member
zett napisał:
Witam, niestety to nie jest nietypowy objaw, ten brak tvn7, turbo i tvn- spotało to 5 stycznia wielu użytkowników Humax'ów, np 2000 UCI i Icord'ów z modułami Cam Polsatu....
Rozwiązania na razie nie udało mi się znaleźć....

dziękuję za tę informację a mógłbyś podać źródło?

nawiasem mówiąc wczoraj rozmwaiałem z konsultantem z C+ (media coś) i powiedziano mi że ponoć od końca lutego 09 CP traci TVNy za wyjątkiem tego postawowego...ciekawe ile w tym prawdy, bo moze to być wyłącznie podpuszczanie konsultanta ...czas pokaże ...no a póki co, proszę o jakieś linki do tematu..(warto by bylo poczytać)
 

grze-gorz

New member
Hallo .
I jak tam po wizycie " fachowca " dowiedziales sie juz czegos ,
bo u mnie od wczoraj nawet tvn brak - zmienili znow czestotliwosc .
To ze to tylko wada naszych dekoderow , to na ten temat nic nie moge nigdzie znalesc .
P.S dzieki za recenzje twojego dekodera
 
Ostatnia edycja:

Bulsky

New member
grze-gorz napisał:
Hallo .
I jak tam po wizycie " fachowca " dowiedziales sie juz czegos ,
bo u mnie od wczoraj nawet tvn brak - zmienili znow czestotliwosc .
To ze to tylko wada naszych dekoderow , to na ten temat nic nie moge nigdzie znalesc .
P.S dzieki za recenzje twojego dekodera

no po wizycie to samo , tzn podobnie jak u kolegi wczoraj na 12284 tvnu braku...moze to dobry objaw...kto wie, ja na 100% za fakture zaplace ale bede żądał zwrotu (skandal)
 

zett

New member
Może kosmetyczna zmiana do linku, na początek warto dopisać http:
Tam rzeczywiście dyskusja się rozwinęła (miałem przyjemność dopisać ostatnio parę zdań o tych, z których naród się śmieje ;), poszły oficjalne informacje do CP, TVN i dystrybutora dekoderów, czekamy.
 

Opp

New member
Mam ten sam problem z TVN-ami i do tego co godz. pojawia mi sie na ekanie stop klatka. Ma ktoś podobny problem?? W sklepie twierdza, ze dekoder humax icord jest sprawny. Nie wiem co reklamowac?
 

Jimmy

New member
Chyba jednak reklamować i starać się o zwrot kasy. Tylko z Humaxem są takie problemy, a o wadach Humaxa iCorda to już książki można pisać.
 

Bulsky

New member
Jimmy napisał:
Chyba jednak reklamować i starać się o zwrot kasy. Tylko z Humaxem są takie problemy, a o wadach Humaxa iCorda to już książki można pisać.

to ciekawe bo pisze się ze na Canal + Icord HD - TVNy działają bez zapierdnięcia :hmm: Osobiscie zaczyna mnie to meczyc, to całe dochodzenie kto ma rację a piłeczka się odbija od jednej do drugiej strony. Jestesmy tylko użytkownicy i to ma działać, chyba że nie ma - to powinniśy być odpowiednio wczensiej informowania, chociazby jak na ulotkach od leków o przeciwskazaniach i skutkach ubocznych...(idiotyczne porównanie, chyba że ktoś jest nałogowcem TV)
 

zett

New member
Jimmy napisał:
Chyba jednak reklamować i starać się o zwrot kasy. Tylko z Humaxem są takie problemy, a o wadach Humaxa iCorda to już książki można pisać.
O każdym pvr hd można książki pisać....
 

gosiam

New member
TVNy już wróciły na iCordzie + moduł CP i to bez żadnego upgrade w iCordzie, z tego wniosek że powód jednak nie był w tunerze, zresztą TVN zniknęły nie tlko na iCordzie ale na innych sprzętach choć niewielu też
 
Do góry