Humax HDCI 2000

szczurek

New member
U mnie na tym module (tzn. Aston 2.17) i na softach dla Humaxa HDCI-2000 w wersji 10007 i 10008+beta - niestety nie wyświetla się Canal+HD. Czy dla tego jednego kanału warto wydać aż 179 zł?????:(
 
J

Judash

Guest
szczurek napisał:
U mnie na tym module (tzn. Aston 2.17) i na softach dla Humaxa HDCI-2000 w wersji 10007 i 10008+beta - niestety nie wyświetla się Canal+HD. Czy dla tego jednego kanału warto wydać aż 179 zł?????:(

Jeszcze nie warto ;), chyba ze lubisz sport, to wtedy tak ;)
 

jarmalik

Member
Bez reklam
szczurek napisał:
U mnie na tym module (tzn. Aston 2.17) i na softach dla Humaxa HDCI-2000 w wersji 10007 i 10008+beta - niestety nie wyświetla się Canal+HD. Czy dla tego jednego kanału warto wydać aż 179 zł?????:(

Przy obecnej jakości IMO nie warto. Chyba że po tym jak wyłączyli wolny dostęp coś się poprawiło, ale niestety nie mam już możliwości tego sprawdzić. Jednak po dotychczasowych doświadczeniach z pseudoHD w wydaniu Cyfry szczerze w to wątpię.
 

aposa

New member
Pro7 i Sat1

Witam
Jestem swiezutkim posiadaczem hd2000,dawniej Kaon sd Xtreme.
Nie potrafie dopisac pilotem czestotliwosci 12772 na ktorej nadawany powinien byc Sat1 pro7 i pare innych hd.
Moje pytanie brzmi:
Musze wgrac cala settingliste,czy robie cos zle.
Na dzien dzisiejszy mam wgrany soft Hdxci 1.00.03
Musze grzecznie dodac ze przeczytalem wszystkie wypowiedzi na temat Hum 2000 i nic na ten temat nie znalazlem.
Moglby ktos mi na ten temat cos?
 

maszek

New member
Bez reklam
aposa napisał:
Witam
Jestem swiezutkim posiadaczem hd2000,dawniej Kaon sd Xtreme.
Nie potrafie dopisac pilotem czestotliwosci 12772 na ktorej nadawany powinien byc Sat1 pro7 i pare innych hd.
Moje pytanie brzmi:
Musze wgrac cala settingliste,czy robie cos zle.
Na dzien dzisiejszy mam wgrany soft Hdxci 1.00.03
Musze grzecznie dodac ze przeczytalem wszystkie wypowiedzi na temat Hum 2000 i nic na ten temat nie znalazlem.
Moglby ktos mi na ten temat cos?
Ściągnij sobie listę link poddaj edycji w programie Formula i wgraj do tunera. Nie polecam kopiowania rekordów z dwóch różnych settingów.
Nie wiem gdzie kupiłeś tego humka, ponieważ nowe egzemplarze oferowane oficjalnie w Polsce przez Sensor powinny mieć wgrany soft w wersji 1.00.07 lub 1.00.08 beta
Do wymiany softu najlepszy jest WDN4OAK
pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

aposa

New member
Dzieki za badzo szybka odpowiedz!
Kupilem go w Niemczech.
Jak juz pisalem jestem "nowy" i nie chce czegos uwalic.
Mam doswiadczenie przy Kanonie,a humek to dla mnie jest nowa dziedzina.
Szukalem instrukcji wgrywania po Polsku,ale bez skutku(angielski 0).
Czy istnieje jakies niebezpieczenstwo przy wgrywaniu softa?
Humek ma byc wylaczony czy standby?
Start wgrywania poprzez pilot czy zalaczenie zasilania wlacznikiem z tylu?
Ps:Nie wiem od czego to zalezy ale nie moge regulowac sily glosu poprzez pilot.Humek jest podlaczony poprzez AC3 do kina domowego,jak powinno byc ustawione to w humku? Mam Digital auto,probowalem zmieniac ale bez skutku.Wina softu?
Prosze o podpowiedz.
 

maszek

New member
Bez reklam
aposa napisał:
Szukalem instrukcji wgrywania po Polsku,ale bez skutku(angielski 0).
Czy istnieje jakies niebezpieczenstwo przy wgrywaniu softa?
Humek ma byc wylaczony czy standby?
Start wgrywania poprzez pilot czy zalaczenie zasilania wlacznikiem z tylu?
Wyłącz zasilanie przełącznikiem na tylnej ściance, podłącz kablem RS humka z komputerem, otwierasz program WDN4OAK i wczytujesz soft,
klikasz na download i kiedy pojawia się okienko oczekiwania na połączenie włącz zasilanie przełącznikiem na tylnej sciance. Po załadowaniu softu, po jakimś czasie pojawi się napis STANDBY i za chwilę mała, czerwona ikonka zasilania. Możesz wówczas odłączyć kabel od humka i podłączyć tuner pod TV. Opis w języku polskim znajdziesz tutaj.
pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

bzyk

New member
ac3

Ps:Nie wiem od czego to zalezy ale nie moge regulowac sily glosu poprzez pilot.Humek jest podlaczony poprzez AC3 do kina domowego,jak powinno byc ustawione to w humku? Mam Digital auto,probowalem zmieniac ale bez skutku.Wina softu?
Prosze o podpowiedz.[/QUOTE]

Witaj... jezeli jestes podlaczony po optyku (TYLKO TAKI JEST W HUMAXIE), to regulacja sily glosy z pilota nie zadziala, poniewaz dziwek nie jest poddawany zadnej obrobce, tyczy sie to wszystkich urzadzen ( PC, TV-SAT) podlaczonych przez cyfrowe wyjscie potycznde.

Pozdrawiam
Bzyk
 
J

Judash

Guest
maszek napisał:
Wyłącz zasilanie przełącznikiem na tylnej ściance, podłącz kablem RS humka z komputerem, otwierasz program WDN4OAK i wczytujesz soft,
klikasz na download i kiedy pojawia się okienko oczekiwania na połączenie włącz zasilanie przełącznikiem na tylnej sciance. Po załadowaniu softu, po jakimś czasie pojawi się napis STANDBY i za chwilę mała, czerwona ikonka zasilania. Możesz wówczas odłączyć kabel od humka i podłączyć tuner pod TV. Opis w języku polskim znajdziesz tutaj.
pozdrawiam

Ma byc WDN4OAK, czy formula HdcI?
 

Darco230

New member
Problem z dżwiękiem

bzyk napisał:
Ps:Nie wiem od czego to zalezy ale nie moge regulowac sily glosu poprzez pilot.


Witam.
Miałem ten sam problem dopóki byłem podłączony poprzez kabelek optyczny , po zmianie oprogramowania i przejściu w całości na HDMI - problem zniknął, ale nie całkiem... przy ustawieniu w Humaxie dżwięku na Digital Dolby dżwięk w TVN nie poddaje się regulacji z pilota Humka tylko z amplitunera ,może ktoś wie jak temu zaradzić ???Pozdrawiam z Gdyni.
 

xion

New member
Ja poczekam na ten reciver, wyjdzie w lipcu.
Vantage HD 7100
Boxer dla wszystkich operatorow (wbudowane moduly dostepow)
Miejsce na 400 GB HD
Mozliwosc przegrywania filmow na PC itp
vantage6953sv3.jpg

vanta587429ky8.jpg
 

Glimmer Twins

New member
Pikselizacja obrazu

Od początku mam probem z okresową pikselizacją części obrazu z Cyfry na Humaxie 2000. Nie jest to związane ze słabym sygnałem. Antena ma 120 cm i siłę sygnału i jakość sygnału na 100%.
Objaw to częściowa (szerszy lub węższy poziomy pas) "kolorowa" pikselizacja obrazu (pikselki jaskrawo zielone lub czerwone). Objaw występuje zarówno po złączu HDMI jak i RGB. W tym miejscu podłaczony tunek N-ki jest o.k. W tym samym miejscu podłaczony Humax 9100 też o.k. Czy ktoś wie co to może być? Serwis Humaxa nie wie.

I jeszcze jedno: co z tym obiecanym softem współpracującym z EPG Cyfry - czy ktoś wie?
 
J

Judash

Guest
Glimmer Twins napisał:
Od początku mam probem z okresową pikselizacją części obrazu z Cyfry na Humaxie 2000. Nie jest to związane ze słabym sygnałem. Antena ma 120 cm i siłę sygnału i jakość sygnału na 100%.
Objaw to częściowa (szerszy lub węższy poziomy pas) "kolorowa" pikselizacja obrazu (pikselki jaskrawo zielone lub czerwone). Objaw występuje zarówno po złączu HDMI jak i RGB. W tym miejscu podłaczony tunek N-ki jest o.k. W tym samym miejscu podłaczony Humax 9100 też o.k. Czy ktoś wie co to może być? Serwis Humaxa nie wie.

I jeszcze jedno: co z tym obiecanym softem współpracującym z EPG Cyfry - czy ktoś wie?

Mi odpisali, ze EPG to wina C+ maja jakis inny standard, a soft ma byc w maju.Napisali tez,ze ludzie nie skarza sie na program do edycji kanalow a to zle, bo nikt nie zabierze sie do poprawy tego dziadostwa.
 

Lech

New member
Bez reklam
Glimmer Twins napisał:
Od początku mam probem z okresową pikselizacją części obrazu z Cyfry na Humaxie 2000. Nie jest to związane ze słabym sygnałem. Antena ma 120 cm i siłę sygnału i jakość sygnału na 100%.
Objaw to częściowa (szerszy lub węższy poziomy pas) "kolorowa" pikselizacja obrazu (pikselki jaskrawo zielone lub czerwone). Objaw występuje zarówno po złączu HDMI jak i RGB. W tym miejscu podłaczony tunek N-ki jest o.k. W tym samym miejscu podłaczony Humax 9100 też o.k. Czy ktoś wie co to może być? Serwis Humaxa nie wie.

I jeszcze jedno: co z tym obiecanym softem współpracującym z EPG Cyfry - czy ktoś wie?

Ja też sporadycznie mam kratki koloru zielonego. Nie wiem od czego to zależy, bo występują tylko na niektórych kanałach i nie zawsze. Być może jest to związane z kiepską jakością nadawanego materiału? Jażeli chodzi o EPG to cała z tym historia. Humax na swojej stronce podaje, że są polskie znaki, a tymczasem widzimy różne literki zastępcze i dotyczy to zarówno C+ jak i częściowo programów z paczki TVN. No cóż panowie z serwisu Humaxa mają nie od dziś kłopoty z przystosowaniem softu do polskich warunków .
 
Ostatnia edycja:

maszek

New member
Bez reklam
"Kolorowych" kratek nie zauważyłem. Pikselizacja na kanałach C+ to chyba normalka biorąc pod uwagę ich kłopoty z "zapchanymi" transponderami. Na kanałach HD Promo zjawisko nie występuje (a mam LCD). Natomiast o problemach z edycją kanałów wyszukanych pod nowym softem już mi się nie chce pisać. To samo dotyczy EPG. Ciekawe, że dla programistów Topfielda nie stanowi to problemu:( Ale jest wg mnie jeden plus - nie wiem czy u Was jest tak samo, ale zauważyłem, że pod nowym softem czerń z Humka jest głębsza niż pod wersjami 07 czy 08+beta. ;)
pzdr
 
Do góry