Humax HDCI 2000

Bolek

New member
A odbierasz PREMIERE HD SPORT ?? U mnie znajduje ten program ale i tak nie mogę go oglądac z innymi nie ma problemu działają ok. Z tego co wiem to jest problem z tym kanałem w humaxie ale może jest jakieś rozwiązanie ??
 

jarmalik

Member
Bez reklam
Bolek napisał:
A odbierasz PREMIERE HD SPORT ?? U mnie znajduje ten program ale i tak nie mogę go oglądac z innymi nie ma problemu działają ok. Z tego co wiem to jest problem z tym kanałem w humaxie ale może jest jakieś rozwiązanie ??

Po pierwsze: tego kanału nie ma juz od kilku miesięcy. Po drugie: to był kanał kodowany...
 

jarmalik

Member
Bez reklam
Bolek napisał:
A odbierasz PREMIERE HD SPORT ?? U mnie znajduje ten program ale i tak nie mogę go oglądac z innymi nie ma problemu działają ok. Z tego co wiem to jest problem z tym kanałem w humaxie ale może jest jakieś rozwiązanie ??

Po pierwsze: tego kanału nie ma juz od kilku miesięcy. Po drugie: to był kanał kodowany...
 

Bolek

New member
jarmalik napisał:
Po pierwsze: tego kanału nie ma juz od kilku miesięcy. Po drugie: to był kanał kodowany...
Po pierwsze to kanał jest bo dekoder wyszukuje go bez problemu (może już nie nadają na nim nic tego nie wiem) a po drugie mając moduł T-rexa 4.6 odbierzesz całą paczkę Premiere. Zadałem to pytanie jakiś czas temu do HUMAX POLSKA poradzili mi żebym ściągnął liste kanałów z strony internetowej bo podobno akurat ten kanał jest specjalnie nadawany nie typowo ale niestety to nic nie daje.
 

maszek

New member
Bez reklam
Niestety, kanały promo HD często zmieniają transpondery. Jedynym wyjściem w takiej sytuacji jest ponowne wyszukiwanie kanałów. Samo wklejenie w Formule do listy kanałów Humaxa (zakładka channel info) rekordu z prawidłowymi parametrami danego programu nic nie da, jeśli jednocześnie nie będzie odpowiedniego wpisu w zakladce TS Info. Niestety do tej pory nie znalazłem klucza korelującego dane w ww. zakładkach. Może ktoś z Was zna rozwiązanie?
pozdrawiam
 

buba

New member
problemy z humaxem

hej a macie moze taki problem jak zawieszanie sie dekodera? ni reaguje wtedy na zadne przyciski i trzeba go zresetować przyciskiem z tyłu. oan u delaera powiedział ze sprzęte pewnie żle stoi bo sie przegrzewa. a gdzie ma stać> w ogrodzie?
 

kubaexpress

New member
Witam,
mój też czasami złapie zawias. Szkoda ,że nie można zmieniać nazw satelitom wpisanym do listy fabrycznej ,są poukładane nie pokolei i sam tuner narzuca kolejność w pozycjonerze. Poza tym długi czas oczekiwania na przełączony program.
 
Ostatnia edycja:

przemas45

New member
kubaexpress napisał:
Witam,
mój też czasami złapie zawias. Szkoda ,że nie można zmieniać nazw satelitom wpisanym do listy fabrycznej ,są poukładane nie pokolei i sam tuner narzuca kolejność w pozycjonerze. Poza tym długi czas oczekiwania na przełączony program.

Co do zwisów , to nie zauwazyłem aby mój sie zawiesił.
Jezeli zas chodzi o długi czas oczekiwania na przełączony program,
miałem tez tak przy sofcie 10008, po powrocie do softu 10007 czas oczekiwania przy przełączniu na kanałach HD nie przekracza 3 sek.
 

Lech

New member
Bez reklam
buba napisał:
hej a macie moze taki problem jak zawieszanie sie dekodera? ni reaguje wtedy na zadne przyciski i trzeba go zresetować przyciskiem z tyłu. oan u delaera powiedział ze sprzęte pewnie żle stoi bo sie przegrzewa. a gdzie ma stać> w ogrodzie?

Mój gra od trzech miesięcy bez zawieszania. Faktem jest że jest dość ciepły. Spróbuj na pewien czas ustawić go w bardziej przewiewnym miejscu. Jeżeli taki manewr zniweluje zawieszanie to będziesz miał gotową odpowiedź na co Twój tunerek choruje :)
 

Jan-Luc

New member
Judash napisał:
A ja od pewnego czasu widze w swoim TV niepokojace mnie zjawisko. W tle za glownymi postaciami np na niebie, scianie cienie i kolory maja ksztalt drobnych kwadracikow, jakby to powiedziec pikseloza?. Czesto mozna to zobaczyc w komputerach z kiepskiej jakosci karta graficznia.Myslalem, ze moze to wina plazmy ktora kilka dni temu podlaczylem, ale na starym Sony crt KV29FX66 jest to samo. Sprawdzilem, czy te efekty wizualne ;) sa na kablowce Vectry i tam ich nie ma!.Zastanawiam sie, czy to normalne objawy, czy tuner jest walniety?

U mnie występuje podobne zjawisko, Humax podłączony przez HDMI do 42PV60.
Udało Ci się jakoś rozwiązać problem :?:
 
J

Judash

Guest
Panowie, ja zauwzylem te kwadraciki, plamy itp ;) na kanalach ktore oszczedzaja na sygnale.Programy Niemieckie chocby (nie wszystkie)pozbawione sa tej przypadlosci, a pogramy HD wogole nie widoczne.Moze to wina kiepskiej jakosci kabla HDMI?.Zmienic na Component i poobserwowac.Najwazniejsze, ze nie ma tego na Programch HD, bo m.in dlatego kupilem ten tuner ;)
 

KMN

New member
Judash napisał:
Panowie, ja zauwzylem te kwadraciki, plamy itp ;) na kanalach ktore oszczedzaja na sygnale.Programy Niemieckie chocby (nie wszystkie)pozbawione sa tej przypadlosci, a pogramy HD wogole nie widoczne.Moze to wina kiepskiej jakosci kabla HDMI?.Zmienic na Component i poobserwowac.Najwazniejsze, ze nie ma tego na Programch HD, bo m.in dlatego kupilem ten tuner ;)

Obserwowane artefakty to efekt kompresji sygnału video (podobnie jak w DivX, gdy ustawi się zbyt mały bitrate...) lub rescalingu do wyższej rozdzielczości (nie wszystkie TV nawet te full dobrze sobie z tym radzą.
Moje doświadczenia w tym temacie bazują na obserwacji tych samych programów na 3 tunerach HD (Humax HDCI2000, Topfield 7700 i nBox) z Astry i Hotbirda. Programy oglądam na SONY KDL46X2000 i mogę stwierdzić, że wszystko zależy od jakości (wielkości bitstreamu) oglądanego programu. Takie same artefakty występują na wszystkich tunerach.
Co ciekawe, to fakt że nawet na Canal+ sport HD czasami obraz jest zakłócony. Według mnie jet to spowodowane właśnie rescalingiem sygnału z 576i do 720p...
 
J

Judash

Guest
KMN napisał:
Obserwowane artefakty to efekt kompresji sygnału video (podobnie jak w DivX, gdy ustawi się zbyt mały bitrate...) lub rescalingu do wyższej rozdzielczości (nie wszystkie TV nawet te full dobrze sobie z tym radzą.
Moje doświadczenia w tym temacie bazują na obserwacji tych samych programów na 3 tunerach HD (Humax HDCI2000, Topfield 7700 i nBox) z Astry i Hotbirda. Programy oglądam na SONY KDL46X2000 i mogę stwierdzić, że wszystko zależy od jakości (wielkości bitstreamu) oglądanego programu. Takie same artefakty występują na wszystkich tunerach.
Co ciekawe, to fakt że nawet na Canal+ sport HD czasami obraz jest zakłócony. Według mnie jet to spowodowane właśnie rescalingiem sygnału z 576i do 720p...

Czyli zmiany kabli z tanich Chinskich na drogie firmowe nic tu nie zmieni?
 

Jan-Luc

New member
Judash napisał:
Czyli zmiany kabli z tanich Chinskich na drogie firmowe nic tu nie zmieni?
Testowałem kabelkiem HDMI dołączonym do Humaxa, HDMI VIVANCO oraz
jakimś zwykłym componentem i poprawy nie zauważyłem.
A co do kabli za parę stówek to może ktoś inny się wypowie.
 
Ostatnia edycja:

Rob_Maczug

New member
ja mam inny problem,

sprzęt podłączyłem tak:
avr-dvd = optyk
dvd-tv = component
dekoder-avr = hdmi
avr-tv = hdmi (by przekazac obraz z satelity)


ale nie mam dzwięku dekodera w AVRze, tylko obraz a dzwięk z plazmy

czy ktoś rozwiązałał ten problem?
 

Jan-Luc

New member
L-pń napisał:
Ja mam do was pytanie,mam moduł aston 2.17 czy inni użytkownicy tego moduł mają kanał cyfry HD

Prawdopodobnie koniec oglądania C+HD na astonie, od teraz aneks do umowy i moduł cyfry za 179 zeta :x
 
Do góry