Humax HDCI 2000

bono288

Member
maszek napisał:
Judash, bono288 "gasi wyświetlacz" czerwonym przyciskiem:D.

He he bardzo śmieszne!
Wypowiedź Judasha nie była skierowana do konkretnej osoby,więc pomyślałem,że odpowiada na moje pytanie.Posiadam ten tuner od niedawna,jeszcze go nierozgryzłem.Po to chyba jest ten temat,aby sobie pomagać w problemach z tym sprzętem.
Nieładnie odrazu wyśmiewać się z kogoś.
Ale to tylko i wyłącznie Twoja prywatna sprawa.
 

maszek

New member
Bez reklam
bono288 napisał:
He he bardzo śmieszne!
Wypowiedź Judasha nie była skierowana do konkretnej osoby,więc pomyślałem,że odpowiada na moje pytanie.Posiadam ten tuner od niedawna,jeszcze go nierozgryzłem.Po to chyba jest ten temat,aby sobie pomagać w problemach z tym sprzętem.
Nieładnie odrazu wyśmiewać się z kogoś.
Ale to tylko i wyłącznie Twoja prywatna sprawa.

Sorry @bono288, nie śmiałem się z Ciebie ale z całej sytuacji bo przyznasz - była zabawna. Judash próbował wytłumaczyć, gdzie znaleźć kanały HD w menu Humaxa a Ty pytałeś o przyciemnienie wyświetlacza - na marginesie: nie ma takiej możliwości (potwierdzone u producenta).
pozdrawiam
 

bono288

Member
maszek napisał:
Sorry @bono288, nie śmiałem się z Ciebie ale z całej sytuacji bo przyznasz - była zabawna. Judash próbował wytłumaczyć, gdzie znaleźć kanały HD w menu Humaxa a Ty pytałeś o przyciemnienie wyświetlacza - na marginesie: nie ma takiej możliwości (potwierdzone u producenta).
pozdrawiam

Siema!
Luzik stary,wcale się nie gniewałem:grin:
Poprostu tak odebrałem Twoją wypowiedź.Myślałem sobie''człowiek próbuje się dowiedzieć czegoś,a tu odrazu chichotanie''.Masz rację sytuacja wyszła na zabawną,a to dlatego,że źle zinterpretowałem post Judasha.Może trochę się zagalopowałem,to sorki.
Pozdrawiam Radek.
 

Rob_Maczug

New member
włąśnie podłączyłem do Humaxa zez na Astrę i mogę prawdziwym HD się cieszyć . Mam tylko problem z ProSieben HD, mam głos a nie mam obrazu na SAT.1 HD to samo.
odbieram:
SMD HD
Anixe,Astre,Astre 01 i Luxe HD
 

Lech

New member
Bez reklam
Rob_Maczug napisał:
włąśnie podłączyłem do Humaxa zez na Astrę i mogę prawdziwym HD się cieszyć . Mam tylko problem z ProSieben HD, mam głos a nie mam obrazu na SAT.1 HD to samo.

U mnie jest podobnie. Lekarstwem jest trochę cierpliwości i obraz po pewnym czasie się pojawia [ możesz pilotem kilka razy przełaczyć na sąsiednie programy - czasami pomaga].
 

buba

New member
hej,

Ja mam z kolei taki problem że jakość to tylko 47% i jak wyszukuje programy to się pojawia raptem 17 tv i 5 radiowych. Mam najnowszy soft w humaxie ale niektóre kanały jak viva, zdf , ard czy ale kino nie chodzą. Mogę coś uzdrowić własnoręcznie czy muszę wzywać fachowca.
zaznaczam że na starym czrne pudle z cyfry wszystko hula bez problemów
 
J

Judash

Guest
Dokladnie Panowie,czasem trzeba zaczekac dluzej aby uslyszec i zobaczyc ;).Stwierdzilem tez ,ze na kanalach HD nie ma zjawiska pikselozy co mnie cieszy ;)
 
J

Judash

Guest
buba napisał:
hej,

Ja mam z kolei taki problem że jakość to tylko 47% i jak wyszukuje programy to się pojawia raptem 17 tv i 5 radiowych. Mam najnowszy soft w humaxie ale niektóre kanały jak viva, zdf , ard czy ale kino nie chodzą. Mogę coś uzdrowić własnoręcznie czy muszę wzywać fachowca.
zaznaczam że na starym czrne pudle z cyfry wszystko hula bez problemów

Ile masz konwenterow, jaka czasza?.Moze wystarczy porzadnie zestroic antene?
 

buba

New member
konwerter jeden, czasza podstawowa z cyfry, no i kabel jakieś trzydzieści metrów po ogrodzie
zestroić? czyli fachowiec?
 

maszek

New member
Bez reklam
buba napisał:
hej,

Ja mam z kolei taki problem że jakość to tylko 47%
wymiana anteny na większą ;) pozostaje jeszcze kwestia konwertera - czy konieczna jest wymiana na nowszy ze współczynnikiem szumów 0,3-0,2 dB? 30 metrów to dużo - trzeba też sprawdzić czy kabel nie jest gdzieś uszkodzony.
 
Ostatnia edycja:
J

Judash

Guest
buba napisał:
konwerter jeden, czasza podstawowa z cyfry, no i kabel jakieś trzydzieści metrów po ogrodzie
zestroić? czyli fachowiec?

Sprobuj przestawic antene 2-3cm w lewo lub prawo i zobacz na sygnal.Lub nowy konwenter monoblok+czasza 90cm i monter ;)
 

buba

New member
dzięki,
ok wezwę monterów niech szukają jakości.
Widzę że masz humaxa, jak wytłumaczysz to ze przy tak samo ustawionej antenie miałem 400 kanałów na starym tunerze łacznie z wszytskimi niemieckimi a na hunaxie jest info a za słabym sygnale?
 
J

Judash

Guest
buba napisał:
dzięki,
ok wezwę monterów niech szukają jakości.
Widzę że masz humaxa, jak wytłumaczysz to ze przy tak samo ustawionej antenie miałem 400 kanałów na starym tunerze łacznie z wszytskimi niemieckimi a na hunaxie jest info a za słabym sygnale?
Nie wiem jak to wytlumaczyc.Mam monobloka na Astre i Hotbirda+czasze 90cm.Monterzy ustawiali to pod Fergusona 7318, sygnal na dwoch satelitach 90% i po zmianie na Humaxa wszystko dziala b/z.
 

buba

New member
dzięki panowie, mniej wiecej wiem co robić.

A tak przy okazji to ta cała operacja z humaxem i modułem HD cyfry to na razie inwestycja w przyszłoścć bo na mojej bravii (podłączonej po hdmi) nie ma rewelacyjnej poprawy w stosunku do starego tunera. Mam wrazenie że mecz na canale sport nawet jest lekko gorszy w jakosći
 

Rob_Maczug

New member
u mnie był "magik" , zmienił antenę na Triax TD 78, z mocnym mocowanem , siłę mam na 45% (jakiość 75%)na Astrze, a na Hotbirda na 49% (jakość 99%/), podobno zrobił wszystko co się dało i to jest najlepszy sygnał ! mam 2 konwertety ,oba z 0,30 tym współczynnikiem, wynika z tego że brak obrazu to wina ustawienia anteny

mam 2 konwertery jeden na horbirda (ściąga cyfrę+ i polsat cyfrowy), a drugi na Astrę .
 
J

Judash

Guest
buba napisał:
dzięki panowie, mniej wiecej wiem co robić.

A tak przy okazji to ta cała operacja z humaxem i modułem HD cyfry to na razie inwestycja w przyszłoścć bo na mojej bravii (podłączonej po hdmi) nie ma rewelacyjnej poprawy w stosunku do starego tunera. Mam wrazenie że mecz na canale sport nawet jest lekko gorszy w jakosći

Hmm...a widziales programy testowe w HD?.Tam zobaczysz mozliwosci twojego TV, chyba ze kupiles Brawie z tej goszej serii...no to kupa!.Ja jestem pod wrazeniem meczykow w HD na c+.
 

awujotka

New member
Bez reklam
Kto wie, gdzie w Warszawie kupic Humaxa 2000 z modułem Cyfry+ tanio i legalnie tzn. z gwarancją dystybutora i najnowszym oprogramowaniem? Będe wdzięczna za info. Pozdrawiam
 
Do góry