Humax HDCI 2000

arsenal

Moderator
VIP
W celu podłączenia kilku źródeł sygnału HDMI do jednego złącza tego typu w tv potrzebny będzie amplituner z tymi złączami lub selektor HDMI, najlepiej aktywny. Gdzie można kupić? Można zacząć od Google.
 

nowy66

New member
Mam pytanie (dla posiadaczy HDCI i PR-HD) : który z nich wybrać? Nie chcę sobie blokowac mozliwości odbioru PremiereHD ale i innych stacji czy to FTA HD czy też kodowanych. Zdaje się, że PR-HD (mimo, że ma 2xCI + NAGRA, znacznie tańszy od HDCI) może być w jakiejś formie blokowany przez Premiere. Ostatnia uwaga : nie interesują mnie cele "edukacyjne".

Czy kupienie HDCI - zablokuje mi możliwość odbioru Premiere? (bo nie jest "atestowany" dla Premiere? Docelowo i tak wszystkie kanały HD będą kodowane ...

pzdr
 
Ostatnia edycja:

scorpio55

New member
Nie wiem dlaczego w tym naszym bidnym kraju wszystko musi być droższe, ja kupiłem swojego humaxa 2000 u sąsiadów w Berlinie i kosztował mnie ok 1350 PLN. Prosiłbym w zwiazku z tym zakupem o radę fachowca. Czy można na tym tunku uruchomić sharing, a jeżeli tak, to prosiłbym o pomoc. Pozdrawiam.
 

nowy66

New member
scorpio55 napisał:
... ja kupiłem swojego humaxa 2000 u sąsiadów w Berlinie i kosztował mnie ok 1350 PLN....

Gdzie ? Ja zanalzłem za 370€ - to prawie 1500.


Mam prośbę do użytkowników, aby odpowiedzieli na mój post nr 43
 
Ostatnia edycja:

GKM

New member
nowy66 napisał:
Mam prośbę do użytkowników, aby odpowiedzieli na mój post nr 43
Szczerze mówiąc,wcale się nie dziwie,że nikt tu nie silił się na sensowną odpowiedz,gdyż samo pytanie w pewnej mierze zawiera odpowiedz,a ponadto zostało sformułowane w dość zawiły sposób,Piszesz "Nie chcę sobie blokować mozliwości odbioru PremiereHD" To rozumiem,że Masz ich kartę - bo "Ostatnia uwaga : nie interesują mnie cele "edukacyjne"."
Logika nakazuje zakup PR-HD1000 oczywiście można skorzystać z bliźniaczej konstrukcji o nazwie HD-CI2000,lecz w tym przypadku należy dodatkowo zapłacić za stosownego CAM-a aby muc wcześniej wspomnianą kartę dostępu tam wcisnąć.
Natomiast gdyby moja odpowiedz nie była zgodna z Twoim tokiem myślenia,bo dalej Piszesz "ale i innych stacji czy to FTA HD" - mam wrażenie,że szkoda pieniędzy na jakieś tam demo,działające na zasadach karuzeli - urywki w kółko do "bólu".A to akurat,jest dostępne w jednym i drugim odbiorniku. ;)
cytat: "czy też kodowanych" aby to oglądać,należy mieć CAM-a Dragon (T-rex) i praktycznie robić mu 2 razy dziennie,upgrade wsadem Predator 343,lecz jak sam Napisałeś "edukacja"Cię nie interesuje
Pzdr.
 
Ostatnia edycja:

GKM

New member
yanky napisał:
czy firmware tunera Humax HDCI 2000 można zainstalować na PR-HD1000 ?
Nie,takiej możliwości niema i zapewne nigdy nie będzie z tytułu różnic w wyposażeniu tych modeli.Natomiast w przyszłości (chyba nie odległej) mogą jedynie ukazać się modyfikacje owych firmware,dla poszczególnych odbiorników w formie
"rozwojowej".
 

kamon

New member
GKM napisał:
Szczerze mówiąc,wcale się nie dziwie,że nikt tu nie silił się na sensowną odpowiedz,gdyż samo pytanie w pewnej mierze zawiera odpowiedz,a ponadto zostało sformułowane w dość zawiły sposób,Piszesz "Nie chcę sobie blokować mozliwości odbioru PremiereHD" To rozumiem,że Masz ich kartę - bo "Ostatnia uwaga : nie interesują mnie cele "edukacyjne"."
Logika nakazuje zakup PR-HD1000 oczywiście można skorzystać z bliźniaczej konstrukcji o nazwie HD-CI2000,lecz w tym przypadku należy dodatkowo zapłacić za stosownego CAM-a aby muc wcześniej wspomnianą kartę dostępu tam wcisnąć.
Natomiast gdyby moja odpowiedz nie była zgodna z Twoim tokiem myślenia,bo dalej Piszesz "ale i innych stacji czy to FTA HD" - mam wrażenie,że szkoda pieniędzy na jakieś tam demo,działające na zasadach karuzeli - urywki w kółko do "bólu".A to akurat,jest dostępne w jednym i drugim odbiorniku. ;)
cytat: "czy też kodowanych" aby to oglądać,należy mieć CAM-a Dragon (T-rex) i praktycznie robić mu 2 razy dziennie,upgrade wsadem Predator 343,lecz jak sam Napisałeś "edukacja"Cię nie interesuje
Pzdr.


"muc" ??? :roll:
Ludzie zwracajcie uwagę co i jak piszecie.
 

scorpio55

New member
nowy66 napisał:
Gdzie ? Ja zanalzłem za 370€ - to prawie 1500.

Masz rację, tylko weż pod uwagę, że cenę można negocjować na miejscu i kurs euro był dużo niższy 3 tygodnie temu. A i tak jest jest to 250 PLN mniej niż najniższa cena u nas. Niby niewiele, ale niezły moduł masz już w prezencie. Pozdrawiam.


 

GKM

New member
kamon napisał:
"muc" ??? :roll:
Ludzie zwracajcie uwagę co i jak piszecie.
Jeśli Masz tyle tylko do powiedzenia w poruszanym tu temacie - to bardziej stosowne
Forum – było by u Prof. Miodka z tematu "formy pisowni".
 

premik

New member
A czy ten Humax nie ma wbudowanego skalera? przecież w instrukcji podane jest, ze wyświetla obraz w 1080i, 720p, 576p. A toż to przecież trzeba przeskalować. To po co jeszcze kupować drogie urządzenie za parę tysięcy?:confused:
 

jwb.73

New member
Nazwanie tego skalerem to przesada. To jest moze podbijanie rozdzielczosci bez zadnych specjalistycznych algorytmow - czyli jesli podbijesz 576i do 1080i to tylko zgubisz ostrość.
 

andsie

New member

GKM

New member
andsie napisał:
yanky napisał:
Dla szukających "rozgałęźnika" http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=86&id=510&PHPSESSID=ad355fded25ec1b794ade5bc5874afa9


Witam!
Byłem w posiadaniu tego urządzenia, jest to Przełącznik HDMI x 4. Ja zakupiłem na dwa wejścia. Tak jak szybko go zakupiłem, to jeszcze szybciej go oddałem. Już ponad tydzień czekam na zwrot pieniądz. Przełącznik generuje zakłócenia w sygnale wideo. Pisałem o tym na forum.
Pozdrawiam Andrzej S.
Czy Mógł byś w kilku słowach scharakteryzować problem wspomnianych zaklóceń syg.Video?
Przełącznik jest typowo mechaniczny,więc praktycznie problem nie powinien mieć miejsca,chyba że owe 4 przełączniki mechaniczne,sterują w sposób pośredni CMOS-ami.
Moje pytanie ma związek z planowanym zakupem,wspomnianego tu przez Ciebie, Switha.
Pzdr.
 

Pffiferling

New member
Pffiferling

Mam oryginalną kartę PREMIERE w pakiecie ze wszystkimi 3 programami
HD. Po odkodowaniu nie odbiera żadnego programu HD.
Samsung 40 71R + Humax HDCI - 2000 + moduł Easy TV ( wg Hollexa
ma odbierać ) . Premiere nic nie może doradzić , bo nie wie.
Jedyna rada to , żeby kupić Humax-a PR 1000 . Śmieszniaki !

Poradzcie , czy przyczyną jest brak softu , na satelicie nie ma nic
do pobrania. Jak tak to skąd go wziąć:confused: :confused:
 

GKM

New member
Twój problem z odbiorem,może po prostu wynikać z faktu,że wspomniany moduł (CAM) jest "goły" - brak w nim stosownego softu - takie mogą być formy sprzedaży,w konsekwencji Twoja karta jest nie rozpoznawana.
 
Do góry