Humax HDCI 2000

dolf

New member
Mam ten tuner tylko pod nazwą PR-HD1000 i jest to ten sam tuner tylko dedykowany dla PREMIERE.
Cyfra chodzi na module Aston crypt 2,09
Fajna sprawa , zwłaszcza programy HD (narazie niewiele) ale można pocieszć oko.;)
 

lukas

New member
dolf napisał:
Mam ten tuner tylko pod nazwą PR-HD1000 i jest to ten sam tuner tylko dedykowany dla PREMIERE.
Cyfra chodzi na module Aston crypt 2,09
Fajna sprawa , zwłaszcza programy HD (narazie niewiele) ale można pocieszć oko.;)

a jak ,,się zachowuje TVN ,, pod Cyfrą+ i inne polskie ?
 

dolf

New member
TVN chodzi tylko wyskakuje komunikat który trwa 10s aby dać mu smartcart coś tam coś tam i potem znika a program sobie oglądasz
 

lukas

New member
dolf napisał:
nie wiem jak tutaj się wstawia foto ,bo bym ci posłał.
Albo daj e-maila.

Poczekam jeszcze troszkę na opinię o Humaxie HDCI 2000 i dopiero podejmę decyzję bo mój slabiutki ferguson DF 6000 CR nie daje tego co bym chcial widzieć na LCD Fujitsu Siemens Myrica V-32 HD.
Tymczasem zamówilem kabel SAT u Oehlenbacha .:rolleyes:
 

Humax HDTV

New member
Polskie kanały w HDCI-2000

dolf napisał:
TVN chodzi tylko wyskakuje komunikat który trwa 10s aby dać mu smartcart coś tam coś tam i potem znika a program sobie oglądasz
Komunikat wyskakuje na Humaxie PRHD1000 na HDCI-2000 nie ma komunikatu na TVN-ie. HDCI bez problemu współpracuje z modułami na Cyfrę ASTON 1.05 i Aston 2.09, większośc klonów systemu SECA też powinna działać, napewno działa Matrix Reborn, Zeta Cam.
 

Humax HDTV

New member
DVB S2 i MPEG4

magik napisał:
Czy ktoś zna więcej szczegółów o tym tunerze:
Na stronie:
http://www.sensor.com.pl/go/_info/?id=334&sess_id=3a0e7ca50d2c7deccc6764d5fb4b2dec

znalazłem info że takie tunery będą w sprzedaży w marcu.
Warto zarezerwować ?
Dokładnie interesuje mnie czy ten tuner będzie obsługiwał wszystkie możliwe systemy przekazu HD, tzn, mpg2, mpg4 jakieś "S2" itd.
Czy będzie wymagał dodatkowego modułu na kartę Cyfry+ w przypadku telewizji SDTV itp.
jest mpeg 2 i mpeg 4
jest jakieś S2 czyli dokładnie DVB-S2 czyli nowa norma modulacji S-satelitarnej 8PSK, dotąd było QPSK czyli quadrature jak 4 - "4PSK"
czyli S2 pozwala nadać 2 razy większy strumień na tym samym transponderze
 

KIRAB

New member
hdd i PIP

Ten HUMAX nie mam twardego dysku ani PIP z tego co wyczytałem, w takim razie czy orientujecie się który z tego typu tunerów ma te funkcje?
 

krajan

New member
HUMAX HDTV napisał:
Komunikat wyskakuje na Humaxie PRHD1000 na HDCI-2000 nie ma komunikatu na TVN-ie. HDCI bez problemu współpracuje z modułami na Cyfrę ASTON 1.05 i Aston 2.09, większośc klonów systemu SECA też powinna działać, napewno działa Matrix Reborn, Zeta Cam.

Czy odbiornik Humax HDCI-2000 daje lepszy obraz po HDMI w kanałach standardowej TV np. Cyfra+? Czy warto kupić go z myslą o wymianie odbiornika Philips na Humax z modułem CI, co da teoretcznie lepszą jakość w SDTV i oczywiście w HDTV?
Pozdrawiam świątecznie!
 

kuba2222

New member
Obraz kanalow SD jest znacznie lepszy niz ze standartowych tunerow. Mam wrazenie ze nawet kanaly z tragicznie niskim bitrate wygladaja lepiej niz na moim starym tunerze.
 

Humax HDTV

New member
Obraz SD na HDCI-2000

tak naprawdę wszystko trzeba dobrać doświadczalnie, wszystko zależy od tego jaki to ekran, na jakich podzespołach zrobiony,
obraz PALowski SD najczęściej najlepiej wygląda z wyjścia COMPONENT.
Oczywiście idealnym rozwiązaniem jest skaler z wejściem i wyjściem HDMI.
wtedy obraz SD jest naprawdę przyzwoity nawet na wielkich ekranach
 

daniel1602

New member
HUMAX HDTV napisał:
tak naprawdę wszystko trzeba dobrać doświadczalnie, wszystko zależy od tego jaki to ekran, na jakich podzespołach zrobiony,
obraz PALowski SD najczęściej najlepiej wygląda z wyjścia COMPONENT.
Oczywiście idealnym rozwiązaniem jest skaler z wejściem i wyjściem HDMI.
wtedy obraz SD jest naprawdę przyzwoity nawet na wielkich ekranach
A skaler to wydatek ??? Ile kosztuję ??? gdzie go można kupić ??:krol:
 

optimal

New member
Moja opinia o Humax HDCI 2000

Witam zainteresowanych tym tunerem. Oto moje spostrzeżenia po
kulkudniowych testach a mianowicie;
1. Odbiór kanałów HD bardzo dobry przy wspólpracy z tvPanasonicTX32L50 poprzez HDMI, natomiast kanały standardowe mają lepszy obraz
przez Scart/RGB.
2. W pakiecie Cyfra + z modułem CI aston Crypt 1,07 nie mam polskiego
lektora i napisów na programach BBC Prime, Hallmark, i Club
3. Tuner za mocno moim zdaniem się grzeje zarówno podczas "pracy" jak i w stanie czuwania. mam wiele sprzetu elektronicznego i tylko ten tuner jest dosłownie gorący, co jest problemem przy pozostawieniu np na kilka dni w stanie czuwania dla potrzeb nagrań na magnetowid.
Na koniec pytanie; kto wie czy przy zakupie np karty Premiere Sport na okres finałów MS 2006 bede mogl obejrzeć mecze w HD ?
 
Do góry