Humax HDCI 2000

pietra

New member
Witam wszystkich,

Mam problem z Humaxem 2000. Nie chce wspolpracowac z modulem CP tj. po jakims czasie (czasami jest to kilka godzin czasami kilka minut) wyskakuje okno "Skrzynka pocztowa" z info "Tego kanału nie ma w twoim abonamencie". Komunikat wyswietlany jest okolo 9 sekund i na 11 sekund wraca obraz i tak cyklicznie. Walczylem z nim 3 dni i dalem sobie spokoj. Zwrocilem sie do firmy x gdzie zakupilem tuner. Sprawdzali modul w dwoch innych egzlemplarzach i dzialo sie to samo. Na poczatku mialem oprogramowanie z 13 na koncu. Po zmianie na 08 przez 2 godziny bylo ok. Pozniej ponownie zaczelo wyskakiwac okno.
Dystrybutor tego sprzetu na Polske stwierdzil, ze tak to juz bedzie, ze Humax spelnia wszystkie standardy europejskie i to jest wina Polsatu, ktory zbyt czesto aktualizuje klucze czy cos tam i ze inne tunery HD nie maja tego problemu, gdyz tych "standardow europejskich nie spelniaja":).
Do przyszlego tygodnia mam tuner w serwisie,ale watpia, ze cos sie da zrobic, gdyz przy ostatniej zmienie softu troche sie pobawili.
Czy ktos sie z tym spotkal?? Jezeli tak to bardzo prosze o sugestie.

Pozdrawiam
 

SabaT74

New member
pietra napisał:
Czy ktos sie z tym spotkal?? Jezeli tak to bardzo prosze o sugestie.
Pozdrawiam
Niestety ja tez cierpie z tego powodu i sporo znanych mi ludzi...ten temat sie juz przewijal...na razie nie ma rozwiazania...ja nawet wymienialem w polsacie modul CAM ale po dwoch tygodniach spokoju objawy wrocily. To jest ruletka totalna...czasami mam spokoj pare dni potem komunikat pojawia sie co kilkanascie sekund (paranoja). Czasami pomaga wylaczenie pilotem dekoder i ponowne go wlaczenie...ale procedure trzeba powtorzyc za kazdym przelaczeniem kanalu. U niektorych pomagalo ponowne nadanie uprawnien przez serwis abonenta na stronie polsatu...trzeba sie zarejestrowac. Chwilowo tez moze pomoc wyjecie i wlozenie karty albo calego CAM'a w czasie pojawienia sie komunikatu.
Jak widac na razie musimy jakos sobie z tym radzic choc znam przypadki ze oprocz tego komunikatu nie widac nic innego...totalna porazka..i to raczej wina polsatu poniewaz inne moduly dzialaja bezproblemowo (np.Aston z cyfra+).
Mam cicha nadzieje ze jak pojawia sie w polsacie kanaly HD to beda wymieniali CAM'y na jakies porzadne.

Moja rada...sproboj dogadac sie z polsatem na wymiane CAM'a...moze akurat pomoze w twoim wypadku.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

thorr

New member
Witam jako kolejny cierpiący ;-)
Mam ten sam problem. Co dziwne pojawił się on po 2 miesiącach bezproblemowego użytkowania (nie licząc małych niedogodnień na początku, o czym jest wyżej w tym wątku).
Poprostu pewnego dnia zaczęło się pojawiać okienko z komunikatem "Tego programu nie ma w twoim abonamencie". Sprawdziłem moduł na innym dekoderze i było to samo. Odesłałem moduł do Polsatu i przysłali mi nowy. Działał poprawnie jakieś 18 godzin i znowy zaczął pojawiać się mój ulubiony komunikat ;-)
Jednakże tym razem przy sprawdzeniu na innym dekoderze (Ferguson) okazał się że wszystko jest OK.

Jeżeli moduł pracuje prawidłowo to ci go w Polsacie nie wymienią (na jakiej podstawie ?)
Ja osobiście zastanawiam się nad wymianą dekodera na podstawie niezgodności towaru z umową.

Może na tej samej podstawie możnaby zażądać wymiany modułu, ale tu rodzi się pytanie czy masz tyle cierpliwości ?

Pozdrawiam
 

pietra

New member
No to milo, ze w trakcie zakupu Panowie ze znanej, polskiej firmy x wprowadzili mnie w blad wciskajac ten tuner. Aby bylo ciekawiej wczoraj dzwonilem do Polsatu i Humax 2000 jest jednym z dwoch sugerowanych tunerow HD do Polsatu, ktore poprawnie wspolpracuja z modulami CP. Aby bylo zabawniej, na stronach humaxa i sensora tez wciskaja taki kit. Szkoda, ze do momentu zakupu i telefonicznego kontaktu z dystrybutorem. Poczekamy i zobaczymy co wymysla panowie z firmy x. W kazdym razie nie usmiecha mi sie chowac do pudelka sprzetu, ktory ma zaledwie dwa tygodnie i nie nalezal do najtanszy.

Dziekuje za info i pozdrawiam
 

SabaT74

New member
pietra napisał:
...Aby bylo ciekawiej wczoraj dzwonilem do Polsatu i Humax 2000 jest jednym z dwoch sugerowanych tunerow HD do Polsatu, ktore poprawnie wspolpracuja z modulami CP. Aby bylo zabawniej, na stronach humaxa i sensora tez wciskaja taki kit.
Dziekuje za info i pozdrawiam
Witam..wlasnie najwieksza paranoja jest w tym ze humax poleca ten modul CAM jesli chodzi o prawidlowa wspolprace i vice versa polsat dedykuje dekoder do wspolpracy z ich CAM'em.
Nastepnie jak ktos sie na to nabierze to przy probie dojscia do rozwiazania obie firmy zrzucaja na siebie wine i oskarzaja o brak inicjatywy drugiej strony w rozwiazaniu problemu...cos tu jest az za bardzo po "polskiemu" czyli do d... .
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
PANOWIE Z HUMAX'a i POLSAT'u POLACZCIE SILY I ZROBCIE COS Z TYM BO TO JUZ NIE JEST MALY ODSETEK KLIENTOW POSIADAJACYCH TAKI CAM I TAKI DEKODER A ERA HD NADCHODZI I "NAS" BEDZIE PRZYBYWAC !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Zoltyy

New member
Moge tylko potwierdzic - naprawde denerwujace, szczegolnie kiedy zaprogramowalem kilka(nascie) programow, zeby je nagrac podczas urlopu. Przez dwa dni po moim wyjezdzie bylo Ok, potem "brak tego kanalu... etc.
Mam nadal w domu TF7700, ale tam od poczatku mialem ten problem na niektorych kanalach (szczegolnie z pakietu TVN). Modul mam w wersji polrocznej i chyba skonczy sie zakupem Szajsunga oferowanego przez CP, kiedy obecny CAM przestanie dzialac.
Do powyzszego dochodzi u mnie problem 'Stand-by' - Humax zawiesza sie przy przechodzeniu na, lub tez przy wychodzeniu ze Stand-by i wymaga resetu glownym wlacznikiem. Nie moglem z tym wygrac, wiec tuner chodzi u mnie prawie non-stop. Co ciekawsze, to prawie sie nie zdarza przy zaprogramowanym wylaczeniu i wlaczeniu (pojedyncze przypadki).
 
Ostatnia edycja:

pietra

New member
Witam,

Otrzymałem Humaxa i niestety nadal nie chce wspolpracowac z CP. Jedyne co zauwazyli to, ze z modulami o koncowce od 632 pada szybciej i czesciej. Z tego co stwierdzili to Ferguson 8800 ma juz ten sam problem, chociaz nie mialem osobiscie z tym do czynienia i nie moge tego potwierdzic. Jeszcze jedna sprawa. Przez okres serwisowania Humaxa mialem podlaczonego Echostara z CP oraz czarny klocek CP jako tuner zastepczy. Jakosc obrazu z Humaxa nieporownywalnie gorsza na plazmie Pioneer 508xd. Sprawdzalalem zarowno na scarcie jaki i hdmi.
Czy ktos potrzebuje humka??:D.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

MILOOO

New member
Humax 2000 + aston 2.18 - problem z EPG Cyfra+

Witam,


mam problem z EPG w konfiguracji Humax 2000 (ver. 1.00.13)+ aston 2.18 + legalna Cyfra+.
Otóż dla większości kanałów EPG pokazuje dane na jakieś 2-4 godziny :)twisted::twisted::twisted:) w przód. Wyjątkiem jest rodzina TVN gdzie EPG pokazuje na jakieś 20 godzin :)twisted:)w przód.


Czy to jest jakaś ogólnie znana przypadłość, czy jakiś błąd w ustawieniach (sprzęt mam od wczoraj , więc jeszcze nie znam wszystkich jego tajników).

Czy ktoś obeznany w temacie, z większym dooświadczeniem mógłby coś doradzić, pomóc?

Z góry dziękuję.



Pozdrawiam,
Miłosz
 
Ostatnia edycja:
J

Judash

Guest
Nowy soft 10015

Mamy nowy soft do naszych tunerow ;).Sprawdziliscie juz co wniosl nowego?
 

maszek

New member
Bez reklam
@ MILOOO - na oryginalnym module HD mam to samo i nie jest to wina Humaxa.
@Judash - a gdzie znalazłeś ten soft? Ostatni, opublikowany przez Sensor to ver.13 z 5 lipca.
 
J

Judash

Guest
maszek napisał:
@ MILOOO - na oryginalnym module HD mam to samo i nie jest to wina Humaxa.
@Judash - a gdzie znalazłeś ten soft? Ostatni, opublikowany przez Sensor to ver.13 z 5 lipca.

Wlaczylem tuner i wyskoczyl komunikat, ze jest nowy soft i czy zrobic aktualizacje.Potwierdzilem, ze tak i po chwili jest 10015.Ustaw w menu automatyczny update.
 

przemas45

New member
Na nowym sofcie 1.00.15 napewno przełączją się szybciej kanały HD.

Nie wiem czy to było w poprzednich wersjach,
Po wejściu w ukryte menu, są dwie aktywne funkcje:
1. Z przystawki do przystawki
2. Resetowanie hasła
3. Resetowanie zabezpieczeń dysku.
Trzecia funkcja jest nieaktywna.
Po wejściu do: Zprzystawki do przystawki są trzy funkcje:
1. Ustaw wersję EEPROM
2. Wersja MICOM 0.00
3. ID systemu 3002.0000
Aktywna jest tylko pierwsza funkcja, po wciśnięciu niej wyskakuje okienko z czterema wolnymi polami na wpisanie czegoś.
 
Ostatnia edycja:

arsenal

Moderator
VIP
maszek napisał:
@ MILOOO - na oryginalnym module HD mam to samo i nie jest to wina Humaxa.
@Judash - a gdzie znalazłeś ten soft? Ostatni, opublikowany przez Sensor to ver.13 z 5 lipca.
Nowy soft do Humaxa 2000 jest via sat z HotBirda od kilku dni.
 

maszek

New member
Bez reklam
przemas45 napisał:
Nie wiem czy to było w poprzednich wersjach,
Było

Judash napisał:
Ustaw w menu automatyczny update.

Ba, nawet wyłączyłem tuner z sieci by się upewnić że startuje od nowa. Niestety w menu Instalacja-aktualizacja oprogramowania-automatyczna aktualizacja-oczekiwanie na sygnał OTA... otrzymuję informację, że "nie znaleziono nowego oprogramowania":confused: ciekawe, ciekawe
 

dyzio

Member
Hmm, ale tu nic nie ma o HDCI 2000 albo ja nie widze. Na ktory kanal sie ustawic, bo samo wlaczenie aktualizacji automatycznej nic nie daje, jak pisal wczesniej kol. maszek.
 

arsenal

Moderator
VIP
Na tym obrazku sąparametry dla HotBirda
3.jpg
 
Do góry