Humax HDCI 2000

tadolboss

Member
Cześć,
mam Humaxa 2000 + moduł Aston 2.17 + C+ ..- czy ktoś mi może podpowiedzieć jak zmienić soft w Astonie na 2.18 ??? Czy są jakieś zauważalne różnice w działaniu całego zestawu (dekoder + moduł ) po wgraniu 2.18 ???
Pozdrawiam
 

DanielS

New member
tadolboss napisał:
dzięki Maszek za link ale qrde ustawiłem według parametrów ustawiłem program STB Comag (12.602) ale soft się nie zmienił . Czy coś trzeba dodatkowo zrobić ?
Pozdro
Wejść w Menu > Dostep Warunkowy i zostawic. W ciagu kilku minut sam zacznie się aktualizować.
 

małgosia

New member
Bylu napisał:
Nie mam C+ więc nie oceniam, ale Humax z najnowszym softem zawiesza mi się w pewnej opcji usuwania "ulubionego kanału", czego nie zauważyłem w poprzednich wersjach.
A mianowicie;
po wybraniu jednej z zakładek ulubione i naciśnięciu na pilocie przycisku
" i " (informacji o tym kanale), wybieram nr zakładki 1...5, odznaczam (by się już ten program nie pojawiał w zakładce ulubione), zatwierdzm OK
i w tym momencie wszystko się zawiesza. Pomaga tylko "zimny reset" OFF / ON. Czy spotkaliście się z tym zjawiskiem?

U mnie taki efekt jest od zawsze, ale TYLKO w specyficznych warunkach. Wtedy kiedy usuwam z ulubionych ten kanał, który jest aktualnie włączony i z tej listy ulubionych, która jest aktualnie wybrana.
 
Ostatnia edycja:

małgosia

New member
A propos nowego softu - to EPG działa super. Jedynym problemem jaki mam - to długi czas przy przełączeniu na kanały CANAL+ FIlm HD i NG HD.
Przydałaby się też możliwość chodzenia po podstronach w telegazecie. W moim telewizorze jest taka możliwość, a w Humaxie niestety nie. Niektóre strony mają kilkadziesiąt podstron i czekanie na tą która mnie interesuje jest uciążliwe.
 

olekp

New member
Podstrony telegazety w Humaxie

da się oglądać podstrony, trochę jest to zakopane, jak mamy stronę z podstronami naciskam MENU na pilocie, na dole ekranu pojawiają się ikonki chyba z 6, pierwsza z lewej to przejście na głowną stronę menu, 2 to wybór podstron, wtedy do góry telegazetu pojawia się napis sub code i wpisujemy tam numer podstrony telegazety
 

Bylu

New member
małgosia napisał:
U mnie taki efekt jest od zawsze, ale TYLKO w specyficznych warunkach. Wtedy kiedy usuwam z ulubionych ten kanał, który jest aktualnie włączony i z tej listy ulubionych, która jest aktualnie wybrana.

Małgosiu,
właśnie to ten problem co u mnie występuje. Przy wybraniu danego programu z innej zakładki, można go usuwać dowoli i jest wszystko ok. Ja w poprzednich wersjach tego nie miałem, bo ten proceder doboru ulubionych kanałów stosowałem od początku używania Humaxa.
Może to wina sprzętu (wada fabryczna lub coś padło w środku bo on tak się grzeje; nawet w stanie czuwania), a nie softu.
Pozdrawiam
Bylu
 
Ostatnia edycja:

małgosia

New member
Bylu napisał:
Małgosiu,
właśnie to ten problem co u mnie występuje. Przy wybraniu danego programu z innej zakładki, można go usuwać dowoli i jest wszystko ok. Ja w poprzednich wersjach tego nie miałem, bo ten proceder doboru ulubionych kanałów stosowałem od początku używania Humaxa.

A ja tak miałam w każdej wersji oprogramowania. Nie przywiązywałam do tego dużej wagi, bo wydawało mi się to drobną luką w oprogramowaniu. Jeśli jestem na liście "ulubione1" na programie tvn i usuwam tvn właśnie z bieżącej listy, to wtedy program głupieje, bo usiłuje pozycjonować się na programie, który właśnie usunięto z listy i stąd ten zwis. Dlatego przełączam się np. na TVP1 i wtedy bez problemu usuwam TVN z bieżącej listy.

Może to wina sprzętu (wada fabryczna lub coś padło w środku bo on tak się grzeje; nawet w stanie czuwania), a nie softu.
Pozdrawiam
Bylu

Mój tuner też jest ciepły w standby, ale to chyba norma. Podobno n-boxy grzeją się dużo bardziej. Jeśli za bardzo Ci się tuner nagrzewa to może nie masz odpowiedniej wentylacji (zamknięta szafka czy coś w tym stylu) ?
 

małgosia

New member
Bylu napisał:
Małgosiu,
właśnie to ten problem co u mnie występuje. Przy wybraniu danego programu z innej zakładki, można go usuwać dowoli i jest wszystko ok. Ja w poprzednich wersjach tego nie miałem, bo ten proceder doboru ulubionych kanałów stosowałem od początku używania Humaxa.

A ja tak miałam w każdej wersji oprogramowania. Nie przywiązywałam do tego dużej wagi, bo wydawało mi się to drobną luką w oprogramowaniu. Jeśli jestem na liście "ulubione1" na programie tvn i usuwam tvn właśnie z bieżącej listy, to wtedy program głupieje, bo usiłuje pozycjonować się na programie, który właśnie usunięto z listy i stąd ten zwis. Dlatego przełączam się np. na TVP1 i wtedy bez problemu usuwam TVN z bieżącej listy.

Może to wina sprzętu (wada fabryczna lub coś padło w środku bo on tak się grzeje; nawet w stanie czuwania), a nie softu.
Pozdrawiam
Bylu

Mój tuner też jest ciepły w standby, ale to chyba norma. Podobno n-boxy grzeją się dużo bardziej. Jeśli za bardzo Ci się tuner nagrzewa to może nie masz odpowiedniej wentylacji (zamknięta szafka czy coś w tym stylu) ?
 

Bylu

New member
małgosia napisał:
A ja tak miałam w każdej wersji oprogramowania. Nie przywiązywałam do tego dużej wagi, bo wydawało mi się to drobną luką w oprogramowaniu. Jeśli jestem na liście "ulubione1" na programie tvn i usuwam tvn właśnie z bieżącej listy, to wtedy program głupieje, bo usiłuje pozycjonować się na programie, który właśnie usunięto z listy i stąd ten zwis. Dlatego przełączam się np. na TVP1 i wtedy bez problemu usuwam TVN z bieżącej listy.



Mój tuner też jest ciepły w standby, ale to chyba norma. Podobno n-boxy grzeją się dużo bardziej. Jeśli za bardzo Ci się tuner nagrzewa to może nie masz odpowiedniej wentylacji (zamknięta szafka czy coś w tym stylu) ?

Przypuszczam, że ten problem dotyka większej ilości użytkowników. Mam tu na myśli wieszanie się tunera (tylko akurat nie trafili na ten wariant zakładki przy kasowaniu ulubionych) i ponad normatywną temperaturę samego urządzenia (porównuję tu z pozostałym moim sprzętem AV i TV f-m Denon i Pioneer), choć on sam stoi w wolnej przestrzeni i ma dobrą wentylację. Może ktoś z f-my SENSOR się wypowie na ten temat.
Pozdrawiam Wszystkich, którzy do tej pory zabrali głos w tej kwesti i nadal będę śledził opinie i doświadczenia Forumowiczów.
Bylu
 
Ostatnia edycja:

tadolboss

Member
DanielS napisał:
Wejść w Menu > Dostep Warunkowy i zostawic. W ciagu kilku minut sam zacznie się aktualizować.
DanielS - w menu nie mam 'dostępu warunkowego' (mam Humax-a 2000 a widzę że Ty Topfielda ).... nadal nie mogę wgrać 2.18.Czy ktoś może napisać dokładnie jak wgrać soft 2.18 na Astona z dekoderem Humax 2000 ???
Pozdrawiam
 

maszek

New member
Bez reklam
tadolboss napisał:
DanielS - w menu nie mam 'dostępu warunkowego' (mam Humax-a 2000 a widzę że Ty Topfielda ).... nadal nie mogę wgrać 2.18.Czy ktoś może napisać dokładnie jak wgrać soft 2.18 na Astona z dekoderem Humax 2000 ???
Pozdrawiam
A..ś
menu => system => moduł CI, OK => wybrać moduł pod którym widnieje aston, OK => PgDn do aktualizacja oprogramowania, OK => tak, OK
i powino rozpocząć się przeszukiwanie nowego softu do astona.
ps. ja mam tylko moduł C+HD więc mnie nie pytaj, czy to zadziała;)
 

tadolboss

Member
maszek napisał:
A..ś
menu => system => moduł CI, OK => wybrać moduł pod którym widnieje aston, OK => PgDn do aktualizacja oprogramowania, OK => tak, OK
i powino rozpocząć się przeszukiwanie nowego softu do astona.
ps. ja mam tylko moduł C+HD więc mnie nie pytaj, czy to zadziała;)

T...ś
you are the best.....
 

tadolboss

Member
kubaexpress napisał:
Kicha ja też tak próbuje z Astonem i nic się nie aktualizuję.
kubaexspress - ustaw czestotliwości tak jak podaje Maszek bądz Lech (link) ,po scanowaniu satelity powinienes mieć kanał o nazwie STB Comag.Zapisz go sobie na liście kanałów - uruchom w Humaxie kanał rozruchowy i ustaw go na STB comag.Wyłacz dekoder (przycisk z tyłu dekodera) wyjmij kartę cyfry ,moduł też wyjmij,włącz dekoder (przełącznik z tyłu) włóż moduł (bez karty !!!) do slotu-po chwili powinien pojawić się komunikat z trzema opcjami wyboru - wybierz drugą opcje . komunikaty znikną a moduł zacznie sam się programować - czas trwania ładowania softu około 20-30 min. Jak tak zrobiłem i udało mi się zmienić soft na 2.18
Pozdrawiam
 

matrixx666

New member
Witam!!! mam pytanko co do nowego oprogramowania chciałbym się dowiedzieć co wnosi nowe oprogramowanie ASTONA ver.2.18 za info z góry dzięki pozdrawiam!!!
 
Do góry