Humax HDCI 2000

SabaT74

New member
Lech napisał:
Tutaj podaję skrót do tego oprogramowania bez konieczności rejestracji : http://shop.euro1080.tv/page.php?lang=EN&itemno=18 . Apropos Polsatu to mam dwa kanały dostępne bez kodowania w C+. Same kanały pracują bez zastrzeżeń, ale EPG na Polsacie ma krzaczki.
Dzieki za linka oczywiscie wyproboje sofcik..a jesli chodzi o te dwa kanaly bez kodowania to nie ma zwiazku bo opisane problemy dzieja sie tylko z kodowanymi przez polsat kanalami.
PS Do maszka: soft sprawadzalem kazdy (oprocz wersji 11) mam 8test ale ostateczna osemke tez testowalem i nic nie pomoglo.

Lech napisał:
PS. Jeśli chodzi o moduł polsatu, to pamiętam, że ludzie mówili o błędzie w oprogramowaniu tego CAMu. Być może koledzy piszący o problemach z modułem kupili te felerne modele i receptą jest zmiana oprogramowania CAMu.
Hmm...zmiana oprogramowania? z tego co pamietam to wgrywalem z satelity jakos nowszy soft do CAM'a ale go juz nie mam bo polsat mi wymienil na inny ktory ponoc mial dzialac bez problemu. Sadze ze oni wiedzieli jaki soft wgrac.Poza tym nie mam pojecia gdzie szukac softu do CAM'a polsatu.
Pozdrawiam
 

thorr

New member
SabaT74 napisał:
Hmm...zmiana oprogramowania? z tego co pamietam to wgrywalem z satelity jakos nowszy soft do CAM'a ale go juz nie mam bo polsat mi wymienil na inny ktory ponoc mial dzialac bez problemu.

wg infolinii Polastu działająca wersja softu to 1.01.27

@SabaT74
Daj znać czy wersja 11 wniosla coś dobrego bo zastanowiam się nad updatem
 

SabaT74

New member
thorr napisał:
wg infolinii Polastu działająca wersja softu to 1.01.27

@SabaT74
Daj znać czy wersja 11 wniosla coś dobrego bo zastanowiam się nad updatem
Wlasnie ten soft mi sie wgral wiec jest najnowszy. Dzisiaj postaram sie wgrac soft to dam znam.
PS. Musze bardziej uszczegolowic moj problem z CAM'em..u mnie komunikat "Program kodowany luib niedostępny" poprzedza inny...pojawia sie okienko "tego kanalu nie ma w twoim abonamencie" wiec chyba mamy troche rozne problemy z takim samym CAM'em choc efekt jest taki sam. Przeprowadze dzis procedure instalacji od nowa wgrywajac soft 11...zrezetuje dekoder i zostawie sama karte w dolnym gniezdzie...zobaczymy jak teraz nie pomoze to zaczne dzwonic do polsatu z propozycja rozwiazania umowy.
PS2. Pamietaj date kiedy ci zacznie dzialac bo za ten okres "niedzialajacy" masz prawo przedluzyc sobie "darmowe" odbieranie pakietu...trzeba to zglosic do biura obslugi klienta
PS3.Probowalem wczoraj przez strone POLSATU wznowic sygnal do karty i chyba sie udalo.
 

thorr

New member
U mnie informacja "tego kanalu nie ma w twoim abonamencie" pojawiła się może z 2-3 razy.

Co do przedłużenia darmowego pakietu to myślę że ciężko będzie coś takeigo uzyskać. Niby jak to udowodnisz źe nie odbierasz kiedy oni wiedzą że puszczają sygnał na twoją kartę ?

Wczoraj na działającym dekoderze zrobiłem eksperyment (symulacja braku napięcia, czyli wyrwanie wtyczki).
Efekt:
po włączeniu dekodera komunikat "Program kodowany luib niedostępny"
poczekałem ok 5 min mając ustawiony kanał Polsat Sport, a następnie wyłączyłem dekoder pilotem (Stanby) i włączyłem ponownie.
Po uruchomieniu wszystko działa OK.

Muszę dzisiaj powtórzyć eksperyment.

PS
Jak długo zgrywa się lista programów na kompa ?
U mnie trwa to 23-25 min. Wydaje mi się że troszkę długawo.
Mam ustawioną prędkość 115200 dla COM1 zarówno w programie Formula jak i w menadżerze urządzeń.

PS2
Może ja poprostu za nerwowy jestem i oczekuję że wszystko będzie śmigało jak Windows na czterordzeniowym procku. Już sam nie wiem.
 

SabaT74

New member
thorr napisał:
U mnie informacja "tego kanalu nie ma w twoim abonamencie" pojawiła się może z 2-3 razy.
Co do przedłużenia darmowego pakietu to myślę że ciężko będzie coś takeigo uzyskać. Niby jak to udowodnisz źe nie odbierasz kiedy oni wiedzą że puszczają sygnał na twoją kartę ?
Sprawa prosta...jesli problem sie bedize powtarzal...wysylasz CAM'a z opisem problemu i oni sprawdzaja...jak potwierdza albo stwierdza ze juz ok to czas od momentu aktywacji karty do zwrocenia CAM'a musza ci "zwrocic " przedluzajac o tyle "dzialanie karty"..wystarczy ze ci odesla inny albo napisza ze naprawione co bedize znaczylo ze wczesniej bylo zle i to jest twarda podstawa do reklamacji.
thorr napisał:
Jak długo zgrywa się lista programów na kompa ?
U mnie trwa to 23-25 min. Wydaje mi się że troszkę długawo.
Mam ustawioną prędkość 115200 dla COM1 zarówno w programie Formula jak i w menadżerze urządzeń.
Potwierdzam ze to dziala dlugo z dekodera na kompa..nie pamietam dokladnie ile ale cos kolo tego co piszesz
PS. U mnie wylaczanie w tryb standby nic nie daje..moj problem to okienko z komunikatem ze tego kanalu nie ma w moim abonamencie
 

vorlon

New member
Nadal brak nowego softu 10014

Mimo obietnic Panów z humax że nowy soft5 ukaże się przed 1 lipca czyli startem HD w cyfrze+, nadal go nie ma i nie wiadomo kiedy będzie. No infoliniiotrzymałem wiadomośc że jeszcze nie mają informacji od producenta kiedy pojawi się nowy soft. Czyli jest postaremu, pewnie te obiecane dwa tygodnie zamienią się w miesiąc jak dobrze pójdzie. :(
 

thorr

New member
SabaT74 napisał:
U mnie wylaczanie w tryb standby nic nie daje..moj problem to okienko z komunikatem ze tego kanalu nie ma w moim abonamencie

Przed chwilą miałem to samo tzn okienko "tego kanalu nie ma w Twoim abonamencie". Początkowo pojawiało się i znikało tak na 2 sek. Na różnych kanałach TVN, Polast, TVP1. Później pojawił się komunikat Program kodowany lub niedostępny.

I wtedy mnie naszła myśl że może przegrzał (dekoder)
Przstawiłem duży wentylator, poczekałem 10min i pomogło. Teraz działa.
Temp pod dekoderem 38.1st C. Zobaczymy jak będzie dalej.

--:edit:--
Z tą temperatura to chyba nie to. Po kilku godzinach pracy temp doszła do 39,2. W instrukcji podano temp pracy 0-45.
Po nocy w trybie standby temp 33,1.
 
Ostatnia edycja:

Glimmer Twins

New member
Nowy Soft

robo007 napisał:
Witam !!!
Wlaśnie ukazal sie nowy soft dla HDCI 2000 z 5.07.2007 (HDXSCI10013_all.hdf) wraz z listą stworzoną przez Sat-Kuriera.
Zamieszczam link dla tych, którym nie chce się szukać !!!!
http://www.humax.com.pl/modules.php?name=Pomoc

po wgraniu nowego softu nadal nie ma EPG dla Disney Channel, Cartoon Network, HBO Comedy, VH1, Eurosportu, Canal+ Film HD i National Geographic HD. Czy u Was Panowie jest podobnie?
 

maszek

New member
Bez reklam
dekoder@buziaczek napisał:
Witam.
Mam takie pytanie o humka 2000.
Czy po gniezdzie scart RGB bedę odbierał HD czy tylko SD sygnał?
http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=8706

dekoder@buziaczek napisał:
to dlaczego Topfield TF7700 HSCI odbiera po RGB w HD wegług spesyfikacji a Humax nie może ?

Tuner TF7700 HSCI TF7700 HSCI
PODSTAWOWE PARAMETRY
  • dekodowanie MPEG-2 i MPEG-4 AVC/H.264
  • kompatybilny z DVB-S i DVBS2
  • wyjście HDMI z zabezpieczeniem HDCP
  • obsługa standardu 1080i, 720p, 576i, 576p
  • wyjście YPbPr Component, RGB dla HDTV (wysokiej rozdzielczości)
  • wyjścia Euro-Scart i RCA (cinch) dla SDTV (standardowej rozdzielczości)
  • cyfrowe wyjście S/PDIF cyfrowego audio lub Dolby AC-3 (optyczne)
źródło
 
Jest jasno i wyrażnie napisane w specyfikacji że Tuner TF7700 HSCI :

wyjście YPbPr Component, > > > {RGB dla HDTV (wysokiej rozdzielczości )
Czyli jednak RGB jest w HD albo ja czegoś nie rozumiem?
 

maszek

New member
Bez reklam
dekoder@buziaczek napisał:
Jest jasno i wyrażnie napisane w specyfikacji że Tuner TF7700 HSCI :

wyjście YPbPr Component, > > > {RGB dla HDTV (wysokiej rozdzielczości )
Czyli jednak RGB jest w HD albo ja czegoś nie rozumiem?
Drogi Kolego - pytałeś o RGB na gnieździe SCART, więc Ci odpowiedziałem.
Przeczytaj proszę ten artykuł link
pozdrawiam
 
Pytam się dlatego , ponieważ 2 lata temu kupiłem Tv LCD philips32PF4320
matryca 1366x768pix
i sęk jest w tym że według specyfikacji odbiera sygnał HD 1080i tylko nie wiem jakim sposobem ponieważ posiada 2 gniazda Scart i VGA TYLKO.
A Humaxa 2000HD mam podłączonego po Scart RGB.
Nie wiem jak mam to zrobić do odbioru HD ?

Proszę o wskazówki jeśli można.

To jest moja specyfikacja TV

Philips 32PF4320/10


Opis:
Obraz/Wyświetlacz
Format obrazu : 16:9, PanoramicznyJasność : 500 cd/m²Współczynnik kontrastu (typowy) : 600:1Długość przekątnej ekranu (cale) : 32 caleDługość przekątnej ekranu (cm) : 80 cmTyp ekranu : LCD WXGA z aktywną matrycą TFTFunkcje dotyczące obrazu : Digital Crystal Clear, Contrast Plus, Progressive Scan, Active Control z czujnikiem oświetlenia, Tryb filmowy 3/2 - 2/2 pull down, Cyfrowa redukcja szumów, Eliminacja poszarpanych linii, Filtr grzebieniowy 2DFunkcje poprawy ekranu : Ekran z powłoką przeciwodblaskowąKąt widzenia (poziomy) : 176 stopnieKąt widzenia (pionowy) : 176 stopnieRozdzielczość panelu : 1366 x 768pCzas odpowiedzi (typowy) : 18 ms Obsługiwana roz. wyświetlacza
Formaty komputerowe : 640 x 480, 60, 67, 72, 75 Hz, 800 X 600, 56, 60, 72, 75 Hz, 1024 x 768, 60, 70, 75 HzFormaty wideo : 640 x 480i — 1 Fh, 720 x 576i — 1 Fh, 1920 x 1080i - 2 Fh, 1280 x 720p - 3 Fh, 720 x 576p — 2 Fh, 640 x 480p — 2 Fh Dźwięk
Funkcje poprawy dźwięku : Dynamiczne wzmocnienie tonów niskichSystem dźwięku : Virtual Dolby Surround, StereoMoc wyjściowa (RMS) : 2 x 15 WKorektor : 5-pasmowy Wygoda
Łatwa instalacja : Automat. instalacja kanałów (ACI), System automat. strojenia (ATS), Automat. zapis stacji, Dostrajanie, Plug & Play, Sortowanie, Nazwa programu, Automatyczne nadawanie nazwŁatwa obsługa : Domyślne ustawienie głośności (AVL), Graficzny interfejs użytkownika, Lista programów, Regulacja Smart Picture, Regulacja Smart SoundTyp pilota zdalnego sterowania : RC4333Teletekst : Telegazeta Smart Text (10 stron)Funkcje dotyczące telegazety : Linia z informacjami o programieFunkcja Picture in Picture : Tekst Twin pagePilot zdalnego sterowania : Wzm., DVD, TV, WielofunkcyjnyUstawienia formatu ekranu : 4:3, Format filmowy 14:9, Format filmowy 16:9, Powiększenie napisów dialogowych, Duże powiększenie, PanoramicznyZegar : Wyłącznik czasowyMocowanie zgodne ze standardem VESA : 200 x 100 mm Tuner/Odbiór/Transmisja
Zakresy tunera : Hyperband, S-Channel, UHF, VHFSystem TV : PAL, SECAMOdtwarzanie wideo : PAL, SECAM, NTSCWejście antenowe : 75 omów koncentryczne (IEC75)Wyświetlacz tunera : PLLLiczba zaprogramowanych kanałów : 100 Możliwości połączenia
Złącze Ext 1 Scart : Złącze audio L/P, Wejście i wyjście CVBS, RGBZłącze Ext 2 Scart : Wejście i wyjście CVBS, Wejście S-video, Złącze audio L/PInne połączenia : Antena IEC75, Wejście PC VGA + wejście audio L/PZłącza z przodu/z boku : Wejście CVBS, Wyjście na słuchawki, Wejście S-video, Wejście audio lewe/prawe
 

SabaT74

New member
thorr napisał:
Przed chwilą miałem to samo tzn okienko "tego kanalu nie ma w Twoim abonamencie". Początkowo pojawiało się i znikało tak na 2 sek. Na różnych kanałach TVN, Polast, TVP1. Później pojawił się komunikat Program kodowany lub niedostępny.
Hejka..nie chce zapeszac ale po wgraniu softu o koncowce 11 objawy zniknely..mam zamiar wgrac najnowszy soft o ktorym wpomniano wyzej i moze sie polepszy bo krzaczki w EPG sa dalej nie wspominajac o tym ze dla niektorych kanalow w ogole EPG nie ma. Pozdorwka
dekoder@buziaczek napisał:
.... A Humaxa 2000HD mam podłączonego po Scart RGB.
Nie wiem jak mam to zrobić do odbioru HD ?

Proszę o wskazówki jeśli można.
PS. Do dekoder@buziaczek: Wiesz jesli chodzi o sygnal HD to przekazac mozesz go przez Component, Hdmi, VGA (D-Sub) albo DVI (te dwa ostatnie to "kompowe" lacza oczywiscie). Przez eurozlacze nie ma szans przepuscic nawet sygnal progresywny nie wspominajac HD. Nawet jesli na eurozlaczu jest RGB po prostu sie nie da. Jedyna szansa przez kabelek VGA.
 
Ostatnia edycja:

Lech

New member
Bez reklam
dekoder@buziaczek napisał:
Pytam się dlatego , ponieważ 2 lata temu kupiłem Tv LCD philips32PF4320
matryca 1366x768pix
i sęk jest w tym że według specyfikacji odbiera sygnał HD 1080i tylko nie wiem jakim sposobem ponieważ posiada 2 gniazda Scart i VGA TYLKO.
A Humaxa 2000HD mam podłączonego po Scart RGB.
Nie wiem jak mam to zrobić do odbioru HD ?
Philips 32PF432/10

Cześć! Wygląda na to,że HD to Ty sobie na tym TV nie obejżysz. Masz stosunkowo młody odbiornik jeżeli chodzi o jego wiek, ale technologicznie jest to staroć - niestety. Formaty obrazu, które wyświetla TV realizowane są jako funkcja monitora podpiętego do kompa. HDTV możesz odbierać wyłącznie przez HDMI lub DVI wyposażone w HDCP. Sprzedaj ten odbiornik osobie, której nie interesuje odbiór programów HDTV. ;)
 
Do góry