Humax HDCI 2000

J

Judash

Guest
Pozwolilem sobie wkleic info z innego forum.

Witam!
Nowe oprogramowanie do Humka,ale nie wiem co nowego wnosi,trzeba poczytac posty na JKF.
http://www.gccadm.net/forum/viewtopi...=418494#418494
Pozdrawiam.
posty:
http://www.gccadm.net/forum/viewtopic.php?t=102180
cytuję jeden post o zmianach..
Here,I found something that can explain the news in this soft. 10011!

1) Added Bulgarian language.

2) Fixed for source change problem to TV Internal mode when with our connected external VCR.

3) Improved Polish Subtitle and teletext issue.

4) Support Cyfra Plus EPG and text character.

5) Applied specification like ISO 6937 in the system.

6) Up-grade and added the New Satellite information.

7) Applied MDU LNB (MDU, MDU2, MDU3)

8 ) TP List Update(Turkeysat1C2A, EutelsatW3A)

9) Fixed Premium CAM descrambled Issue.(AV broken problem)

10) Fixed HDMI Audio Issue.

11) Improved Main menu function.

12) Fixed channel list toggle problem.

13) Improved GMT time set function as install Wizard mode.

A tu link do softu:

http://www.upload.etv-bis.com/comment.php?dlid=4186&ENGINEsessID=43c22702a9ab5fa8b7b2242c7f1f9c0a
 
Ostatnia edycja:
J

Judash

Guest
Sofcik wgralem, tuner dziala nawet EPG w koncu jest bez "krzaczkow" tylko jest niepelne;( urywa sie w pewnym momencie.
 

irol2

New member
humax problem z podlączeniem

witam,mam problem połączyłem lg lcd z humaxem, niestety nalepszy obraz jest przez skard, a nie hdmi, czy tak powinno byc ?pomocy
 

tadolboss

Member
cześć, także wgrałem soft - krzaczków jakby mniej (chociaż na Polsacie2 znalazłem jeden).Może to autosugestia ale wydaje mi się że kanały płynniej się przełączają.Rada dla nowych użytkowników Humaxów wgrywających soft: lepiej najpierw sobie skopiować listę kanałów ponieważ ja po wgraniu softu miałem urwane nazwy kanałów (tzn. brakowało dwóch pierwszych liter i zmiast np. TVN TURBO miałem N TURBO lub Nal+ (zamiast Canal+ :).Oczywiście można to sobie później w formule popoprawiać - ale po co się męczyć...
pozdrawiam


Judash napisał:
Sofcik wgralem, tuner dziala nawet EPG w koncu jest bez "krzaczkow" tylko jest niepelne;( urywa sie w pewnym momencie.
 

Lech

New member
Bez reklam
Judash napisał:
Sofcik wgralem, tuner dziala nawet EPG w koncu jest bez "krzaczkow" tylko jest niepelne;( urywa sie w pewnym momencie.

Pogratulować wytrwałości w poszukiwaniach! Może zmienisz profesję na serwisanta sprzętu Humaxa. My użytkownicy sprzętu będziemy zadowoleni a i Ty troszkę dorobisz ;)
 
J

Judash

Guest
Lech napisał:
Pogratulować wytrwałości w poszukiwaniach! Może zmienisz profesję na serwisanta sprzętu Humaxa. My użytkownicy sprzętu będziemy zadowoleni a i Ty troszkę dorobisz ;)

Dzieki za dobre slowo, ale to nie moja profesja;).Soft znalaz kolega na innym forum ja tylko poinformowalem uzytkownikow tego forum ;)
 
J

Judash

Guest
Chcialem tylko dodac, ze tekst ponizej, to odpowiedz z Humax Polska-Sensor ;).

Witam

soft o identyfikacji 10011.hdf
jest oprogramowaniem do odbiornika
na rynek brytyjski 8000T czyli naziemnego PVRa
przypuszczam że to ten plik
jeśli inny to musimy dostać plik lub link do niego aby sprawdzić co to
jest
bo plik o nr edycji 11 nie powinien istnieć
choć przyznam że ma powstać i powstaje,
jestem jednak więcej niż pewny że nie istnieje chyba że jakaś
przeróbka
nieoficjalna
 
Ostatnia edycja:

maszek

New member
Bez reklam
Na oficjalnej stronie Humaxa nadal aktualną wersją oprogramowania jest soft w wersji 07. Nawet nie zamieścili wersji beta 08+ i ostatecznej wersji 08. Z tego wynika, że soft "ósemkowy" był dedykowany tylko na Polskę (epg cyfry, obsługa modułu Polsatu). Na temat softu 11 jest niewiele informacji w Internecie. Być może Judash masz rację - jest to jakaś przeróbka choć na stronie Mediasat wyraźnie zaznaczono, że jest to wersja do Humka 2000. Natomiast na stronie Humax Zone ostatnią, opublikowaną wersją oprogramowania jest HDXSCI10008 a testowa wersja na Polskę jest przygotowana pod tuner PR HD-1000. Jest jescze coś ciekawego - soft PR-HD1000/HD-CI2000 Hidden IrdToIrd ;)
 

maszek

New member
Bez reklam
Narazie nie wgrywam najnowszej wersji oprogramowania v.11 (póki nie jest oficjalnie polecona przez Humax Polska z obawy na utratę gwarancji, gdyby coś było potem nie tak z tunerem). Co do IRD - też nie chcę ryzykować z wgrywaniem tego softu ale domyślam się, że chodzi tutaj o dostep do ukrytej opcji w menu do uruchomienia transmisji na podczerwieni. Opcja ta może być wykorzystywana do podłączenia jakiegoś nadajnika lub odbiornika IrDA podłączonego pod port USB. Zdalne ładowanie softu:?:
 

Lech

New member
Bez reklam
Judash napisał:
Chcialem tylko dodac, ze tekst ponizej, to odpowiedz z Humax Polska-Sensor ;).

Witam

soft o identyfikacji 10011.hdf
jest oprogramowaniem do odbiornika
na rynek brytyjski 8000T czyli naziemnego PVRa
przypuszczam że to ten plik
jeśli inny to musimy dostać plik lub link do niego aby sprawdzić co to
jest
bo plik o nr edycji 11 nie powinien istnieć
choć przyznam że ma powstać i powstaje,
jestem jednak więcej niż pewny że nie istnieje chyba że jakaś
przeróbka
nieoficjalna

No ja wgrałem to nieistniejące oprogramowanie, ale do rzeczy i po kolei. Na całą operację trzeba zarezerwować około 1,5-2,0 godziny.
1. ściągnołem soft nr.11 i program do wymiany NH1.01,
2. programem do wymiany ściągnołem programy z Humaxa,
3. wgrałem nowy soft nr.11 i z powrotem programy z kompa,
4. odpaliłem Humka, który niestety zmienił język i poprzycinał nazwy kanałów [ ale spokojnie bez paniki ],
5. Zmieniłem na powrót język na polski i ponownie wyszukałem programy na HB i Astrze,
6. Po tej operacji wróciły poprawne nazwy kanałów.

Humax działa i wreszcie są polskie znaki w C+, kanały zmieniają się płynnie, obraz dobry itd. . Jest tylko jedno spostrzeżenie w kanałach Polsatu na C+ [ P2 i P zdrowie i uroda ] są krzaczki. Ja tych programów nie oglądam więc nie wiem czy były poprzednio czy nie.

PS Judash wiem, że cytujesz informację od serwisu Humaxa. Czy ktoś jeszcze pamięta co oni wypisywali o polskich znakach?
 
Ostatnia edycja:

HYDRACOM

New member
Nowy soft do HDCI 2000 !!!

Wg. informacj techników Humaxa w Korei jest już dostępna nowa wersja softu do HDCI (10 00 14 - z 12 czerwca) . Podstawową zaletą jest długo oczekiwana pełna obsługa EPG dla C+ oraz Polsatu , poprawiono też sprawność działania odbiornika . Oficjalna wersja ma się ukazać za ok. 2 tygodnie , wiąże się to z okresem akceptacji przez producenta w Korei. Szkoda że trzeba było czekać tak długo.Ale warto...!!!
 

olekp

New member
Soft Humaxa 2000

Właśnie napisali na www.satkurier.pl że jest soft do HDCI-2000 z pełną obsługą EPG wszystkich polskich nadawców. Dzwoniłem do Wrocławia i powiedzieli mi że mają coś co się nazywa EPG DUAL ENGINE czyli wbudowano do Humaxa 2 systemy EPG i moduł rozpoznawania nadawcy. Wszystko się dzieje automatycznie, a w efekcie jest 4 dni EPG Cyfry, 7 dni EPG Polsatu i 2 dni EPG TVN czyli dokładnie tyle ile każdy nadawca nadaje. Pan w telefonie powiedział jeszcze tajemniczo, że będą jakieś miłe niespodzianki na start Cyfry HD 1 lipca.
 

thorr

New member
Wydaje mi się że to będzie odpowiednie miejsce na zadanie mojego pytania.

Krótki opis.
Kupiełem Humaxa 2000 oraz moduł CAM Polsatu. Na początku wszystko było OK, programy działały, zmiana kanału trwała króciutko. Zapragnąłem mieć poukładane kanały z pakietu Polsatu, tak jak to jest w polsatowskich dekoderach (kwestia przyzwyczajenia). Układanie ulubinych kanałów ręcznie wydało mi się strasznie czasochłonne i niewygodne więc postanowiłem wgrać gotową listę kanałów pobraną z internetu.
Wgrywanie przebiegło bardzo sprawnie, ale okazało się że kanały Polsatowskie nie działają - komunikat: Program kodowany luib niedostępny. Trudno, myślę sobie, trzeba będzie zacząć od nowa. Przywróciłem ustawienia fabryczne na dekoderze, wyszukałem kanały, zadzwoniłem do Polsatu żeby jeszcze raz przesłali aktywację karty, czekałem 2 godziny i kanały stały się dostępne. Pomyślałem wtedy o kopii zapasowej, czyli chciałem zgrać ustawienia które miałem na działającym dekoderze. Ponownie uruchomiłem program FormulaEU 1.01, zrobiłem Upload from STB i czekałem cierpliwie.
Po zakończeniu uploadu o mało mnie krew nie zalała, bo okazało się że progrmy polsatowskie znowu są "kodowane lub niedostępne". Na dodatek na infolinii polsatu powiedzieli mi że nie mogą wysyłać aktywacji co 3 godziny i że muszę czekać do jutra i zadzwonić jeszcze raz.

A teraz pytanie.
Czy to jest normalne że po zczytaniu/wgraniu ustawień kasują się uprawnienia do odbioru kanałów kodowanych ?
Co robię źle ? Czy ktoś miał podobną sytuację ?

Pozdrawiam
Thorr
 

SabaT74

New member
thorr napisał:
.... Wgrywanie przebiegło bardzo sprawnie, ale okazało się że kanały Polsatowskie nie działają - komunikat: Program kodowany luib niedostępny. .............
A teraz pytanie.
Czy to jest normalne że po zczytaniu/wgraniu ustawień kasują się uprawnienia do odbioru kanałów kodowanych ?
Co robię źle ? Czy ktoś miał podobną sytuację ?

Pozdrawiam
Thorr
Witam...nie chce cie martwic ale problem nie dotyczy zgrywania/wgrywania...ja mecze sie z taka sytuacja od paru miechow..niestety problem dotyczy wpoldzialania CAM'a polsatowego z odbiornikiem Humax'a..ogolnie rzecz piszac humax zgania wine na polsat a ci odbijaja pileczke. To ze na poczatku ci dzialalo miales farta ale to zbieg okolicznosci ze w czasie zgrywania/wgrywania pojawil ci sie ten komunikat..temat rozgryzalem juz w polsacie i humaxe wiele razy...pare razy wymienialem CAM'a, ostatnio nawet wyslalem im dekoder razem z karta zeby jak sami mowili zgrali konkretna sztuke CAM'a z moim dekoderem....po zwroceniu sprzetu pare dni bylo ok ale teraz znowu jest porazka. Final jest taki ze problem z ich CAM'ami istnieje tylko przy odbiornikach Humax HDCI 2000. Zeby bylo smieszniej istnieje jakas partia CAM'ow z ktorymi nie ma problemu. Mam nadzieje za jakis tydzien pozyczyc taki CAM i sprawdzic na 100% czy to wina dekodera czy CAM'a ale sadze ze dekoder jest ok poniewaz rownolegle uzywam CAM'a Astona z karta Cyfry+ i z ta platforma nie mam zadnych problemow. W polsacie nieoficjalnie sie dowiedzialem ze prawdopodobnie problem jest z jakims TIMEOUT'em w CAMIE i na razie nie wiedza co z tym z robic i chyba nie chca za bardzo bo jest marny odsetek uzytkownikow ktorzy maja ten dekoder i ich CAM'a. Jeszcze jakis czas powalcze z tematem jak nie znajdzie sie rozwiazanie to zwracam CAM'a do polsatu bo jeszcze chwile i strace cierpliwosc (3-4 miesiace to szmat czasu). Niestety polsat ma lepsza propozycje programowa za mniejsza kase niz Cyfra+ stad moj upor w temacie.
Pozdrawiam.
PS. Objawy sa rozne wiec moze twoj CAM zacznie dzialac mi ten komunikat pojawia sie z rozna czestotliwoscia na kanalach kodowanych przez polsat..generalnie program sie pojawia ale po czasie od paru sekund do paru godzin komunikat ten przerywa nadawanie kanalu po czym sytuacja sie powtarza.
 

thorr

New member
No to mnie nie pocieszyłeś. Nie wiem jak mój Humax będzie się zachowywał z CAMem na dłuższą metę bo mam go dopiero 2 dni z czego 90% czasu czekam na ponowne przesłanie kodów aktywujących.
Mam nadzieję że mój CAM będzie należał do tych działających.

BTW wie ktoś może czy działa ponawianie sygnału przez stronkę www.icok.cyfrowypolsat.pl ?
Nie chce mi się już tam dzwonić i za każdym razem tłumaczyć co się stało i dlaczego potrzebuję ponownego przesłanie sygnału aktywującego.

Pozdr
Thorr

PS
a miałem kupić Topfielda
 

maszek

New member
Bez reklam
SabaT74 napisał:
Hehe...pare tygodni temu mowilem sobie identyczny tekst:p
Którą wersję oprogramowania masz w Humaxie?
Wypróbuj HDXSCI10011 (musisz się zapisać na forum JKF) lub podaj maila na mój priv to Ci wyślę. Powyżej znajdziesz kilka zdań @Lecha na temat odbioru Polsatu z tą wersją softu. Mój humek na nim chodzi i jest ok.
Niestety nic więcej nie podpowiem bo mam C+. Edycja kanałów odbywa się bez problemów w formule NH1.01.
 

thorr

New member
Mam wersję 1.00.08

Wg infolinii Polsatu Humax 2000 jest w kompatybilny z ich modułami CAM.

Doradzono mi także przełożenie CAMa do slotu 2 (dolnego)
Ku mojemu zdziwieniu i radości zaczęło działać. Radość trwała jednak krótko, bo po zgraniu listy kanałów na kompa, działać przestało.

Wykonałem więc serię losowych działań typu: wyłącz dekoder, wyjmij moduł, włącz dekoder, przełóż moduł ze slotu 1 do 2 lub odwrotnie itp. itd.
I znowu zdziwienie i radość bo w pewnym momencie zadziałało. Niestety nie pamiętam dokładnej kombinacji czynności. Napewno moduł mam w slocie 2.

Na szczęście mam jeszcze 7 dni na testy. Do 10 dni można odstąpić od umowy i wziąść Cyfrę.

Potestuje jeszcze z 2 dni i może wgram to nowsze oprogramowanie.
 

Lech

New member
Bez reklam
maszek napisał:
Którą wersję oprogramowania masz w Humaxie?
Wypróbuj HDXSCI10011 (musisz się zapisać na forum JKF) lub podaj maila na mój priv to Ci wyślę. Powyżej znajdziesz kilka zdań @Lecha na temat odbioru Polsatu z tą wersją softu. Mój humek na nim chodzi i jest ok.
Niestety nic więcej nie podpowiem bo mam C+. Edycja kanałów odbywa się bez problemów w formule NH1.01.

Tutaj podaję skrót do tego oprogramowania bez konieczności rejestracji : http://shop.euro1080.tv/page.php?lang=EN&itemno=18 . Apropos Polsatu to mam dwa kanały dostępne bez kodowania w C+. Same kanały pracują bez zastrzeżeń, ale EPG na Polsacie ma krzaczki.

PS. Jeśli chodzi o moduł polsatu, to pamiętam, że ludzie mówili o błędzie w oprogramowaniu tego CAMu. Być może koledzy piszący o problemach z modułem kupili te felerne modele i receptą jest zmiana oprogramowania CAMu.
 
Ostatnia edycja:
Do góry