Humax czy Ferguson - prosba o opinie

kavoo

New member
Przyznam sie bez bicia, ze nie orientuje sie kompletnie w temacie sprzetu tv-sat, wiec bez prosby o porade sie nie obejdzie.

Jestem aktualnie userem C+ i kablowki (UPC), ale zamierzam z kabla zrezygnowac i zamiast niej wziac CP. Trzymam kablowke wylacznie dla Polsatu Sport i Sport Extra, wiec najwyzsza pora zmienic... tym bardziej, ze CP wyjdzie mnie taniej niz UPC.

Chcialbym miec jeden tuner. Co prawda o brak HDMI w telewizorze sie nie martwie, ale to zawsze wygodniej miec wszystko w jednym pilocie i jednym tunerze, chocby dlatego, ze tylko jeden kabel audio sie ciagnie do amplitunera.

No i teraz sedno sprawy - wybor tunera.

Generalnie nie chcialbym wydawac furmanki pieniedzy, bo to tylko telewizja (mam mase innych, nieporownywalnie ciekawszych zainteresowan do wywalania kasy). Waham sie miedzy Fergusonem 8900 HD (160GB) oraz Humaxem iCord HD (160GB). Ale ze roznica w cenie jest zauwazalna, chcialbym sie dopytac o roznice w ficzerach/jakosci tych tunerow, ktore by uzasadnialy roznice w cenie.

Na pewno Humax bardziej mi odpowiada ze wzgledu na to, ze dysk ma wbudowany. Za ten ficzer jestem w stanie do Fergusona "doplacic" te, powiedzmy, 200 zl. Pozostaje zatem ok. 300 zl, ktore potrzebuje jakos uzasadnic (Fergi stoi na allegro ok. 1200, a Humax 1700) ;)


Z gory dzieki za pomoc :)
 

jacky-x

New member
@kavoo
Humax ma podwójny tuner satelitarny z możliwość jednoczesnego nagrywania i oglądania (ferguson tylko z jednego transpondera ma taka mozliwosc), odtwarza multimedia między innymi: MP3, Video, JPEG, jest na Linuksie to tak w skrócie, a że mnie to nie było potrzebne wybrałem fergusona, który ma przydatne dla mnie akurat elementy, min czytnik (w humaxie brak) i niepotrzeba dokupować dodatkowo modułu dla C+, a czytnik współpracuje z karta bardzo fajnie, obsługuje polskie znaki, ma polskie menu (w humaxie jak kupowałem ferdka nie było) dobrze współpracuje z modułem polsatu, także z polsatem sport HD, obraz naprawdę bardzo dobry, reszta chyba dosc porównywalna, nie chcę ci sugerować żebyś wybrał tak jak ja, bo dla ciebie moze być akurat humax lepszy, po prostu tylko starałem sie zwrócic uwagę na pewne różnice, a wyboru musisz dokonać sam, po analizie i dopasowaniu pod siebie i nie mysleć że ktoś wybrał model A czy B to ma być tuner dla ciebie i ty musisz być zadowolony. Pozdr
 

kavoo

New member
Kanaly FTA w przytlaczajacej wiekszosci kompletnie mnie nie interesuja. Przede wszystkim interesuje mnie kodowany sport (C+SportHD, EurosportHD, Polsat Sport HD) oraz filmy. W dalszej kolejnosci kanaly popularno-naukowe (DiscoveryHD, NGC HD). Z FTA zalezy mi tylko na polskich, obecnosc reszty jest szczerze mowiac dla mnie kompletnie obojetna.
 

Leeonsjo

New member
Bez reklam
Dokładnie jak i radzi kavoo jak chcesz sie bawic w edukacje .Do pakietu cyfry z karteczki najlepszy ferguson prosty i znany-jakośc /cena dobra.
 

gosiam

New member
Proszę nie cytowa ostatniej wypowiedzi w wątku. ArtS :)

Z tą jakością i ceną to bym nie przesadzała. 8900 po doliczeniu ceny dysku kosztuje 1300 zł i jest to tylko tuner PVR Ready, czyli taki prawie PVR. za 1600 zł sa już porządne PVRy - konstrukcje z tego roku a nie z przed 2 lat z podwójną głowicą - czyli nagrywaniem niezależnie od oglądania a nie albo nagrywamy albo oglądamy. Rozmawialam niedawno z firmą sprzedającą między innymi 8900 i pan stwierdził że skutecznośc 100% czyli na 100 sprzedanych 8900 100 mu wróciło do serwisu gwarancyjnego. Zapewne przesadzał z tym 100% alecoś w tym prawdy musi być.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry