Humax 2000 czy Topfield 7700???

awujotka

New member
Bez reklam
Stanęłam przed dylematem co kupić:
1. Humax 2000
2. Topfield 7700

Naczytałam się już tylu opinii i tu, na naszym forum i na innych forach, że wracam do punktuwyjścia: dalej nie wiem, który wybrać. A wydawałoby się to takie proste. Napewno nie będę kierowac się kolorem urządzenia, gdyż zarówno czarny, jak i srebrny mi pasuje. Bardziej zwracam uwagę na szczegóły techniczne, a przede wszystkim jakość obrazu, łatwość obsługi, niezawodność, uprade'y, no i również współpraca z moim tv (philips 37pf9830).
Proszę naprowadźcie mnie na właściwy model:blagam:
Wskazujcie zalety i wady obydwu modeli.
Acha, wybrany model ma bezproblemowo współpracować z modułem Cyfry+ HD.
 

DanielS

New member
Przepraszam, że wklejam post uzytkownika z innego forum ale robię to w dobrej wierze, tymbardziej że wydaje mi się niezwykle trafiony. Do poniższej wypowiedzi nalezy dodac, że w Topfileldzie nie działa przelotka ( podobno maja to zmienic w lutym) i jest juz nowy soft, który przyspiesza do kosmicznej prędkości przełączanie kanałów i obsługę Menu tunera ( przy tym sofcie nie ma jednak polskich liter ą, ę, ł tak więc mamy wybór albo szybkie działanie softu i przełączanie albo polskie literki - w tym starszym sofcie przełączanie również jest szybkie tak więc wybór nalezy do Ciebie ). Reszta bardzo moim zdaniem obiektywa poniżej :

"Witam,

Tak się składa, że posiadam HDCI 2000, nBox-a i Topfielda 7700 (TV Sony KDL46X2000). Oglądam C+ (T-Rex 4.1 z predatorem 3.55) poprzez splitter Smart Wi z 4 kartami. Humaxa posiadam od ponad 3 miesięcy, n-Boxa od 2, a Topfielda od 2 dni... Instalacja antenowa, to torroid TC90 z 8 poczwórnymi konwerterami (do 4 tunerów) poprzez 4 8-wejściowe przełączniki DiSEqC S.168 (CENTAURI) oraz 110cm antena offsetowa z zezem i podwójnymi konwerterami (n-Box, Pioneer).
Moje pierwsze wrażenia:

1. TF7700 jest konstrukcją bardziej przemyślaną i nowocześniejszą od HDCI 2000 (bo powstał prawie rok wcześniej...):
- DiSEqC 1.1 (w humax-ie brak, jest tylko 1.0, 1.2 i 1.3);
- pamięć na 5000 programów (humax "tylko" 4000 ale przy 10 satelitach nie jest to rewelacja);
- polskie czcionki w programach pakietu C+ (ile można czekać na poprawę tego przez Humaxa?...);
- jest szybszy w przełączaniu programów;
- upgrade przez OTA (w Humaxie w dalszym ciągu jest to tylko potencjalna możliwość, a dostępna już jest 3 wersja firmware-u w dalszym ciągu tylko przez RS232...);

2. HDCI 2000 posiada również pewne zalety:
- ładniejszy design (ale to jest rzecz gustu...);
- brak przełącznika wyjść sygnału SCART<-> YPbPr (dośyć istotne, gdy chcey podłączyć kilka urządzeń: nagrywarkę DVD, PC i TV bez HDMI);
- niższa nieco cena.

3. Co do jakości obrazu, to oba egzemplarze generują obraz tej samej jakości (sprawdziłem na Canal+ Sport HD - 720p i Astra HD - 1080i, Sony ma dwa wejścia HDMI i mogłem porównywać jednocześnie). Oczywiście za wcześnie na rzetelniejsze porównanie (Topfielda mam 2 dni...). Z fonią też nie ma problemu (jak dotąd...) lecz wcześniej miałem dośc poważne w Humaxie po HDMI i po SPD/IF. Dopiero ostatnia wersja firmware TEST poprawiła tę sytuację (wcześniej sygnał być mocno zniekształcony po kilkukrotym przełączeniu się pomiędzy różnymi programami nadającymi fonię w różnych standardach). Co do MENU obu odtwarzaczy, to są one wg mnie porównywalne.

Aktualnie gdybym miał wybrać jeden z nich, to byłby to TF7700 i gdyby tylko jeszcze nTV chciała wypuścić moduł CAM z kartami tylko...

To tyle odnośnie pierwszych wrażeń.

Pozdrawiam

KMN "
 
Ostatnia edycja:

awujotka

New member
Bez reklam
Ludziska, szczególnie własciciele Topfieldów - wypowiadajcie się, chwalcie lub gańcie swoje dekodery!:D
Ja już mam mętlik w głowie po tym, jak przekopałam Internet, i... dakej nie wiem co wybrać. Chyba przyjdzie rzucać monetą...:p
 

stereoman

New member
Awujotka
mówisz,że przeszukałaś ''cały''internet i nic,a tu tuż za progiem na sąsiednim forum ten temat wałkują od 2 miesięcy
polecam
http://**********.com/index.php?showtopic=3585

przdr


LINK POPRAWIONY

sorki
 
Ostatnia edycja:
J

Judash

Guest
Ja bym obstawal przy Humaksie ;), bo u nas sa robione, bo jest ich wiecej i pewnie wszelkie modyfikacje softu beda szybsze.
 

gabor

New member
A ja bym obstawał przy Humaksie bo jest srebrny, to samo oferują co konkurent a są tańsze
 
Ostatnia edycja:

DanielS

New member
Chłopaki nie róbcie sobie jaj :) A może warto poczekac na zapowiadanego Fergusona ? Chyba w lutym lub w marcu ma być premiera ....
 
J

Judash

Guest
Pewnie, ze mozna zaczekac ;), jak komus sie nie spieszy ;), ale jak termin wydluzy sie do wakacji?;)
 

awujotka

New member
Bez reklam
stereoman napisał:
a tu tuż za progiem na sąsiednim forum ten temat wałkują od 2 miesięcy
polecam
http://**********.com/index.php?showtopic=3585

przdr


LINK POPRAWIONY

sorki

Dzieki, ale to forum tyż na bieżąco przez mnie jest czytane, i dalej mętlik, ale chyba jednak ze wskazaniem na... Humaksa:eek: pożyjemy, zobaczymy, ale przekonuje mnie dobra (chyba) wspólpraca z modułem cyfry, no i trochę tańszy jest, no i ta działająca przelotka...
 

robertze

New member
w marcu bedzie FERGUSON , warto poczekać i porównać - na tą chwile oferta Cyfry HD jest taka ,że warto poczekać
 

awujotka

New member
Bez reklam
Wiem i postanowiłam się z zakupem wstrzymać. Poza tym była niesprzyjająca pogoda na wyczyny dachowe...
Czytałam o tym nowym Fergusonie i zdecydowanie trzeba poczekać i zobaczyć co to będzie.
Ale dzięki za info. Pozdrowienia
 

angostura

New member
moje spostrzeżenia

Cześć
Mój sprzęt to
Topfield TF7700 (srebrny zakupiony w hm-sat)
Dragon 4.1
Aston HD cyfry+ karta z podpisanym aneksem na HD
LCD ToshibaWL66z
Rozdzielczość w topfieldzie mam ustawioną na stałe na 1080i, połączenie po HDMI kabelkiem RMS za 50zł.
Karta cyfry z opcją HD działa zarówno w module cyfy HD jak i w dragonie. Na dragonie w promocji można obejrzeć dodatkowo Premiere HD i Discovery HD. Wszystko odbiera super, żadnych problemów z dzwiękiem czy z obrazem. Nie ma zwiech czy zacięć. Jedynie na Luxe HD nie ma obrazu tylko dzwięk, nie wiem co jest powodem. Jakość kanałów SD bardzo dobra. Miałem wiele tunerów z górnej i z dolnej półki i takiej jakości na SD jak topfield nie miał żaden. Jest oprogramowanie do wgrywania softu i list kanałów (działa bez problemu). Jest dosyć szybki, po złaczu optycznym jest dzwięk DD. W najnowszym sofcie są napisy w standardzie DVB (nie trzeba ustawiać z telegazety) Minusem może być brak ą, ł, ę w EPG ale jak dla mnie to żaden problem (zresztą jest soft i z tymi literkami). Niektórzy narzekają że Canal+HD nadaje w 720p. Jak zobaczycie obraz to nie potrzebne wam będzie 1080. (to tylko dla maniaków którzy nie oglądają to co leci tylko się podniecają parametrami). Moim zdaniem nie warto kupować full HD (no chyba że ma się ogromną kasę) Oglądałem HD na LCD HD ready i full HD i róznice są minimalne. HD ready w zupełności wystarczy. Uważam że Humax miał tylko jeden udany model 5400. Na tym zbili kasę i spoczeli na laurach. Topfield robi upgrade softu aż do momentu doprowadzenia go do perfekcji, w humaksie o tym obecnie zapomnijcie. Miałem topfielda z dyskiem 5000PVR i tunery humaksa przy nim to mały pikuś. Jak chcecie o coś zapytać to piszcie bezpośrednio ma moją skrzynkę. Jak dla mnie topfield (szerokość 43cm) i tym co prezentuje jest lepszy od humka.
 
J

Judash

Guest
angostura napisał:
Cześć
Mój sprzęt to
Topfield TF7700 (srebrny zakupiony w hm-sat)
Dragon 4.1
Aston HD cyfry+ karta z podpisanym aneksem na HD
LCD ToshibaWL66z
Rozdzielczość w topfieldzie mam ustawioną na stałe na 1080i, połączenie po HDMI kabelkiem RMS za 50zł.
Karta cyfry z opcją HD działa zarówno w module cyfy HD jak i w dragonie. Na dragonie w promocji można obejrzeć dodatkowo Premiere HD i Discovery HD. Wszystko odbiera super, żadnych problemów z dzwiękiem czy z obrazem. Nie ma zwiech czy zacięć. Jedynie na Luxe HD nie ma obrazu tylko dzwięk, nie wiem co jest powodem. Jakość kanałów SD bardzo dobra. Miałem wiele tunerów z górnej i z dolnej półki i takiej jakości na SD jak topfield nie miał żaden. Jest oprogramowanie do wgrywania softu i list kanałów (działa bez problemu). Jest dosyć szybki, po złaczu optycznym jest dzwięk DD. W najnowszym sofcie są napisy w standardzie DVB (nie trzeba ustawiać z telegazety) Minusem może być brak ą, ł, ę w EPG ale jak dla mnie to żaden problem (zresztą jest soft i z tymi literkami). Niektórzy narzekają że Canal+HD nadaje w 720p. Jak zobaczycie obraz to nie potrzebne wam będzie 1080. (to tylko dla maniaków którzy nie oglądają to co leci tylko się podniecają parametrami). Moim zdaniem nie warto kupować full HD (no chyba że ma się ogromną kasę) Oglądałem HD na LCD HD ready i full HD i róznice są minimalne. HD ready w zupełności wystarczy. Uważam że Humax miał tylko jeden udany model 5400. Na tym zbili kasę i spoczeli na laurach. Topfield robi upgrade softu aż do momentu doprowadzenia go do perfekcji, w humaksie o tym obecnie zapomnijcie. Miałem topfielda z dyskiem 5000PVR i tunery humaksa przy nim to mały pikuś. Jak chcecie o coś zapytać to piszcie bezpośrednio ma moją skrzynkę. Jak dla mnie topfield (szerokość 43cm) i tym co prezentuje jest lepszy od humka.

Humax czesto nie wypuszcza softu, bo nie ma potrzeby!. W obecnej chwili wszystko dziala dobrze, choc szykuja jakies poprawki.Co jest lepszego w sofcie Topfielda czego nie ma Humax?.
 

angostura

New member
re

Tofield ma lepszy:
1) design (srebrne i czarne, rozmiar 43 cm typowy dla sprzętu HI-FI)
2) soft bo od początku działał z cyfrą i polsatem a w humaksie musieli poprawiać (polskie czcionki też poprawiali albo jeszcze poprawiają)
3) po godzinie oglądania przyłóż rękę na topfielda i humaxa. Topfield jest chłodniutki, humax jak piecyk a temperatura to najgorszy wróg eletroniki.
4) lepsza współpraca z róznymi TV po HDMI. Pisali że SD po HDMI w humaxie to tragedia.
5) topfield poprawia soft bo w każdym nowo wydanym oprogramowaniu jest mnóstwo błędów. Błędów jest dużo i w topfieldzie i w humaxie tylko że 70% tych błędów nie zauważysz bo nie korzystasz z wszystkich możliwości tunera.
Różnica jest tylko taka że topfield usuwa je na bieżąco bo komuś w azji może być potrzebne to czego ty nie potrzebujesz w europie. Humax tylko zareagował na to że topfield działa z polsatem a humax nie i podejrzewam że na tym się skończy.
To wszystko o czym napisałem decyduje o jakości i dopracowaniu sprzętu.
Topfield był w Polsce nie znany. Ja też się bałem kupując Topfielda 5000PVR ale teraz wiem że mając do wyboru topfielda i humaxa biorę w ciemno topfielda. Humax to marka wybierana jeszcze dzięki udanemu modelowi 5400.
 
J

Judash

Guest
angostura napisał:
Tofield ma lepszy:
1) design (srebrne i czarne, rozmiar 43 cm typowy dla sprzętu HI-FI)
2) soft bo od początku działał z cyfrą i polsatem a w humaksie musieli poprawiać (polskie czcionki też poprawiali albo jeszcze poprawiają)
3) po godzinie oglądania przyłóż rękę na topfielda i humaxa. Topfield jest chłodniutki, humax jak piecyk a temperatura to najgorszy wróg eletroniki.
4) lepsza współpraca z róznymi TV po HDMI. Pisali że SD po HDMI w humaxie to tragedia.
5) topfield poprawia soft bo w każdym nowo wydanym oprogramowaniu jest mnóstwo błędów. Błędów jest dużo i w topfieldzie i w humaxie tylko że 70% tych błędów nie zauważysz bo nie korzystasz z wszystkich możliwości tunera.
Różnica jest tylko taka że topfield usuwa je na bieżąco bo komuś w azji może być potrzebne to czego ty nie potrzebujesz w europie. Humax tylko zareagował na to że topfield działa z polsatem a humax nie i podejrzewam że na tym się skończy.
To wszystko o czym napisałem decyduje o jakości i dopracowaniu sprzętu.
Topfield był w Polsce nie znany. Ja też się bałem kupując Topfielda 5000PVR ale teraz wiem że mając do wyboru topfielda i humaxa biorę w ciemno topfielda. Humax to marka wybierana jeszcze dzięki udanemu modelowi 5400.

1.Wyglad Topfieldanie kazdemu sie musi podobac.
2.To ,ze w Topfieldzie soft do Polsatu byl odrazu nic nie znaczy, skad wiesz ile byle tego softu zanim zostal wgrany?
3.To, iz Polskie czcionki szybko poprawili, to chyba dobrze swiadczy o Humaksie?.
4.Moj goracy nie jest, stoi na wierzchu i nie pazy mnie w rece.
5.Skoro jest mi nie potrzebne cos komu w Koreii jest potrzebne....to po cholere mi to?
6.Skoro Topfield jest taki sumienny wpoprawianiu bledow,to czemu ostatni soft jest niedopracowany?.
7.A usuneli w koncu usterke zwiazana z zawieszaniem sie tunera?
8.Poprawili w koncu EPG?
 
Do góry