HT-C5550 uciekający dźwięk z kolumny centralnej przy 5.1

johnpol

New member
Podczas oglądania TV lub filmów (np.mkv) w głośniku centralnym znikają lub raczej bardzo się ściszają dialogi. Słychać że coś jest ale na tyle cicho że nie można zrozumieć.
W przypadku filmów mkv wcześniej one działały prawidłowo. Podczas oglądania Tv muszę zmienić rodzaj dźwięku na matrix, stereo itd aby móc oglądać filmy (znikający dźwięk jest dla trybów MOVE i PROLOG). dla uściślenia telewizję mam z Upc na dekoderze jest możliwość przestawienia dźwięku na dolby digitali kiedyś było dobrze dźwięk super 5.1 teraz kiszka
kino podłączone jest (HDMI) do telewizora LE40C650 i kiedy dysk z filmami mkv podłączyłem do niego dźwięk był prawidłowy (kabel optyczny pomiędzy kinem a telewizorem), przez 30 min i znowu to samo dialogi w kolumnie centralnej ledwie słyszalne.
 

bagiennik

New member
Bez reklam
LE40C650 wypuszcza 5.1 po optycznym na kino ? :>

Nie wdając się w szczegóły...
Skoro było dobrze i nagle coś jest nie tak, w dodatku pojawia się to nagle po 30 minutach to musi być to jakaś usterka i trzeba się zgłosić do serwisu.

Spróbuj jeszcze resetu urządzenia, jeżęli nie pomoże -> serwis

Następnym razem pamietaj że samsunga nie kupuje się do używania tylko do ładnie wygladania :>
 

marcinsw

New member
Witam.
Aktywność niesamowita. Niesamowita aktywność.
Czy wyjaśnił się problem?
U mnie jest podobnie od jakiegoś czasu, głośniki canton 5.1 podłączone do Pioneer receiver vsx-520. Subwoofer od dłuższego czasu nie gra kabel nowy zakupiony , jakby dźwięk do niego nie był nadawany, a reszta głośników zaczęła szaleć, dźwięk dosłownie pływa, pojedyncze głośniki się wyciszaja lub sama mowa słabnie dzieje się tak na podłączonym tunerze tv i filmach z dysku multimedialnego, netflix na x-boskie 360 tak samo, filmy da się tylko oglądać na słuchawkach wpiętych na duzego Jacka. Zauważyłem że kable trochę pociemnialy, a że mieszkam w Irlandii to wilgotność powietrza jest zwiększona, może to kable zaśniedziałe? Czy spotkał się ktoś z takim problemem i jak to rozwiązać?
 
Do góry