HKTS 60 - kolumny świetne, przeciętne, czy kiepskie?

piotr10

New member
Bez reklam
Biorąc pod uwagę nagrodę Eisa i złoty pixel mam nadzieje, że te kolumny grają dobrze nie tylko w kinie.
Mam prośbę do osób , które ich słuchały, żeby się wypowiedziały na ich temat.
Moim zdaniem może to być jakiś kompromis do małych pomieszczeń 10 -15 m.
Mają lepsze satelitki i central w porównaniu do HKTS 11
Mniejszy, ale tak samo mocny subik ( obudowa zamknięta ) - co dla mnie wydaje się na plus w małych pomieszczeniach i w połączeniu z małymi satelitkami.
Moim zdaniem takie połączenie małego zamkniętego i mocnego( 200W) suba z małymi satelitkami zaowocuje bardziej spójnym dźwiękiem.

Zawsze mnie denerwowało w zestawach sub/sat, że sub był ogromny, z bas refleksem a kolumienki ledwo pierdziawki. Efekt końcowy był taki , że z satelitek same soprany a z suba rozlazły za potężny basior.

Proszę o wypowiedzi:)
 

pkomp

New member
dobre do kina i całkiem niezłe w muzyce co zawdzięczają szybszemu i precyzyjniejszemu zamkniętemu subowi
chociaż pasmo z nich nie jest zbytnio wyrównane co w muzyce jest podstawą(jeśli komus zależy na wierności przekazu a nie na tak zwanym "usmiechu dyskoteki")
graja czysto i nie maskują dźwieków jak niektóre słabe zestawiki
 

Theseus

New member
Kolumny są świetne. U mnie z Harman Kardon AVR 255, tył na podstawkach HTFS. Dyskretne a jednocześnie o potężnych możliwościach. Po autokalibracji dźwięk otacza rewelacyjnie, jest pełny, naturalny, czysty i dynamiczy. Grają w kinie domowym cudownie! Bardzo podoba mi się jak reagują na zmianę rodzaju muzyki w ścieżce dźwiękowej w filmie - rewelacja! Przed zakupem porównałem między innymi z HKTS 30 (oba zestawy w stereo i na tym samym ampli) i jest bardzo wyraźna różnica.
 

mklein

New member
Czy ktoś porównywał / odsłuchiwał z podobną alternatywa dla małych pomieszczeń Kef 2005.3?
Czy warto dopłacać do HKTS60?
 

mklein

New member
Na forum można zawsze liczyć. Widziałem propozycje Kef zamiast Hkts 30, ale nic jak wypadają przy Hkts60. aluminiowe obudowy kef miały dyskwalifikować hkts. Jeżeli chodzi o nagrody dla Hkts, bez urazy wiem jak funkcjonuje marketing więc nie biorę tego na poważnie. Nie jestem audiofilem, dlatego chciałbym poznać opinie innych, ponieważ z odsłuchem rożnie bywa.
 

Amra Lew

New member
Bez reklam

mklein

New member
[FONT=&quot]Zaraz mi się oberwie ;-). Wiem, ze Monitor Audio są jednymi z najlepszych, ale chodzi tez o wygląd. Hkts lub Kef lepiej się komponują z nowoczesnymi wnętrzami / meblami. Satelity będą wisieć, a klasyczne klocki na ścianie wyglądają średnio. Tak jak pisałem wcześniej nie jestem melomanem, dodatkowo w 90% będzie kino. Ten sam problem miałem przy amplitunerze, rozsądek mówił Onkyo 608 ale padło na H/K AVR255 ponieważ wygląda i gra. [/FONT]
 

beginner_pl

New member
Jest lekka dziura pomiędzy subem a resztą, ale w porównaniu do HKTS11
to grają lepiej, oj dużo lepiej.
I są bardziej jakby to rzec "muzyczne". AVR 255 jeszcze nie jest ich godzien.
No ale w sumie to kolumny są najważniejsze.
 

Delta

New member
Ja mam 60tki plus AVR 260 w 16 m pomieszczeniu. W pewnym sensie ze względu na wyuczony zawód powinienem też być wyczulony na dźwięki i niestety jestem. I teraz tak: Słychać idealne basy i środek. Częstotliwości elegancko się uzupełniają. W przypadku kina domowego jest ok. Gorzej w przypadku muzyki, a to ze względu na zbyt małą moim zdaniem ilość wysokich tonów. Mogło by być lepiej. W wypadku muzyki problem trochę rozwiązuje ichni system Logic 7, który z nieznanych powodów brzmi lepiej niż np 2 kanałowe DD czy Dolby PLII. Nie chodzi tu o to, że dźwięki są lepiej "rozbijane" na 5 kanałów, ale o to, że na tym samym poziomie volume, przy logik 7 głośniki zachowują się o wiele głośniej i graja czyściej. Reasumując, dobre głośniki do małych pomieszczeń do filmów, troszkę gorzej z muzą bo trzeba po prostu pogrzebać w ustawieniach.
 

niko777

New member
Do mnie właśnie dotarły HKTS60BQ z ampli Onkyo 608 jak przebrnę przez wszystkie ustawienia i kalibrację dam znać jak to gra.
PS Całość oczywiście od Kiki-ego w rewelacyjnej cenie ;)
 
Z

zerga

Guest
kumpel ma ten zestaw.do kina super. muzyka juz gorzej malo gory ale nie ma tragedii.pozdr.;)aha podpiety pod avr255 z tego co pamietam
 
Ostatnia edycja:

pkomp

New member
mało góry?z metalowej kopułki?chyba jakieś marne kable albo jesteście głusi(co objawia się właśnie brakiem wysokich tonów na początek)
 
Z

zerga

Guest
moze kumpla zestaw wymagal jeszcze stawien na ampie odnosnie wysokich tonow,nie wiem ale jak ja sluchalem dla mnie gory bylo za malo dla innych moze byc za duzo zalezy od upodoban sluchu:)
 

niko777

New member
Ufff... meczę się teraz z uruchomieniem stacji dokującej do iPoda DS-A1X do Onkyo 608.. podłączał ktoś to kiedyś? Mimo wklepania kodów do pilota w żaden sposób nie mogę sterować iPodem... poza tym wg opisu to ampli powinno go chyba widzieć i powinien być dostępny do wybrania na każdym wejściu tak jak wejścia cyfrowe.
Gdzie to wpiąć i co ustawić w menu żeby to działało ... Ipod Video 5 generacji 30G ... teoretycznie powinien i obraz podawać ...
 
Do góry