HKTS 60 5.1 na 7.1

Theseus

New member
Witam. Chciałbym rozbudować kino domowe 5.1 do 7.1, dodając do zestawu Harman Kardon AVR 255 z głośnikami HKTS BQ 60 jakieś dobre i pasujące monitory, na których słuchałbym stereo i używał jako frontów w kinie (zestaw HKTS jako surround i tylne). Wszystkie głośniki mogą być dowolnie rozstawione w niedużym pokoju, w kształcie prostokąta 5 x 3,3 m. telewizor 50 cali na środku dłuższej ściany, kanapa na środku pokoju, więc główny punkt odsłuchu to 2 m. od przedniej ściany, 1,3 m. od tylnej i 2,5 m. od bocznych ścian. Jakie nieduże monitory (do 2000 pln/para) będą odpowiednie, to znaczy grały dobrze w stereo i odnalazły się w kinie z resztą zestawu? Myslałem o Usher s-520 lub Monitor Audio BX2, ale nie wiem jak to się zgra w kinie z kolumienkami Harmana.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do stereo Dwa monitory to LS 40 JBL. Pytaj Blackninja na PW bo nie wiem czy zmieszczą się w klasie cenowej.
 

max720

Banned
Witaj , po mojemy to fronty powinny integrować się z centralnym głośnikiem :( Tutaj możesz mieć problem . Może dobranie takich samych satelit? Lub czeka Cię wymiana także centralnego głośnika.
Ale może się mylę .
Pozdrawiam , Maciej
 

Theseus

New member
Jak daleko głośniki RX2 powinny stać od ściany i jak wygląda sytuacja, o której wspomniał max720, czyli integracja frontów z głośnikiem centralnym? Czy musiałbym odstawić ten z zestawu HKTS i zainwestować w RX Centre?
 

Jericho

New member
Witam,

Chciałbym odkopać temat, ponieważ kolega Theseus nie uzyskał odpowiedzi na ostatnie pytanie, a mam podobny dylemat. Zestaw głośnikowy hkts 11, chciałbym to rozbudować do 7.1, rx2 wydają się być idealnym wyborem tylko chciałbym się dowiedzieć co z tym frontem, czy tez trzeba będzie wymienić czy może zostać z obecnego zestawu.

Z góry dzięki za pomoc
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Jak daleko głośniki RX2 powinny stać od ściany i jak wygląda sytuacja, o której wspomniał max720, czyli integracja frontów z głośnikiem centralnym? Czy musiałbym odstawić ten z zestawu HKTS i zainwestować w RX Centre?
5-10cm im wystarczy. Jak bedzie kasa to wymienisz i centralny, przymusu nie ma.

Witam,

Chciałbym odkopać temat, ponieważ kolega Theseus nie uzyskał odpowiedzi na ostatnie pytanie, a mam podobny dylemat. Zestaw głośnikowy hkts 11, chciałbym to rozbudować do 7.1, rx2 wydają się być idealnym wyborem tylko chciałbym się dowiedzieć co z tym frontem, czy tez trzeba będzie wymienić czy może zostać z obecnego zestawu.

Z góry dzięki za pomoc
Może zostać z obcenego, jak pojawi się kasa to można centrala i resztę dokupić :)
 
Do góry