HK990 + karta dźwiękowa

wszechmogONcy

New member
Witam.

Póki co zdecydowałem się poczekać z kupnem poważnego audio do końca budowy domu. Teraz chcę kupić Harmana HK990, dobrą kartę dźwiękową i kolumny.

I tu mam pytania:
1. Chcę kupić na 90% Asusa Xonar. Nie wiem jednak który model wybrać. Wiem, że zależy to od tego jak będę chciał podłączyć Harmana z kompem. Możecie coś poradzić czy łączyć Xonara i Heńka zwykłym 2xcinch-2xcinch? Czy może jakoś inaczej się da? W zależności od tego dobeirzemy wedy kartę.
2. Do tego szukam jakichś kolumienek. Z tym, że chcę aby były to monitory, lub jak kto woli, kolumny podstawkowe. Co powiecie na JBL LS40? Słuchałem HK990 z LS80 i było moim zdaniem bosko. Jak się sprawuję ich młodsi bracia - LS40? Mogą to być inne kolumny, aby duże i monitory :)

Dodam jeszcze, że do karty dzwiękowej mają też byc podłączone słuchawki. Da się zrobić tak, żeby i wzmacniacz i słuchawy były podłączone razem a między ich trybami przechodzić bez ich odłączania? W sumie mógłbym podłączać słuchawki do wzmaka, ale zależy mi na przestrzenność i 7.1 z Xonara do gier, gdyz ostatnio bardzo dużo się w to bawię i przestrzenny dźwięk to, po grafice, priorytet.

Pomóżcie Panowie dokonac dobrego wyboru, którego nie będę załował.
Dzięki,
Łukasz.
 
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Trzeba zacząć od zakupu HK990 + LS40 i podłączyć kompa po cyfrze, HK990 ma bdb przetworniki więc nie spodziewam się, przyrostu jakości z karty komp.
LS40 wymiatają, niedostatek basu można szybko nadrobić (jak się pojawi) subem LS120, można ich podłączyć aż 2szt. do HK990 bo to wzmacniacz 2.2!
 

wszechmogONcy

New member
Ok, opinię już znam. W sumie prawie wszyscy na zagraniczych forach piszą, że w swojej cenie LSy 40 sa swietne, ale wspominają że jedynym minusem jest jest słaby jakościowo bas. W takim razie kupię teraz i poczekamy na suba.

Główną jednak sprawą jest karta dźwiękowa. Rozumiem, że po podłączeniu cyfrowym wzmacniacz gra duzo lepiej tak? Szkoda, że nie ma HDMI.
Jeśli cyfrowo to jaką dokładnie kartę mam wybrać? Możecie podać dokładny model a najlepiej link? W grę wchodzą jedynie ASUSy Xonar.

http://allegro.pl/asus-xonar-hdav13-karta-dzwiekowa-snr-120db-hdmi-i1193499754.html
Wie ktoś co to za wejście po prawej stronie?

http://allegro.pl/asus-xonar-essence-st-snr-124db-hd-p-fv-sklep-wwa-i1185669453.html
Ta jest typowo do muzyki, tak? ma 2 wejścia na słuchawki typu Sennheiser HD800.
 
Ostatnia edycja:

wszechmogONcy

New member
Dopiero co złożony :p
* intel i7
* asus p6t7 ws supercomputer
* 12gb ram

Czy to takie ważne? Karta musowo musi być i już :)
Xonar ST? rozumiem, że wszystkie Xonary mają standardy kinowe, multichannel itp? Chodzi mi dźwięk na słuchawkach. Bo głośniki będą służyły do muzyki i filmów, ale w filmach nie potrzebuję 5.1.

Da się zrobić tak, żeby i słuchawki i wzacniacz były podłączone jednocześnie do karty a miedzy trybami przechodzić np w systemie albo jakoś tak? żeby co raz nie zaglądać za komputer i nie odłączać jednego czy drugiego.
 

wszechmogONcy

New member
Ok rozumiem ;)
Będzie też hk bd10, ale to tylko do filmów. Całą muze mam na komputerze, a w bogate, pełnoprawne audio lub kino będę sie bawił dopiero gdzieś za rok :)
Tylko napiszcie:
1. Czy do komputera lepiej podłączać cyfrą czy analogiem?
2. Czy bd do wzmaka podłączać cyfrą czy analogiem?
3. Jak się dokładnie fachowo nazywa wejście/wyjście cyfrowe?
 

matias2004

New member
Podlacz cyfrowo pc z harmanem i daruj sobie tego xonara , jakosc po cyfrze bedzie taka sama czy to xonar czy inny realtek wbudowany w płytę.Jesli zas bedziesz chcial uzyc analogowych wejsc w harmanie to polecam zamiast xonara jakis dac z allegro w cenie 200-300 zl .
 

wszechmogONcy

New member
No właśnie jeszcze nie dokonałem wyboru. Ale raczej będzie to standardowy jack 3,5.

Moi drodzy ja nie wiem jakie to są wejścia. Prosze Was O konkretne podanie modelu karty, bądź, jeszcze lepiej linka z allegro dla dwóch opcji:
1. wzmacniacz + słuchawki 3,5jack.
2. wzmacniacz + słuchawki np. 6,5jack (jeśli się nie mylę to takie wejście mają np. Sennheisery HD800, tak?)

Kto pomoże i konkretnie podpowie, ma u mnie duże piwko :)
 
Ostatnia edycja:

pkomp

New member
ale daj sobie spokój z ta kartą - masz nowego kompa i na 1000% na płycie masz gniazdo spdif - nim wyjdź do ampli i lej na te karty
 

ziomek 1985

New member
Kiedyś miałem Logitech Z 5500 Digital podłączony najpierw analogiem póżniej optykiem pod DVD Panasonica F65 (5 DVD)... Różnica była taka że na optyku basy były ze 2x mocniejsze ale soprany 2x bardziej wku....ające czytaj ostrzejsze jakby ktoś piłował metal o metal. Później zmieniłem dvd na kartę dźwiękową X-Fi Elite Pro (nadal ją używam) basy jeszcze zyskały ciut na mocy (ten sam optyk) ale co mnie nieco zaskoczyło soprany już nie były takie strasznie hmm wysokotonowe :p nie kuły w ucho, zrobiły się wyraźne ale nie denerwujące. Teraz posiadam H/K 3490 + Klipsch RF-82 + X-Fi Elite Pro. Testowałem różne połączenia i zawsze najlepszym był analog. Ciekawostką jest że porównywałem brzmienie mojego zestawu na trzech źródłach po optyku i analogu: dvd panasa, integra w kompie realtek 889 oraz X-Fi Elite Pro. I co? I po optyku (!) i analogu najlepiej grała X-Fi Elite Pro. Najgorzej wypadła integra w kompie defakto nowsza o ładnych parę lat niż wiekowe DVD Panasonica. Kończąc. Jeżeli chcesz dobrą kartę dźwiękową to proponuje AuzenTech X-Fi Home Theater HD HDMI High-End FV (1196926583) - Aukcje internetowe Allegro którą miałem okazję się bawić, bądź xonara wymienionego przez ciebie wcześniej. Największą różnicę w źródłach dźwięku zobaczysz między połączeniami analog konkretnych modeli. W połączeniach optical różnica jest mniejsza (O WIELE) ale zauważalna. BTW Witamy w świecie HI-FI. Elo.
 
Ostatnia edycja:
Do góry